Şimdi Ara

Optoma gt750xl mi, Acer h5360bd mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun incelemeler sonucunda bu iki cihaz arasında kararsız kaldım. Projeksiyonda önceliğim sırasıyla 3d maç, internetten indirilen film ve ps3 oyunlarını izlemek şeklinde. Fiyatları fazla abartmadan en iyi 2 cihaz bunlar gibi geldi.
    Aslında şu short throw olayı olmasa ilk tercihim optomaydı fakat odamın konumu gereği perde cihaz mesafesi yaklaşık 5,5 metre. Optomayı bu mesafeye koysam sonuç ne olur? Yine bu mesafede acer nasıl performans gosterir? Yakın mesafeye konacak optoma en iyisidr gibi bir sonuç çıkarsa da , ne yapalım tavanda ufak bir tadilat işine gireceğiz artık.
    Tüm bunların yanında başka cihaz önerisi olan varsa onu da merakla beklerim.
    Şimdiden teşekkürler

• Merhaba,
    Optomanın en iyi görüntü verdiği aralık 1.72 m ile 2.5 m arası.cihazı daha ileri alırsan görüntüde taşma olacak.size kesinlikle optomayı öneriyorum.şartlarınız müsaitse başka cihaz bakıp aklınızı karıştırmayın derim.
  • Oteki başlıkta var buda keske bir yerden devam etseydin. Sorularına cevab verirsek, 5 metreden kisaya Pro koyamiyorsan bir kere optomayi unut. O mesafeye anca acer koyarsın, acer optimadan lumen olarak daha iyi ama fiyati ondan biraz pahalidir. Ama fiyat performans olarak 720p icin en iyi bu 2 cihazdir bence 1.4 hdmi 3d destekli olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperozlu

Oteki başlıkta var buda keske bir yerden devam etseydin. Sorularına cevab verirsek, 5 metreden kisaya Pro koyamiyorsan bir kere optomayi unut. O mesafeye anca acer koyarsın, acer optimadan lumen olarak daha iyi ama fiyati ondan biraz pahalidir. Ama fiyat performans olarak 720p icin en iyi bu 2 cihazdir bence 1.4 hdmi 3d destekli olarak.
    mesafe sorunun varsa tabii ki optoma tercih etme.5metrede görüntü dev olur ve iyi bir görüntü saglayamazsın.yakın mesafe projeksiyonu optoma gt750xl dir.kullanan biri olarak alan sorunu derken bir sehpaya bile koysan sorun olmaz bence .hatta çok daha iyi oyunlarda ,3d filmlerde vs. cihaz hakkında sormak isteidklerin varsa yanıtlayabilirim.

• Mesafe sorunum su sekikde.
    5 mde calışan bir cihaz alırsam mevcut kablo tesisatını kullanabileceğim.
    Ama optoma her anlamda daha iyi bir cihaz derseniz yeniden tesisat döşeteceğim.
    Eger odanız her iki cihaz için de uygun olsa hangisini tercih ederdiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: giovi

Mesafe sorunum su sekikde.

acer in o modleini bende düşündüm ama görme şansım olmadı canlı olarak.gerçi OPTOMA yı da internetten aldım..ama kullanan çok fazlaidi ve herkes tavsiye ediyordu bende aldım.iyi ki almışım dostum..Bence OPTOMA derim.neden oyun için bence en iyisi bu marka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ewarrr

quote:

acer in o modleini bende düşündüm ama görme şansım olmadı canlı olarak.gerçi OPTOMA yı da internetten aldım..ama kullanan çok fazlaidi ve herkes tavsiye ediyordu bende aldım.iyi ki almışım dostum..Bence OPTOMA derim.neden oyun için bence en iyisi bu marka.

Çok teşekkürler cevap için... Son bir sorum daha var. Evde 240*200 perde var. Daha büyük perde gerekir mi, yoksa bu boyut yeter mi? Eni 300 olan çok fazla perde bulamadım. Tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ewarrr

quote:

Çok teşekkürler cevap için... Son bir sorum daha var. Evde 240*200 perde var. Daha büyük perde gerekir mi, yoksa bu boyut yeter mi? Eni 300 olan çok fazla perde bulamadım. Tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?

Alıntıları Göster
    valla 240 perde yeterli ..çok daha buyuk perdeleri düşünme..aslında bende 240*200 perde düşünüyordum ancak salonumun duvarı ancak 200 için idealdi.tavanda da çünkü alçı desenler var.200 lük bile oldukça buyuk görüntü veriyor.sonucta salonum ortalama 35metrekare kadar.bence 240 lık ideal ölçü derim.

• Eyvallah cok tesekkur ederım
  • quote:

Eyvallah cok tesekkur ederım
    arkadaşlar bende optoma gt750 almaya karar verdim ama dijitalboyut.com dan ön siparişle almak yada istanbulbilişim.com güvenlimi yada adana da bulabileceyim yer varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megahakan -- 25 Ekim 2012; 23:18:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: megahakan

arkadaşlar bende optoma gt750 almaya karar verdim ama dijitalboyut.com dan ön siparişle almak yada istanbulbilişim.com güvenlimi yada adana da bulabileceyim yer varmı.

Her iki site de gayet güvenlidir. Birinden gt750, diğerinden de sony laptop aldım. Yine de fiyat farkı yoksa boyut digital'i tercih ederim...
    Bu arada ön sipariş ile ilgili bir bilgim yok ben alırken stoklarda hazır vardı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: megahakan

Her iki site de gayet güvenlidir. Birinden gt750, diğerinden de sony laptop aldım. Yine de fiyat farkı yoksa boyut digital'i tercih ederim...
    Bu arada ön sipariş ile ilgili bir bilgim yok ben alırken stoklarda hazır vardı.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar optoma gt750xl ürünü konusunda tr distribütör firma ile optoma arasında problem var, optoma fiyatları arttırdığı için ürün gelirken sıkıntı oldu, ancak kasım ayında türkiyede olacak...

bilginize...

• quote:

Orijinalden alıntı: gozluk3d

arkadaşlar optoma gt750xl ürünü konusunda tr distribütör firma ile optoma arasında problem var, optoma fiyatları arttırdığı için ürün gelirken sıkıntı oldu, ancak kasım ayında türkiyede olacak...

bilginize...

Şuna Türkiyedeki firmalar, kar oranlarını beğenmedi deseniz olmuyormu?

Avrupada fiyatlar aynı, değişen birşey yok tam tersi fiyatlar düşüyor, Türkiyede sistem her halde farklı işmiyor, Avrupalı firma 700 Dolara full paketi satıp kar ederken, Türkiyede firma aynı ürünü sadece cihaz ve kablo ile 900 dolarlara satıp, beğenmiyor !

Türkiyede olan kar payı Avrupanın hiç bir Ülkesinde yok, Avrupalının asgari ücretinide düşünürsek, Türkiyedeki fiyatlar cidden inanılmaz astronomik seviyelerde !

• quote:

Orijinalden alıntı: andy1

quote:

bilginize...

Şuna Türkiyedeki firmalar, kar oranlarını beğenmedi deseniz olmuyormu?

Avrupada fiyatlar aynı, değişen birşey yok tam tersi fiyatlar düşüyor, Türkiyede sistem her halde farklı işmiyor, Avrupalı firma 700 Dolara full paketi satıp kar ederken, Türkiyede firma aynı ürünü sadece cihaz ve kablo ile 900 dolarlara satıp, beğenmiyor !

Türkiyede olan kar payı Avrupanın hiç bir Ülkesinde yok, Avrupalının asgari ücretinide düşünürsek, Türkiyedeki fiyatlar cidden inanılmaz astronomik seviyelerde !

Alıntıları Göster
    bence ACER H5360BD :)

http://resim.donanimhaber.com/m_61727195/mpage_1/f_/key_//tm.htm#61727195

• quote:

bilginize...

Kasım ayı geldi hala bir haber yok !!
  • quote:

Orijinalden alıntı: -cyanide

quote:

bilginize...

Kasım ayı geldi hala bir haber yok !!

Alıntıları Göster
    arkadaşlar

gt750xl gelmiş, boyutdijital.com dan satın alabilirsiniz...

• quote:

arkadaşlar

gt750xl gelmiş, boyutdijital.com dan satın alabilirsiniz...

Arkadasim icin siparis birakmistim, ve nakit fiyat eve teslim diyede net olarak bildirmistim, cunki hediye olarak alacakdim, tamam dediler 1 tanede gozluk ve 240x200 perde, sonra tamam dediler urun gelince Arkadasina haber vericez, ve aramislar, ciplak urun 1700 liradan biraz daha yuksek !

Simdi boyle birsey olabilirmi, Avrupada bu cihaz 570-700 Dolar arasinda, Turkiyede 1000 Dolar ve sadece cihaz satiyor Adamlar !

Tamam deydim ne olacakdi ?

Cihaz 1700 + Perde 300 + 2 gozluk 300 =2300 Lira

Kusura bakmasinlar ama Avrupadaki saticilara baksinlar biraz, Adamlar full Kutu icerikle urunu satiyorlar, gozluk,canta hersey dahil !

Turkiye anladim artik, Avrupadan cok zengin her kesin 3000 Euro aylik geliri var, bu sebeble 1000 Dolara satmalari normal demek lazim !

O parayi vermek yerine burdan kendim alirim ustelikte noel tatil indirimleri baslaycakken, 1000 dolar asla vermem 700 dolarlık cihaza !

• Anlamadığım şey şu arkadaşlar; optoma gt750'de 3D izlemek için hangi gözlükleri kullanmamız gerekiyor, aktik olan mı pasifolan mı ? Bir kaç yerde 3D-rf gözlüklerin daha iyi görüntü verdiğini okumuştum ancak onların da fiyatları biraz pahalı, peki bu tip gözlükleri kullanabiliyor muyuz optoma'da? LG nin gözlüklerini ya da sinemada verilen 3D gözlükleri? Bilgilendirirseniz sevinirim :)
  • quote:

Anlamadığım şey şu arkadaşlar; optoma gt750'de 3D izlemek için hangi gözlükleri kullanmamız gerekiyor, aktik olan mı pasifolan mı ? Bir kaç yerde 3D-rf gözlüklerin daha iyi görüntü verdiğini okumuştum ancak onların da fiyatları biraz pahalı, peki bu tip gözlükleri kullanabiliyor muyuz optoma'da? LG nin gözlüklerini ya da sinemada verilen 3D gözlükleri? Bilgilendirirseniz sevinirim :)

Kutu dahilinde RF gozluk zaten bedava bir adet veriliyor, Turkiyede aynimi bilmiyorum !

Diger gozluk ise yine Optama surumu olan DLP uyumlu, bu kutu harici yani kisiye ozel secim oluyor !
  • quote:

Orijinalden alıntı: andy1

quote:

Anlamadığım şey şu arkadaşlar; optoma gt750'de 3D izlemek için hangi gözlükleri kullanmamız gerekiyor, aktik olan mı pasifolan mı ? Bir kaç yerde 3D-rf gözlüklerin daha iyi görüntü verdiğini okumuştum ancak onların da fiyatları biraz pahalı, peki bu tip gözlükleri kullanabiliyor muyuz optoma'da? LG nin gözlüklerini ya da sinemada verilen 3D gözlükleri? Bilgilendirirseniz sevinirim :)

Kutu dahilinde RF gozluk zaten bedava bir adet veriliyor, Turkiyede aynimi bilmiyorum !

Diger gozluk ise yine Optama surumu olan DLP uyumlu, bu kutu harici yani kisiye ozel secim oluyor !

Optoma'nın içinden dünyanın hiçbir yerinde RF gözlük hediye çıkmaz...

DLP haberleşme ile çalışan ZD201 modeli hediye edilir...

gözlük hediyeli modeli gt750xl, gözlüksüz modeli gt750 dir...

avrupada amerikada gt750e modeli ile bilinir...

Optoma DLP projeksiyon cihazı olduğundan DLP 3D Gözlük ile çalışır...

Optoma RF 3D Gözlükler ise vesa girişinden bağlanacak ekstra emitter ile çalışır...

bilginize...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.