Şimdi Ara

Öneri ? CM HAF X 942 / Corsair 750d / Corsair 780T

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evdeki eski sistemimde H600B Kullanıyorum. Fakat kasa içi havalandırmam kötü olduğu için Fulltower bir kasaya geçmek istiyorum. İleride upgrade düşündüğümde de bu alacağım kasa büyük ihtimal değişmeyen tek parça olacak.

Evde kasayı koyabileceğim 2 yer var. 1.si masanın üstü ki fan sesi olduğu için şu an yukarı koymuyorum. 2.si masanın altı. Ayak koyduğumuz kısım.

İşlemcide su soğutma kullanmıyorum. Ekonomik olmayışından ötürü. Bana önden hava alıp kasanın içini sessiz biçimde soğuyacak bir kasa lazım. 3 kasa arasında kaldım.

HAF x 942 / 750D / 780T. Corsairin modellerinin yandan hava alımı yok. Sadece önden çekiyorlar. Kasa altında kullanıma daha uygun gibi gözüküyor.

İkinci al almayı planlıyorum. Bunuda gözeterek seçimde bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinerfru -- 29 Ocak 2016; 13:35:11 >

• Benim seçimim ya haf942 yada 780T olurdu haf biraz eski bir model olsada bir çok kullanıcıyı fazlası ile memnun edecek bir kasa bende daha düşük olan modeli haf912 var öndeki tek fan ile hem çok sessiz hemde çok iyi soğutma sağlıyor, 780T ise daha yeni bir kasa birazda zevk meselesi tabi.
  • hava soğutma kullanacaksanız denediklerim arasında en iyisi haf 942 ama eski bir kasa.750d airflow olmayan modelinde hava akımı yok (Bknz) 780t'de hava akımını korumak için fan ile donatıldığında da çok ses yapacağını düşünüyorum.Önerim thermaltake v71 olacak. 2 önde 2 üstte 20cmlik fanlar ile 1000 devir altında en yoğun kullanımda dahi diğer kasa konfigürasyonlarından daha sessiz olacağına eminim. @OneThreeHill hocamın yaptığı incelemelerde stok fan ile cooler master master case 5 / pro daha sessiz çıkmış.
  • haf 942 kullanıcıya sunduğu alan bakımından güzel bir kasa, ancak tasarımı da bir o kadar kötü.
    ben 780 t tavsiye ediyorum. gerek malzeme kalitesi, gerekse kullanıcıya sunduğu iç hacim olsun, şu an piyasanın en iyilerinden. bundan önce senelerce haf 932 ve 942 dahil cooler master'ın bir çok modelini kullandım. yaklaşık 1 senedir 780 t kullanıyorum ve bundan sonra yeni bir kasa alırsam bu gene corsair olur, o derece memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkbozkus -- 30 Ocak 2016; 0:47:32 >
  • Haf 942 seçerdim dostum güzel bir kasa.
  • Sinerfru kullanıcısına yanıt
    Hafx kullandim supurge gibi butun tozu icine cekiyordu. Su anda 750d kullaniyorum bu kasada toz topluyor. Yani ne yaparsak yapalim fan varsa toz da olacak. Hafx eski model bir kasa kullanirsaniz sizi uzmez. Ama yeni nesil kasalar her zaman daha fonksiyonel daha kullanislidir.
    Madem 2. El kasa alacaksiniz forumda sifir gibi satilik bir 780t var. Saticisida forumda guvenilir ve forum ahalisi tarafindan durustlugu ile taninan nessarien olunca kacirmayin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haf kötü kasa

750d veya 780t
  • Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Kasayı ayak ucuna koymak zorunda oldugum için benim için tek hava alabileceği yer altı ve önü. Masanın sol tarafına koymam gerekiyor.

Masa üstüne ckaramıyorum. Fan sesinden rahatsız olurum diye. Masaüstünde ses miktarları nasıl bu kasaların? Gerci ses kasada. Degilde genellikle ekran kartından kaynaklanıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Haf942 nin sol yanında fan mevcut, siz bu durumda onu kullanamayacaksnz haliyle. Hocam esasen 750d ve 780t nin rakibi değil 942. Gerçekten çok eski ve tipsiz bir kasa :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkbozkus -- 31 Ocak 2016; 9:47:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkbozkus kullanıcısına yanıt
    Tipini çok önemsemiyorum aslında hocam. Çünkü masanın altında kalacak.

Biraz bütçe yüzünden, biraz da hava sirkülasyonu daha iyi gibi gozuktugunden onu da listeme ekledim.
    Hava sirkülasyonu konusunda çok iyi olduğuna eminim benim haf912 bile tek fan ile tüm parçaları soğutabiliyorsa bu daha iyi sonuç verecektir biraz zevk birazda bütçe meselesi kasa.
  • Thermaltake core v51
  • corsair graphite 780t siyah veya beyaz hangisini tercih edersen hava sirkülasyonu çok iyi, önde ki kendiliğinden gelen fanları çıkarıp 120 lik 3 tane fan takabilirsin ayrıca üstte 3 tane altta 2 tane fan takma yeri mevcut.Önde , altta ve üstte toz filtreleri mevcut bir forumda incelemesi var incelemeyi yapan arkadaş aldığından tam bir ay sonra içini açmış bakmış gram toz bulamamış.Bende yeni toplayacağım sistem de bu kasayı kullanacağım.

Başka alternatif kasa tavsiyem ise thermaltake core v71 incelemelerde bu kasanın soğutma performansı hep üst düzeylerde ama bu kasa full tower mı onu bilmiyorum isterseniz bir araştırın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.