Şimdi Ara

ORDU ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
2.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bu sene 2. sınıfa geçtim aklıma gelenleri yazayım.

-1. sınıf 5 adet komiteden oluşuyor. (pdö tarzı uygulama yok) 1. komite oldukça kolay 2 ve 3 için biraz çalışmak gerekiyor. 4 ve 5 i online olduğumuz için yorum yapamayacağım.

- genel olarak orta-kolay arası diyebilirim sınıfta kalanlara bakmayın bütün sene kitap açmadıklarına eminim.

-finalsiz geçme notu 75. yaklaşık %20 finalsiz geçen aynı civarda da sınıfta kalan var.

- çıkmış soru dersine ve komitesine göre değişiyor ve çok fazla sormuyolar.

- tıp fakültesi kampüsün içinde hastane de kampüsün arkasına yapılacak. mevcut hastane için iki vasıta ile gidebiliyorsunuz.

- kız yurdu kampüsün içinde ve yürüme 20dk olmak üzere oldukça fazla kapasiteli yurt çıkmayan yoktu diye biliyorum.

- erkek yurtları kampüse yürüme mesafesinde olan ve otobüsle gelebileceğiniz şekilde olanlar var.

- yine üniversitenin etrafında fazlaca 1+1 daireler var fiyatlarını bilmiyorum.

- otobüs öğrenci için 1.90 bana çok pahalı geliyor.

- yapabilceğiniz etkinlikler orduda sınırlı türk tıp öğrencileri birliği ise oldukça aktif onlara katılabilirsiniz.

- kafe olarak güzel yerler var ama alkollü mekan oldukça az.

-ordunun insanı iyidir öyle sokakta yobaz olup laf atan tipler görmezsiniz sahilini de ben beğeniyorum içki alıp içebilirsiniz.

-ordu üniversitesi kütüphanesi 7/24 açık ancak haftasonu yemek çıkmadığı için gitmek mantıksız oluyor. onun dışında bence üniversitenin en güzel yeri yeni yapıldı çünkü.

- kampüs ise oldukça küçük yemekhane ve merkez kantinde yer bulamayabiliyorsunuz.
    Yapay Zekanın Yanıtı

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi, Türkiye'nin önde gelen tıp fakültelerinden biridir. 1992 yılında kurulan fakülte, Ordu ili sınırları içerisinde yer almaktadır.

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi, son teknoloji altyapısı ve deneyimli kadrosuyla tıp alanında nitelikli hekimler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Fakültede, Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık olmak üzere üç farklı bölüm bulunmaktadır.

Fakülte, lisans ve lisansüstü eğitim programları sunmaktadır. Lisans eğitimi 6 yıl sürmekte olup öğrencilere tıp biliminin temel prensiplerini ve klinik uygulamalarını öğretmeyi hedeflemektedir. Lisansüstü eğitim programları ise uzmanlık alanlarında daha derinlemesine bilgi edinmek isteyen hekimlere yöneliktir.

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Yorumları

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi, öğrencileri arasında genel olarak olumlu yorumlar almaktadır. Öğrenciler, fakültenin akademik kadrosunun bilgili ve tecrübeli olduğunu, imkanlarının iyi olduğunu ve öğrenci merkezli bir yaklaşım sergilediğini belirtmektedirler.

Fakülte hakkında yapılan yorumlarda, öğrencilerin özellikle şunlardan memnun kaldığı görülmektedir:

• Nitelikli öğretim kadrosu
    • Modern ve iyi donanımlı tesisler
    • Uygulama ağırlıklı eğitim
    • Öğrenci destek hizmetleri

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Nasıl Başvurulur?

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne başvurular, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) puanıyla yapılmaktadır. Fakültenin Tıp Bölümü için taban puanı oldukça yüksektir ve her yıl değişebilmektedir.

Başvuru işlemleri, ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde yapılmaktadır. Adayların başvuru sırasında TYT ve AYT puanlarını sisteme girmeleri gerekmektedir. Başvuruların ardından, ÖSYM tarafından belirlenen kontenjanlar dahilinde yerleştirmeler yapılmaktadır.

Ordu Tıp Fakültesi'nin Diğer Özellikleri

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi, tıp eğitiminin yanı sıra araştırma ve sağlık hizmetleri alanlarında da faaliyet göstermektedir. Fakültenin bünyesinde, çeşitli araştırma merkezleri ve hastaneler bulunmaktadır.

Fakülte, öğrencilerine yurt, yemekhane, kütüphane ve spor salonu gibi sosyal olanaklar da sunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin kişisel ve akademik gelişimlerini desteklemek için çeşitli öğrenci kulüpleri ve toplulukları bulunmaktadır.

Bu bilgilere ek olarak, Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi hakkında daha fazla bilgiyi fakültenin resmi web sitesinden veya ilgili yetkililerden edinebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bu sene 2. sınıfa geçtim aklıma gelenleri yazayım.

-1. sınıf 5 adet komiteden oluşuyor. (pdö tarzı uygulama yok) 1. komite oldukça kolay 2 ve 3 için biraz çalışmak gerekiyor. 4 ve 5 i online olduğumuz için yorum yapamayacağım.

- genel olarak orta-kolay arası diyebilirim sınıfta kalanlara bakmayın bütün sene kitap açmadıklarına eminim.

-finalsiz geçme notu 75. yaklaşık %20 finalsiz geçen aynı civarda da sınıfta kalan var.

- çıkmış soru dersine ve komitesine göre değişiyor ve çok fazla sormuyolar.

- tıp fakültesi kampüsün içinde hastane de kampüsün arkasına yapılacak. mevcut hastane için iki vasıta ile gidebiliyorsunuz.

- kız yurdu kampüsün içinde ve yürüme 20dk olmak üzere oldukça fazla kapasiteli yurt çıkmayan yoktu diye biliyorum.

- erkek yurtları kampüse yürüme mesafesinde olan ve otobüsle gelebileceğiniz şekilde olanlar var.

- yine üniversitenin etrafında fazlaca 1+1 daireler var fiyatlarını bilmiyorum.

- otobüs öğrenci için 1.90 bana çok pahalı geliyor.

- yapabilceğiniz etkinlikler orduda sınırlı türk tıp öğrencileri birliği ise oldukça aktif onlara katılabilirsiniz.

- kafe olarak güzel yerler var ama alkollü mekan oldukça az.

-ordunun insanı iyidir öyle sokakta yobaz olup laf atan tipler görmezsiniz sahilini de ben beğeniyorum içki alıp içebilirsiniz.

-ordu üniversitesi kütüphanesi 7/24 açık ancak haftasonu yemek çıkmadığı için gitmek mantıksız oluyor. onun dışında bence üniversitenin en güzel yeri yeni yapıldı çünkü.

- kampüs ise oldukça küçük yemekhane ve merkez kantinde yer bulamayabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i am creeping death -- 27 Temmuz 2020; 17:26:56 >

• Hocam peki spor imkanlari nasil? Spor salonu vs..
  • i am creeping death kullanıcısına yanıt
    Tşkler hocam.Yatay geçiş konusuna da değinir misiniz zamanınızı almaz ise. Nasıl zor mudur bu geçiş kolay mıdir kaç kişinin gittiğine şahit oldunuz vs. Tşkler.
  • Worried W kullanıcısına yanıt
    Hocam yatay geçiş yks puanınız ne kadar yüksekse o kadar kolay oluyor. Genelde %70 yks puanına % 30 not ortalamasına bakılıyor. Ben merkezi yerleştirme puanı ile bizim okula gelenleri gördüm sadece. 4 ortalama yapılan özel üniler dışında epey zor duruyor bence(puanınız yeten yere merkezi yerleştirme puanına göre olan hariç)
  • Whoisthat kullanıcısına yanıt
    Besyo’nun spor salonu var diye biliyorum ancak hiç gitmedim.
    Diğer öğrencilere açıksa problem yok hocam
    Açık 👍
    Peki hocam , teşekkürler
    Ne demek hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.