Şimdi Ara

Orta halli ses sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Plazmamızı aldık. Şimdi ses sistemi araştırmalarına başladım. Daha önceden philipsin kompak sistemi vardı. Ama onu eski tv'de bıraktım. Yeni tv için yeni ses sistemi lazım. Hep avr sistem düşünürdüm ama onlar da çok tuzluya gelecek gibi. Şu sistemle ilgili hiçbir yorum göremedim. Güzel birşeye benziyor ;

http://www.buroteknik.com/urun_tanim.asp?urun=48451

Veya sizlerin önerebileceği başka sistemler var mı? Ayrı ayrı almak istesek 2000 tl'ye nasıl birşey olabilir. Bir ara Mediamarkta gidip bakmam da lazım.

• Hayırlı olsun plazmanız.

Avr+speaker düzeninde bir sistem kurmanız size ilerisi içinde avantaj sağlayacaktır.Öncelikle bağlanabilirlik anlamında size paket sistemlerden daha fazlasını sunacaktır.Yine sunacağı kesin olan bir şey ise ses kalitesi diyebiliriz.İlave olarak speaker olarak customize sistem oluşturabilirsiniz veya avr için yine aynısı geçerli.

Ben bu bütçenin riskli olduğunu düşünürüm hep.Çünkü bu fiyat aralıklarında birbirinden üstün özelliklere sahip cihazlar varken çok alt seviye cihazlarıda görme şansınız olacaktır.Bunun için öncelikli olarak bir sisteme sahip olduğunuzu düşünerek forumu gezinin.
    Karşınıza sahip olmadan öncekine göre daha çok detay çıkacak ve bunların ne işe yaradığını öğrenip kullanılırlık değerlendirmesi yapacaksınız kendinizce.Sonrasında tercih sebeplerinizi genel spec.larda yazanlar değilde(ki zaten anlamsız bana göre bu spec.lar)ihtiyacınız olan/olabilecek(burası çok önemli,kullanmaya başladıkdan sonra ihtiyaçlarınız orantılı olarak değişebileceğini unutmayın)detaylar belirleyecek ki bu tercih süzme açısındanda büyük kolaylık sağlayacak size.

Yani nokta atışı olmasada bu yöntem ile belirgin çizgilere sahip bir sistem elde edebilirsiniz kendinizce

Marka/model konusunda,sizin beğeninize sahip cihazları burada paylaşırsanız o zaman içlerinden kullanıcı/deneyimli yorumları yapılablir.

• değerli açıklamalarınız için teşekkürler. sanırım öncelikle avr işini halletmemiz lazım. fiyat ve özellik karşılaştırmak için nette hangi sitede hepsini bulabilirim? mesela sizin pioneer avr beğendiğim modellerden. ama tek başına 1500 tl civarı herhalde. yada yamaha 565. yani 7.1 olursa ilerisi için daha iyi olur herhalde. onun dışında uzun müddet beni idare edecek başka markalarda yada pioneerda hangi modeller önerirsiniz? dediğiniz gibi forumda araştırmalarım devam edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anvil -- 27 Temmuz 2010; 15:51:18 >
  • Rica ederim,yaşadğım tecrübelerden şahsi fikrimi paylaştım sadece.

Kullandığım AVR yi bu tecrübelerime dayanarak bir kez daha alabilirdim F/P olarak.Öncelikle Pioneer ın farklı ses rengi olduğunu duymuştum ama aldığımda bunun farkına vardım.Şuanda farklı speakerlar ile dinleme şansım var eş zamanlı olarak.Ve beni her speakerda hayran bırakan tınıları alabliyorum.Bu yönde geniş yelpaze sunduğundan beni memnun ediyor.
    Girişler ve çıkışlar da bir kullanıcı için gayet yeterli.Tüm bunların genelinde giriş yaparken,1000-1200 tl arasında bu cihaza sahip olabilmek muadil fiyat kartelası içerisinde yer alan diğer avr lere göre avantajlı.
    Tabi bu herkes için aynı anlamı ifade etmeyebilir.Yeni çıkan x20 serili pioneerlar var.Şahsi fikrim! 919 dan sonra 920-1020 yerine eski model olan 1018 i tercih ederim.(x20 leri dinlemedim ama)Benim beğenim ,seçim kriterim bu yönde olur.

Diğer marka / modellerin rengi tarzı hoşunuza gidebilir bir bakın derim.Ama 919 için fikir yardımda bulunablirim dilediğiniz zaman...

• genel olarak sony ses sistemlerinden memnun kalınır mı
  • Genel olarak kalınır.Kıyaslama yapılırsa farklılıklar göstereceğinden memnuniyet tanımınıza göre durum değişir.
  • dün şöyle bir media markt'ı gezdim. kompak sistemlerden samsung ve philips vardı blue-rayli olan. samsung daha kuvvetliydi. yanında harmanın sistemi vardı. hepsini bastırdı normal olarak.

bizim burada bu sistemlerin hepsini görüp karşılaştırabileceğimiz biryer yok. media markt'ta hep aynı modeller, hep eski modeller. yeni modeller tek tük ya var ya yok, olanlar da teşhirde. harmanın çok modeli var (gerçi onla tam ilgilenmediğim için belki onlar da aynı ve eski modeldir ama). araştırmalarım devam ediyor. acelem yok. zaten şu an bütçeyi de çok aştık. biraz daha sabredecem ve iyisini almaya çalışacam.
  • * Kaliteli bir hoparlör takımından başka sistemin hiçbir parçası uzun süre sizi idare etmez. Öyle olsaydı, yani bir alan 10-15 yıl geriye bakmayacak olsaydı sektör bu kadar gelişmez, gelişmek için çaba harcamaz milletin de parası cebinde kalırdı Amaç para harcatmak. Sene başında 765 aldım acaba hata mı ettim 3-d yi beklesemiydim diye düşünmüyor değilim mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

* Kaliteli bir hoparlör takımından başka sistemin hiçbir parçası uzun süre sizi idare etmez. Öyle olsaydı, yani bir alan 10-15 yıl geriye bakmayacak olsaydı sektör bu kadar gelişmez, gelişmek için çaba harcamaz milletin de parası cebinde kalırdı Amaç para harcatmak. Sene başında 765 aldım acaba hata mı ettim 3-d yi beklesemiydim diye düşünmüyor değilim mesela

bütün elektronik aletlerde bu böyle zaten. 3-dyi beklesen başka birşey çıkar. başka birşeyi beklesen daha başka birşey çıkar. ilk çıktığında pahalı olur. biraz daha bekleyeyim daha ucuza alayım dersin beklerken yeni birşey çıkar. o yüzden 10-15 yıl değil de 5 yıl idare etsin yeter

• tcmb haklı
    en fazla 3-4 senede bir sistemleri baştan aşağı değiştirmek ihtiyacı insan ister istemez duyuyor.
    765 iyi makine kardeş, ben de bu aralar onkyo 608/708, hk 360/460 ve yamaha 765 arasında karar vermek ve bunları deneyebileceğim bir tükkan bulmak gayreti içerisindeyim.
    765 nasıl alet, memnun musun. 3D olayına benimde kafam takılıyor.
    Plazmam 3 senelik panasonic full hd z serisi iyi bir plazma ve memnunum. daha dvd den blue raye bile geçemeden 3D çıktı. şimdi blue rayi 3D alayım bir iki seneye kadar zaten 3D led tv ye geçerim bu durumda şimdi alacağım avr nin 3D yi desteklemesi iyi olur diye düşünüyorum. ama 2 sene sonra elimdeki avr yi yetersiz bulup değiştirmek isteyebileceğime de eminim
    o yüzden 3D ye şimdilik fazla takılmadan bir seçim yapsam diye de turlayıp duruyorum.
    anvil evet MM malesef yeterli ürün yelpazesi sunmuyor, bende geçen hafta güneşli ve merterdekilerine gittim bir şey bulamadım. Ümraniyedekinde çeşit açısından tatminkar şeyler sunduğu söyleniyor, ama bana çok uzak.
    Hafta sonu saturne gittim, hem deneme ve sesleri duyma hem de ürün olarak epeyce çeşit vardı. ağırlıkla Hk, denon ürünler vardı. elemanda işi biliyordu. fiyatlar biraz yüksek ama... belki sık sık ziyaret edip kampanya felan denk getirmek gerekir. bu arada plazmanda hayırlı olsun. plazma için en doğru tercih panasonic kanımca. tabii pioneer ve lowe paramız yetmediği için

• 3D avr tercih edilirken şuan için en son önemsenecek nokta.Keza upscale özelliğide buna dahil.

Cihazı satın aldığınızda bir çok şey için artık geç olabilir.Bu yüzden almak istediğiniz cihazları dinleme fırsatı bulmanızı,bunun yanında giriş/çıkış gibi tüm özelliklerini iyi tanımanızı tavsiye ederim.

Bu anlamda baktığınızda bahsi geçen 608/708 ile HK ve 765 i kıyaslamak yanlış olacaktır.Bana göre 608 şu an için giriş seviyesi avr ler içerisinde oldukça iddialı.
    AVR önemli bir nokta olmasına karşın speaker,player ve bunları bağlayan kablolar olmadan bir önem arz etmiyor.Hangi avr tercih edilirse edilsin bunlara ilave edilecek speaker lar alacağınız sese etki edecektir.İllaki avr farkı olacak ama asıl sesi size son verecek olan speakerlardır.

O yüzden avr nin temel yapısını inceleyip seçmeniz kafanızı karıştırmanızı engelleyecektir.Örneğin Iphone,Ipad yada Ipod touch kullanıcıları için Pioneer ücretsiz olarak birçok özellik sunuyor.Bu Apple kullanıcıları için Pioneer ı tercih sebepleri olabiliyor ki bencede büyük kolaylıklar ilave özellikler sunuyor.

Onkyo lar pre out çıkışları ve THX sunabiliyor alt seviyelerde dahi.

Bu yüzden öncelikli olarak speakerlarınıza ağırlık vermenizi tavsiye ederim şahsımın fikri olarak

• Yamaha dan memnunum ama kişisel beklentiler, kulağın ve kişinin eğitimi, ilgi alanları ve önceki deneyimleriyle ilgili değişiyor beklentiler. Yanyana koyup tüm benzer cihazları dinlemek lazım. Ben çok fark olacağını zannetmiyorum sonuçta yukarıda da bahsettik, amaç kişilerin cebinden paralarını almak. Belirgin farklar yaratarak bir ürüne yönelttirmezler insanları. Ama okuduğum kadarıyla sadece müzik için pioneer, ama işin içinde sinemada varda yamaha deniyor. Benim bu konuda ekstra yorumum yok. Çok abartılı paralarla bu işe girmenin gereksiz ve buna değecek birşey olduğuna da inanmıyorum.
  • 3d'ye geçseydim tv'den başlardım. ama daha 3d için erken. 5 sene sonra tv ile birlikte avr'yi de değiştiririz herhalde. şimdi alsam hiç bir işime yaramayacak.

eğer yamahalar sinemada daha iyiyse yamaha 765 yada 565'i de düşüneyim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anvil -- 28 Temmuz 2010; 16:47:26 >
  • Tabi beklentiye bağlı. Ben sony televizyonda yine sony 5+1 bir sitem kullnıyorum. 850 çıkışlı. çok memnunum. hiç bir zaman kullanmayacağımız ve bir zaman kullanırız nasıl olsa dediğimiz bir çok özelliğe extra paralar veriyoruz. bence bu israf, hem kendi paramızın hem de ülke parasının. ?
  • yamaha 365 yeterli olacak mı?
    ben hoparlör kolonlarının 4ünün de kule tip olmasını istiyorum.
  • kısıtlı bütçe ile çok zor bir olaymış bu yaaa.

- ya kompak bir sistem seçilecek ki önerilmiyor. ama ben kolonların hepsinin kule tip olmasını istiyorum.
    - ya mm'da yamaha 365 ile oluşturulmuş sistemler var. 365 yeterli olur mu? bir de 365'in fiyatı 500'e düşmüş ama hep teşhir ürünü. ayrıca front'lar surroundlarda kullanılır mı?
    - yada morfare'de sony deck sistemler var. fiyatları 1500 tl civarı. surroundlar yine küçük ama orjinal ayaklarıyla tamamlanabilir.

geriye kalan sistemler daha bir profesyonel ve sadece avr'leri 1500 tl'den başlıyor.

sizce hangisi :)
  • aldınız mı bilmiyorum, bugün electroworld'ün ekinde gördüm,
    z-5500 5.1 505w logitech 799'dan 599'a düşmüş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.