Şimdi Ara

opel ve yenemediğimiz hız tutkusu :) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
0
Favori
7.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kral_akrep

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: cosmos8727

kardes bravo ve vectra bilmem hakkından gelecegını zannetmıyorum ama yınede bellı olmaz hersey surucude bıtıyor
    quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

quote:

arkadaşım opel 136 ile yarışamayan arabalar daha güçlü opellerle hiç yarışamaz önce bi 136 lık opel cd yi yada gt yi geçmeti bi denesinler daha sonra sıra 150 lik yada 160 lık opellere gelir zaten ama ben gördüğüm kadarıyla o kadar yüksek atan yok piyasa da

"fiat tipo 2.0 i.e 16v(148 hp)" ile çok rahat tokatlıyoduk dediğin opelleri(136 hp olanlar),dediğin 150-160 hplik opellerin hakkından ise "fiat bravo 2.0 i.e 20v 155 hp" çok rahat gelir

evet esas iş sürücü de bitiyo fakat yine de opel gibi asil bir aracın tofaşlarla kıyaslanması yanlış ne kadar yüksek bg li olsalarda yarı yolda su felam kaynatabilirler tofaşlar

termostatı ya da fan müşürü arızalı kuşlardan bahsetmiyoruz

"fiat sedicivalviole" yaz google a bakalım neler görüceksin.

buarada yaş kaç?

aşağılama amaçlı sormuyorum gerçekten merak ettim

haklısın tabi müşürü bozuk kuş serisi zaten yarış başladığı anda aşırı toz yutmaktan bronşit olur ben de o senin tarif ettiğin sedicivalvole lerden bahsetmiştim sonuçta o da babaları ve anaları gibi bir tofaş kuş anlıycan yaşı da aşağılama derken kendi yaşınla aynı sandın sanırım senden biraz daha büyüğüm daha aklı başındayım anlaşılmıştır umarım
    hadi kuşlar uçun bakalım doğduğum yere doğru
    su kaynatmayın haa sonra naparız
    opeli geçebilecek tofaş tanımam.

@kralakrep
    yaşın büyük olsa da araba bilginin hala 0 olduğunu kabak gibi ortaya çıkarıyorsun ve boş boş yorum yapmak için gelmiş gibi duruyosun
    bi kere fan müşürü arızlaı araç aşırı toz yutmaz ve senin dediğin gibi bronşit olmaz,o lafları anca küçük çoçuklar eder
    eğer fan müşürü arızalanırsa fan ya geç açar ya da hiç açmaz;bu da hararetin yükselmesine neden olur doğal olarak
    benim verdiğim tipo örneğine taş atcam diye uğraşıp duracağına git de biraz teknik bilgi öğren
    buraya gelip yazmakla olmuyo maaalesef
    zaten hiç tipo 2.0'e binmediğin burdan belli eğer binsen vectra 2.0'i geçebileceğini çok rahat anlardın
    tipo 2.0 i.e 16v=148 hp
    vectra cd 2.0 16v=136 hp

• hocam bana mı dedin yas kac diye?

quote:

quote:

quote:

kardes bravo ve vectra bilmem hakkından gelecegını zannetmıyorum ama yınede bellı olmaz hersey surucude bıtıyor
    quote:

quote:

arkadaşım opel 136 ile yarışamayan arabalar daha güçlü opellerle hiç yarışamaz önce bi 136 lık opel cd yi yada gt yi geçmeti bi denesinler daha sonra sıra 150 lik yada 160 lık opellere gelir zaten ama ben gördüğüm kadarıyla o kadar yüksek atan yok piyasa da

"fiat tipo 2.0 i.e 16v(148 hp)" ile çok rahat tokatlıyoduk dediğin opelleri(136 hp olanlar),dediğin 150-160 hplik opellerin hakkından ise "fiat bravo 2.0 i.e 20v 155 hp" çok rahat gelir

evet esas iş sürücü de bitiyo fakat yine de opel gibi asil bir aracın tofaşlarla kıyaslanması yanlış ne kadar yüksek bg li olsalarda yarı yolda su felam kaynatabilirler tofaşlar

"fiat sedicivalvole" yaz google a bakalım neler görüceksin.

buarada yaş kaç?

• bana demiştir boşver sen ortam gerilmesin..
    bugün haberlerini bekliyorum güzel bi araç bul sen bana
    şöyle bayana yakışan performansı yerinde yakıtta cimrii
  • quote:

quote:

akincl suana kadar elime 6 tane geldi bunların ikisinin ruhsatında 160 hp olarak gecıyordu fabrika verilerine bakmıs degilim bu arada edindigim bilgiye göre tam olarak 156 hp imiş bunuda arastırdım

ve gt 136 lık ile aynı kasanın cd sinin motoru ve gücü aynı dıye bılıyorum

yani 136 lık hem gt var hem cd var

zaten cd si cok az uretıldıgı ıcın pıyaada fazla goremıyoruz

ikisinin ruhsatına yanlış yazmışlar araştırman da yanlış

150 hp dir.

gerçek gt sfi dir.öbürü emisyon kurallarına kurban gitti.

gerçek gt 250 vurur.

opel ve yenemediğimiz hız tutkusu :)

kadran dayamak öyle değil böyle olur

http://www.youtube.com/watch?v=rKEMLqoSE_g&mode=related&search=

bu da subaruyu tokatlarken
    http://www.youtube.com/watch?v=WfzlUXZfioQ&mode=related&search=

bu da 0-100 ve 0-160
    http://www.youtube.com/watch?v=MJMLCnAryN0&mode=related&search=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t_i_t -- 25 Kasım 2006; 12:48:27 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

"fiat sedicivalviole" yaz google a bakalım neler görüceksin.

buarada yaş kaç?

haklısın tabi müşürü bozuk kuş serisi zaten yarış başladığı anda aşırı toz yutmaktan bronşit olur ben de o senin tarif ettiğin sedicivalvole lerden bahsetmiştim sonuçta o da babaları ve anaları gibi bir tofaş kuş anlıycan yaşı da aşağılama derken kendi yaşınla aynı sandın sanırım senden biraz daha büyüğüm daha aklı başındayım anlaşılmıştır umarım
    hadi kuşlar uçun bakalım doğduğum yere doğru
    su kaynatmayın haa sonra naparız
    opeli geçebilecek tofaş tanımam.

@kralakrep
    yaşın büyük olsa da araba bilginin hala 0 olduğunu kabak gibi ortaya çıkarıyorsun ve boş boş yorum yapmak için gelmiş gibi duruyosun
    bi kere fan müşürü arızlaı araç aşırı toz yutmaz ve senin dediğin gibi bronşit olmaz,o lafları anca küçük çoçuklar eder
    eğer fan müşürü arızalanırsa fan ya geç açar ya da hiç açmaz;bu da hararetin yükselmesine neden olur doğal olarak
    benim verdiğim tipo örneğine taş atcam diye uğraşıp duracağına git de biraz teknik bilgi öğren
    buraya gelip yazmakla olmuyo maaalesef
    zaten hiç tipo 2.0'e binmediğin burdan belli eğer binsen vectra 2.0'i geçebileceğini çok rahat anlardın
    tipo 2.0 i.e 16v=148 hp
    vectra cd 2.0 16v=136 hp

bucaklı
    anlama kıtlığın olduğu belli bazı kelimeleri anlayamayabilirsin bu da tabi ki yaşının küçük olmasından mütevellittir ama bunun iyileşmesi için herhangi bir ilaç yoktur düzelmez böyle kalır. o sebebten şimdi söyleyeceklerimide bu kıt fikirlerle anlayamayacağından hiç şüphem yok.
    bilindiği üzere opel ve tofaşı karşılaştırıyorsun ve toz yutma olayını müşürden sanıyorsun fakat müşürden değil o aracın opel den bir miktar daha geç kalmasından dolayı yutracağı toz miktarından bahsediyoruz kapişş
    ve tipo ya binip te kendimi aleme rezil edene kadar opele binerim ve tiponun nasıl gittiğini öğrenmem
    en azından rezil olmam
    sana da tavsiye ederim bi ara opele binme şansın olabilecek se hiç sanmıyorum ama sen yinede bi dene artık kim bindirirse tamam bi bin opele nasıl bi şey olduğunu idrak et biraz da büyü tamam mı ondan sonra gel burda ona buna akıl ver tamam mı
    hadi iyi dersler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kral_akrep -- 25 Kasım 2006; 13:53:13 >

• quote:

Orjinalden alıntı: cherry34

bana demiştir boşver sen ortam gerilmesin..
    bugün haberlerini bekliyorum güzel bi araç bul sen bana
    şöyle bayana yakışan performansı yerinde yakıtta cimrii

yaf, onlar birbirlerine cvp vermek le meşgul senin, araç işine bakamazlar , performans ve düşük yakıt tüketimi istiyosan dizel tercih edeceksin, benzinlilere baktığında çok yazla seçeneğin yok, düşük motor fazla güç, benim hatırladığım sadece daihatsu da var , sirion 1.3(102hp) , YRV turbo1.3(130hp), bunların dışında dizel istiyosan çok fazla seçenek var ,ama maddiyatta önemli tabi , 40milyar verebiliyosan ibiza cupra tdi diye bir araç var, ama önemli olan bütçe öncelikle

• maddiyat önemli tabi
    25i gecemem kolay kolay
  • topici açtım ortalık karışmış 2 de ben yazayım bari.....arkadaş demiş 3.20 3.18....bunları bırak ben Ankara batıkentte her akşam 3.25 yiyorum artık passat fln benim plakayı görünce zaten sağa çekiyo gti ları zaten sınıfa sokmuyorum geçen e270 mercedsle oynadım baya bir oynadım hemde belki fare kedi hasabı ve bu arçta yani E270 180 küsür beygir bir cihaz.....beyler beyler Lütfen dikkate gelin opel motoru çoğu arbadan kuvvetli ve seridir gücün sembolü diyebiliriz benim arabama gelince...bende 94 model opel vectra Gt var artısını koyarsak hava filitresi eksoz fln 160 beygir dir...ama ben şu ana kadar sizlere yemin ederimki yanıma yaklaşan görmedim trafikte görünce kafa çeviriyor millet amcamın biride demiş 3.20 3.18 bmw...varya onları öle bir ayırırımki....benzin döküp yakarlar arbalarını binmezler birdaha...artı 2000 motor bir 93-94 vectra bmw 3.20 leri öle bir tokatlarki kendine gelemz bir daha.....lütfen arabaları deneyip bilip konuşalım size çok rahat fark attığım modelleride yazıyım isterseniz itirazı veya inanmayan olursada telle fln görüşelim.....106.gti-mercedes e270 cdi-toyoto corllolar-206-205 gti ler- astralar astra gsi corsa gsi..lar-bmw 3.20-3.18-3.25 ler.. focus lar hokus pokuslar....cooper s ler...mi daha da varda neyse abartmıyım.....aa bi subaru wrc impreza veya serisi o ayrı konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsi.team -- 5 Aralık 2006; 12:54:39 >

• quote:

quote:

Ciddiyete davet ediyorum... fiat brawa ile sen opel vectra GT yi geç brawo sana zauzhuahzuahzuhazuhauzhauz
    hadi yaf...gelip beni tokatla hocam 94 vectra yım bende Ankaradayım senin tipoya 10 boy fark atmassam o gt mi yakarım....hodri meydan o tipo ie cat in motorunun torkunun 2 katı tork var bende..sen ilk bizim gls vectra ları geç bi sonra gt ye fln kafa tutarsın anca klavyeden ,drag la olmaz bu işler git bi trafikte vectraya bulaş.. seni şöle bi kaşısın ,sonra sende opel teama ,üye olursun tatlı canını sıkma abim benim...biraz araba sitelerine fln gir bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp sonra Allah muafaza yazarsın ...bir yerdede ben '' bravayla gt yi tokatlarım '' diye fln ....güler insanlar sana.....

Yanlışlıkla argo dil kullajdıysam çok özür dilerim ...herkese sevgi ve saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsi.team -- 5 Aralık 2006; 13:03:23 >

• Yukarıda hp konusunda bir yanlışık yapmış arkadaşlar kendim bir sağlam opelci olarak aydınlatıyım...

Siyah,Beyaz,Gri 3 renk vectra GT vardır bunlardan sadece 93-94 model gri olanları piyasada korkulan 156 hp olanlarıdır net beygiri 156 hp dir diğer 95-96 modeller ve beyaz ,siyah renkli olan vectra gt ler 136 hp dir...karıştırmayalım 94 bakımlı bir opel vectra gt yide Türkiye şartlarındaki 1-2 araba hariç hiç biri tokatlayamaz ...isteyen varsaa buyursun hem arabamı görsün hemde beni tokatlasın ...

Sevgi ve Saygılarımla..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kornkrunded

var tabi olmaz mı :) sedan bir arabayla spor bmwleri, hyundai coupeleri geçmek acayip zevkli oluyor. ama normalde çok düzgün kullanırım hız manyağı sanmayın :) ama kaşınanı da kaşımak lazım di mi

hyundaılerı anladıkda bmw lerımı gecmek hemde opelle bızım arkadas 98 2.5 cdx v6 yla gecmedıgı bmw lerden bahsedıon z4 le yarısmıstı cocugun soledıgı laf atnen bu

====kardes kafayı cevırdım yanımdaydı bıdaha cevırdıgımde uzamıstı =======
  • quote:

Orjinalden alıntı: gsi.team

Yukarıda hp konusunda bir yanlışık yapmış arkadaşlar kendim bir sağlam opelci olarak aydınlatıyım...

Siyah,Beyaz,Gri 3 renk vectra GT vardır bunlardan sadece 93-94 model gri olanları piyasada korkulan 156 hp olanlarıdır net beygiri 156 hp dir diğer 95-96 modeller ve beyaz ,siyah renkli olan vectra gt ler 136 hp dir...karıştırmayalım 94 bakımlı bir opel vectra gt yide Türkiye şartlarındaki 1-2 araba hariç hiç biri tokatlayamaz ...isteyen varsaa buyursun hem arabamı görsün hemde beni tokatlasın ...

Sevgi ve Saygılarımla..

katılııorum stok hallerıyle o araclar cok saglam bmw lerın o medellerdekı serisi olmasa o arabayı kolay kolay gecebılcek artaba tanımam bı dergıde gormustum sadece acık hava fıltresı ve egsoz vardı kadranı 240ın altına ındırmıs helal derım yaktıgı benzınde bence normal modelınden dolayı sonucta eskı teknolojı guclu motor tabıkı yakacak

• quote:

quote:

quote:

Ciddiyete davet ediyorum... fiat brawa ile sen opel vectra GT yi geç brawo sana zauzhuahzuahzuhazuhauzhauz
    hadi yaf...gelip beni tokatla hocam 94 vectra yım bende Ankaradayım senin tipoya 10 boy fark atmassam o gt mi yakarım....hodri meydan o tipo ie cat in motorunun torkunun 2 katı tork var bende..sen ilk bizim gls vectra ları geç bi sonra gt ye fln kafa tutarsın anca klavyeden ,drag la olmaz bu işler git bi trafikte vectraya bulaş.. seni şöle bi kaşısın ,sonra sende opel teama ,üye olursun tatlı canını sıkma abim benim...biraz araba sitelerine fln gir bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp sonra Allah muafaza yazarsın ...bir yerdede ben '' bravayla gt yi tokatlarım '' diye fln ....güler insanlar sana.....

Yanlışlıkla argo dil kullajdıysam çok özür dilerim ...herkese sevgi ve saygılarımla...

Yanlış anlama ama sen hangi araçla hangi aracın kıyaslandığını tam anlayamadın heralde.

bravo 5 silindir hgt ile opel sfi gt karşılaştırması yaparsak.

kısada bravo alır.

uzunda ya da trafikte pilotaja kalır.

gönül isterki yapalım güzel bir organizasyon ama araba benim değil.

arkadaşımda motoru açık iyi bir hgt var.

argo konuşarak iş olmaz.

opelden başka araç kullanmadıysan sana hgt yi tavsiye ederim.

hakkını vererek kullanana yol dar gelir.

club üyesi işin hikaye kısmı.

cat ın torku da 185Nm.iki katını çift turbo sfi veremez.

gerçekleri konuşalım.

• quote:

Orjinalden alıntı: hilfiger

kanka bende var yeni vectra gts son modeli 3.2 full sen ne dion ne 3.18 i ne 3.20 si 5.30 ları çat çut geçiom bea

3.2 motorla 316 3.18ı 3.20yı gecmen dogal m3de 3.2 g.un yıyosa onu gec cvpını beklıorum???????

haa sakıon opelı kotuledıgımı sanama yasını bıraz abartmıssında ondan

yoksa 95-20001 arası hem aılevı hem boyle performans veren arac sayısı sınırlı o sınırın ıcındekı bı aracda vectra

bu arada bı arkadas yasmıs 1.8t passatla vectrayı zor gecersın helekı karsındakı vectra cdx2.5v6 olursa yandın kacıcak yer ara derım yoksa arkadan plakasını bıle buyuk ıhtımal durbunle okursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black/white -- 5 Aralık 2006; 22:25:46 >
  • arkadaş bence audi a6 3.2 yi tokatlaması lazım ki büyük bi iş sayılsın
  • ben cdx 2.5 le karsılastırmadım güzel kardes bak bakalım ne yazmısım. herkeze kapımın acık oldugunuda yazdım

hayırlı gunler...
    quote:

Orjinalden alıntı: black/white

quote:

Orjinalden alıntı: hilfiger

kanka bende var yeni vectra gts son modeli 3.2 full sen ne dion ne 3.18 i ne 3.20 si 5.30 ları çat çut geçiom bea

3.2 motorla 316 3.18ı 3.20yı gecmen dogal m3de 3.2 g.un yıyosa onu gec cvpını beklıorum???????

haa sakıon opelı kotuledıgımı sanama yasını bıraz abartmıssında ondan

yoksa 95-20001 arası hem aılevı hem boyle performans veren arac sayısı sınırlı o sınırın ıcındekı bı aracda vectra

bu arada bı arkadas yasmıs 1.8t passatla vectrayı zor gecersın helekı karsındakı vectra cdx2.5v6 olursa yandın kacıcak yer ara derım yoksa arkadan plakasını bıle buyuk ıhtımal durbunle okursun

• quote:

Yukarıda hp konusunda bir yanlışık yapmış arkadaşlar kendim bir sağlam opelci olarak aydınlatıyım...

Sevgi ve Saygılarımla..

Kendine çok güveniyorsun?
  • güveniyorum abi...doğrudur...çünkü en son bana cooper s getirdiler....ki araba asfaltı kazıyo ciddi ciddi ama 200 metreden sonra benim arkadaki 16 valve yazısını okudu...dediğim arabada ufacık bir araba iyi kaçıyor ama ne hacet opel gücüne yetişmek ...
  • bu arada hocam.......... Fiat Bravo 2.0 HGT bu cihazla opel vectra GT yi ki 156 lık bir gt yi tokatlayamassın buna emin ol....iki arabaları fabrika çıkışı uzun yolda kaldıralım bire 100 hatta 1000 koyarım GT ye ki eminim kendim kullanıyorum gücünü biliyorum ki yorulmamış iyi bir GT senin bravoyu yapıştırır asfalta istersen bir anket yap gelen cevapları gör derim

Saygılarımla..
  • quote:

bu arada hocam.......... Fiat Bravo 2.0 HGT bu cihazla opel vectra GT yi ki 156 lık bir gt yi tokatlayamassın buna emin ol....iki arabaları fabrika çıkışı uzun yolda kaldıralım bire 100 hatta 1000 koyarım GT ye ki eminim kendim kullanıyorum gücünü biliyorum ki yorulmamış iyi bir GT senin bravoyu yapıştırır asfalta istersen bir anket yap gelen cevapları gör derim

Saygılarımla..

156 lık standart gt yoktur.

kat iptali ile grup n tip olarak mevcut.

sfi ler 150 hp.öncelikle bunu öğrenmen gerekli.

ruhsatlarda yanlışlık var.

ikincisi alfalta yapıştırırım ya da anket yap ile bu işler yürümez

bravo 0-100 8-8.5 sn.

0-400 de 16-16.5 sn

neyi yapıştırıyorsun?

araba benim olsa çoktan organizasyon yapmıştık.

kısada hiç şansın yok.bul biryerden en kısa zamanda kullan.

uzunda da 5 silindirin farkını da yaşatır emin ol.

ve malesef hgt yi küçümsemekten başka bir düşüncen yok.

hgt çok iyi ve özel bir arabadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sephiroth -- 7 Aralık 2006; 10:27:36 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.