Şimdi Ara

Opel Astra mı? Seat Ibiza mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
4.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Alfredo

Astra'nın suspansiyonları serttir, fakat bir düşük kategorideki ibiza'da yumuşık olacağını sanmıyorum. Yani konfor kıyaslamalarında üstünlük olacağını düşünmüyorum.

Yol tutuş, güven verici olarak Astra çok çok iyidir. İbiza yüksek hızlarda Astra gibi sağlam durmaz.

Malzeme kalitesi yine Astra öndedir.

İkinci el olarak satış kolaylığı açısından fark olacağını sanmam, 20,30bin bütçe aralığı satış için kolay aralıklar.

Aynen astra ibizanin yanında araba..Gidişi, yol tutuşu, stabilitesi bırakın b segmentini c segmenti ortalamalarının üstünde..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

Astra'nın suspansiyonları serttir, fakat bir düşük kategorideki ibiza'da yumuşık olacağını sanmıyorum. Yani konfor kıyaslamalarında üstünlük olacağını düşünmüyorum.

Yol tutuş, güven verici olarak Astra çok çok iyidir. İbiza yüksek hızlarda Astra gibi sağlam durmaz.

Malzeme kalitesi yine Astra öndedir.

İkinci el olarak satış kolaylığı açısından fark olacağını sanmam, 20,30bin bütçe aralığı satış için kolay aralıklar.

+1...
  • genel olarak Astra tercih etmem gerektiğini söylüyorsunuz o zaman :)
  • Yaklaşık 7-8 aydır seat ibiza 1.4 kullanıyorum, donanım olarak baz modellerinde bile direksiyondan radyo kontrolü ve cruise control gibi özellikleri var. Yol tutuşu ise polo dan daha iyi diye duymuştum, ne kadar doğrudur bilemiyorum ancak astra segment olarak daha üst olduğu için yol tutuşu daha iyidir. Yakıt tüketimi ise şehir trafiğine pek girmezsiniz epeyce cimri, eğer şehir trafiğine çok giriyorsanız 1.6 motor almanız daha mantıklı; düşük hacimli olduğu için çok yakıyor neticede. Genel olarak çok konforlu bir araç değil, 2 hava yastığı olması da bir dezavantaj. Arka koltukların da pek kullanamayacağınızı belirtmem lazım. Sonuç olarak nerede, nasıl kullanmak istediğinize göre aracınızı seçin derim ben.
  • herkese teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için.
  • siz nasıl ki seat ibiza'ya talipseniz yarın siz de satarken birisi sizin arabanıza talip olacak.. ikinci el meselesini dert etmeyin üstelik hemen satmayı da planlamıyorsunuz galiba..

Bence bol olan araba daha zor satılır.. Alternatifi çoktur...

Tavsiyem malum ilan sitesinden yeni olanlarından bir kaç astra ve ibizayı favorilerine ekleyip ilanları takip etmeniz.. ufak bir izlenim kazanmanızı sağlayabilir..

Ayrıca iki aracında LPG ile uyumundan emin olup tercihinizi yapmanızı öneririm..

son olarak benim tercihim ibiza olurdu...
  • çok sağol bilgi için Hamdi0555. yavaş yavaş şekilleniyor kafamda galiba
  • Düsünmeden Astra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

Düsünmeden Astra

Sebebi nedir hocam açıklayabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: |artemis|

quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

Düsünmeden Astra

Sebebi nedir hocam açıklayabilir misin?

söyle söyleyim ibiza'nin sadece donanim üstünlügü var baskada bir üstünlügü yok Astra her türlü ezer ayrica 2.elde ibiza kaybettirir astra kazandirir.

• teşekkür ederim bilgi için
  • quote:

Orijinalden alıntı: |artemis|

teşekkür ederim bilgi için

rica ederim

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.