Şimdi Ara

Opel Astra mı? Seat Ibiza mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
4.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2. el bir araç alma arifesindeyim. Fiyat olarak 23.000-25.000 arası düşünüyorum.
    Başlıktada belirttiğim gibi iki araç arasında takıldım kaldım.
    Opel Astra H 1.6 Twinport benzinli 2004-2007 arası ve Seat İbiza 1.4 benzinli 2009-2011 arası.

İki aracında birbirinden çok farklı olduğunu biliyorum. Benim için iç hacim, bagaj hacmi vb. konular önemli değil.
    Tek önemli olan konu Astrayı satmak istediğimde rahat satarım ama İbizada zorlanır mıyım veya 2-3 yıl sonra satmak istediğimde fazla bir zarar eder miyim?

Örneğin Astranın 2006 model 100.000 km de olanını 24-25.000 TL'ye alabiliyorken aynı fiyata hatta 23.000 TL'ye İbizanın 2010 model 20.000-30.000 km'de olan bir araç satın alabiliyorum.
    Dış görünüş, yol tutuş, satmak istediğimde zarar eder miyim, iç donanım, konfor, malzeme kalitesi, performans vb. konularda yardımlarınız bekliyorum.

Eğer Astra önerirseniz neden Astra,
    Eğer İbiza önerirseniz neden İbiza.
    Beni bu çıkmazdan kurtarın lütfen

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• bence ibiza alın yeni araç her zaman daha iyidir 2.elde modelden dolayı biraz avantajı var ama seat diğer araçlara göre pek tutulmayan bi marka olduğu için biraz dezavantajıda olur.seatlardaki 1.4 motor gayet iyi vw pololardaki 85hplik motordan bi problem yaşayacığınızı sanmam 7-8 şehir içi yakar sakin kullanımda,astra biraz daha fazla yakabilir 1.6 motordan dolayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chelioss61

bence ibiza alın yeni araç her zaman daha iyidir 2.elde modelden dolayı biraz avantajı var ama seat diğer araçlara göre pek tutulmayan bi marka olduğu için biraz dezavantajıda olur.seatlardaki 1.4 motor gayet iyi vw pololardaki 85hplik motordan bi problem yaşayacığınızı sanmam 7-8 şehir içi yakar sakin kullanımda,astra biraz daha fazla yakabilir 1.6 motordan dolayı
    iki araç arasındaki yakıt miktarıda sorun değil benim için. zaten lpg sistemi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: |artemis|

iki araç arasındaki yakıt miktarıda sorun değil benim için. zaten lpg sistemi düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    astra derim. çünkü iç konsolun görüntüsü daha iyi. ibiza ise bildiğimiz sade tasarım mevcut. eğer yakıt sorun değilse yol tutuşu, sağlamlığı, boyutları ile astra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmosferik 8000rpm

astra derim. çünkü iç konsolun görüntüsü daha iyi. ibiza ise bildiğimiz sade tasarım mevcut. eğer yakıt sorun değilse yol tutuşu, sağlamlığı, boyutları ile astra.

Alıntıları Göster
    peki astranın düşük model olması dezavantaj olur mu?
    yine aynı şekilde ibizanın ikinci elde tutulmuyor olması dezavantaj olur mu
  • quote:

Alıntıları Göster
    Şöylede düşünmek lazım diyelim 2005 model astra aldınız 3 sene kullansanız 10 yaşında olacak ama ibiza daha 4 5 yaşında olacak.Bu yüzden 2. elde çok fark olacağını düşünmüyorum.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Edit... 2 kere gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sefa KC -- 29 Temmuz 2012; 13:50:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sefa KC

Edit... 2 kere gitti

Alıntıları Göster
    Seat Ibiza B segmenti bir araç Astra ise C segmenti. Astra'nın yol tutuşu Ibizadan üstündür ama Seat Ibiza Bocanegra hariç yalnız bu araçta konfor yoktur yol tutuşu vardır. İkinci eli ise çok yavaştır. Tavsiyem Astra al keyfine bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nazarnet58

Seat Ibiza B segmenti bir araç Astra ise C segmenti. Astra'nın yol tutuşu Ibizadan üstündür ama Seat Ibiza Bocanegra hariç yalnız bu araçta konfor yoktur yol tutuşu vardır. İkinci eli ise çok yavaştır. Tavsiyem Astra al keyfine bak.

Alıntıları Göster
    birbiriyle çok çelişen cevaplar geliyor
    astra yaşlı, ibiza ikinci eli yavaş.
    teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için.
    başka yardımcı olabilecek deneyimli arkadaşlar yok mu?

• quote:

birbiriyle çok çelişen cevaplar geliyor
    astra yaşlı, ibiza ikinci eli yavaş.
    teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için.
    başka yardımcı olabilecek deneyimli arkadaşlar yok mu?

Alıntıları Göster
    Astra motor gücü ve ikinci eldeki satış kolaylığı ile bence İbizadan avantajlıdır.

• Astra hem tip hem yakit olarak uzmez.Hemde bir segment ust
  • Hem B sinifinin, hem C sinifinin uretildikleri donemdeki rakiplerine oranla vasat denebilecek iki modeli... O bakimdan insanin karsilastirasi pek gelmiyor desem yeri...

Ben butceyi bir nebze daha artirip bir onceki kasa Corolla'ya, Focus'a, Civic'e, Jetta/Golf'e bakardim acikcasi. 27-30 araliginda, 4-5 yasinda cok iyi araclar var. Butce esnemiyorsa da gene bu modelleri uzerinden 1-2 yil/20-30 bin km. daha yasli olanini tercih ederdim.

Astra H kasa nedense bana hicbir konuda cok iyi degilmis gibi geliyor. Jetta/Golf'te konfor, kalite, Corolla-Civic'de sorunsuzluk, Civic'te performans, Focus'ta yol tutus, surus dinamikleri... Astra'nin digerlerine hangi konuda bariz ne ustunlugu var? Ayni sekilde Ibiza'nin rakiplerine hangi konuda bariz ne ustunlugu var?
  • Ben olsam ibiza alırdım 6-7 yaşında ve 100,000+km de bir aracı kolay kolay almam. Sahibini tanımıyorsanız ya da yetkili servis kayıtları falan yoksa sizede almanızı tavsiye etmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Astra motor gücü ve ikinci eldeki satış kolaylığı ile bence İbizadan avantajlıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: tepedeninme

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Alıntıları Göster
    çok teşekkür ederim yorumlarınız için ama halen karar veremiyorum. en sonunda gözümü karartıp alacam birini

• Lpg düşünüyorsan astra h kasanın motor kodu z ile başlayanlar çelik subapli onlara bakman iyi olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Lpg düşünüyorsan astra h kasanın motor kodu z ile başlayanlar çelik subapli onlara bakman iyi olur..

sebebi nedir acaba? açıklayabilir misin?
  • quote:

quote:

Lpg düşünüyorsan astra h kasanın motor kodu z ile başlayanlar çelik subapli onlara bakman iyi olur..

Diğer kodlu motorlarda celik parçalar kullanılmadığı icin lpgde erime durumu vuku buluyormuş..Yeterince bilgiye astra konusunda ulaşabilirsin, aman gözden kaçırma
  • quote:

quote:

quote:

Diğer kodlu motorlarda celik parçalar kullanılmadığı icin lpgde erime durumu vuku buluyormuş..Yeterince bilgiye astra konusunda ulaşabilirsin, aman gözden kaçırma

çok teşekkür ederim hocam bilgilendirme için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

çok teşekkür ederim hocam bilgilendirme için.

Alıntıları Göster
    Astra'nın suspansiyonları serttir, fakat bir düşük kategorideki ibiza'da yumuşık olacağını sanmıyorum. Yani konfor kıyaslamalarında üstünlük olacağını düşünmüyorum.

Yol tutuş, güven verici olarak Astra çok çok iyidir. İbiza yüksek hızlarda Astra gibi sağlam durmaz.

Malzeme kalitesi yine Astra öndedir.

İkinci el olarak satış kolaylığı açısından fark olacağını sanmam, 20,30bin bütçe aralığı satış için kolay aralıklar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.