Şimdi Ara

ORTALIK KIZIŞACAK GALİBA FORD mu? / OPEL mi? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
17.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yok yaf.... öle çok büyük 1shey de değil ha....ama çok pahalı bir rakam söledi ben opele göre kıayasladım nerdeyse 2 katı flndı....
  • HONDA YI BILMEMDE CITROEN BENCE PARCA KONUSUNDA 1 NUMARA BIZIM FIAT SCUDOYA PARCA ARIODUK ÜZSTÜN FİAT IN 10 MILYON DEDIGI PARCAYA CITROEN IN BAYILERINDE 50 60 SOLUYOLAR
  • eeett citroen de öle zaten sıralama şu şekilde bence

pahalılık çizelgesi--------------

1- Honda
    2- Citroen
    3- Volvo
    4- Toyoto
    5- Opel
    6- Mazda
    7- Ford otokoç
    8- Renault
    9- Fiat Tofaş....

en ucuzda Merso ile BMW tabiki yok yok hatta en ucuz Range Rover suaduasuduuasuduasduasuduauusuduausuduausuuduasuduuasdasdw3455uwtyuw56e5645

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsi.team -- 9 Şubat 2007; 12:41:04 >
  • ben olsam tercihimi ford an yana kullanırdım sadece fiesta ile corsa arasında kalırdım diğerlerinde kesinlikle ford hele vectra mondeoda kesinlikle mondeo zaten arabada jaguar x type ile aynı platformda olan bi araba combo connect ede bana göre connect çünkü daha şık ve güzel
    astra focus ile de ikiside şık
  • Arkadaşlar farkında mısınız son dönemde çıkan bütün otomobiller birbirine benziyor. Motorlar bile aynı teknoloji ile üretiliyor. Otomobil deyince ilk akla gelen tabiki alman otomobilleri, Bir opel kullanıcısı olarak şunu söylemek isterim:
    İyi tarafları: malzeme kalitesi çok iyi,güven veriyor, yüksek süratlerde dahi savrulmuyor, encap da 5 yıldız sahibi kısacası kaliteli, opellerin motor ömürleri çok uzun
    kötü tarafları :yakıt tüketimi fazla , yaylar çok sert konforu olumsuz yönde etkiliyor, içeriye fazla ses alıyor,

son olarak şunu söylemek isterim tabiki OPEL nede olsa alman (gm amerikan ama) opelin fabrikası almanyada
  • yeni astra bence çok güzel olmuş ne zaman çıkacak bilmiyorum ama.......

http://img72.yukle.tc/images/5785astra09frambigyb7.jpg
  • Bir arkadaşıma araba bakarken göz attım forumlara buralardan da uürarken sizin yazdıklarınızı okudumda azcık. Eğer bu iki markayı karşılaştırıyorsanız çoooook büyük fark var demem ama ford geçmişinden de bellidir ki opel den çok daha üstündür. Bu gün sorunsuzluklarıyla övünen araçlar arasında pekte iyi yerlere sahip olmasalarda ford motorları yeterince başarılı olmuşlardır. Fiesta, focus, mondeo kesinlikle corsa, astra, vectra üçlülerini kendi klasmanlarında yenebilecek sorunsuzlukta ve performanstadır.

Hani yakıt ekonomisi, kronik hatalar, işçilik gibi kriterleri çok kurcalamayı yersiz buluyorum ben çünkü aynı marka model iki araçta bile farklılıklar çıkabiliyor bu hususlarda.

Eski bi konu oldu ama yinede bilgilerinize, :)
    Selamlar saygılar,
  • konuyu iyi hortlatmışın
  • ben herzaman alman arabalarından yanayım bu konuda tabiki opel
  • quote:

Orjinalden alıntı: bluerank

quote:

Orjinalden alıntı: gsi.team

quote:

Orjinalden alıntı: acr

ford tabiki opel ller fordlara göre daha sorunlu

mondeomu & vectramı = mondeo daha güçlü ve konforlu ve güvenli

focus mu & astramı =focus yol tutuşu motoru yeter astrada kullanıllan motorlar fordun motorlarına göre daha kötü (performans, sorunsuzluk ve kalite)

fiestamı &corsamı=fiesta daha oturaklı bir araba ve daha geniş

mondeo opel vectradanmı kuvvetli ??????zuahuzhauhzuahuzhauhxauhzuahr984u5092ı3*054ı2309urowhekfhbjshdbfdsj

Aşağıdaki model yılı ve ürettiği kw lere bakınız...

Ford Mondeo 2.0 AT Trend Yılı: 2001, KM: 109000, Motor gücü: 130 BG (96 KW),
    Ford Mondeo 2.0 GHİA X Yılı: 2004, KM: 18000, Motor gücü: 145 BG (107 KW),
    Ford Mondeo 2.0 TDCİ Sedan Yılı: 2006, KM: 25000, Motor gücü: 155 BG (114 KW),
    Opel Vectra 1.9 CDTİ Yılı: 2005, KM: 69000, Motor gücü: 150 BG (110 KW),
    Opel Vectra 2.0 CDX Yılı: 2000, KM: 117000, Motor gücü: 136 BG (100 KW),
    Opel Vectra 2.0 GT 16V Yılı: 1993, KM: 116000, Motor gücü: 155 BG (114 KW),
    Opel Vectra 2.0 GTS Yılı: 2004, KM: 86000, Motor gücü: 175 BG (129 KW),
    Opel Vectra 2.5 CDX V6 Yılı: 1996, KM: 157000, Motor gücü: 170 BG (125 KW),

bir tanesini unutmuşsun

ford mondeo ST220 V6 yılı 2002 motor gücü:225 BG (165.5KW)

söylemezsem ölürüm,

Mondeo ST220 V6'yı yukarıdaki Vectra'lardan hangisine rakip görüyor?
    2.8 lt V6 280 hp Vectra OPC'yi unuttu arkadaş galiba

hort'a devam

• quote:

Orjinalden alıntı: speed_ylc

ben herzaman alman arabalarından yanayım bu konuda tabiki opel

Almanya Opel'i bırakalı yıllar oluyor.

Ayrıca GTS olanlar 3.2 motora sahipler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 2 Temmuz 2009; 19:20:50 >
  • tabiki FORD tartışmaya gerek yok
  • ben bu konuyu 1 Aralık 2006 tarihinde okumuştum ama üye olmadığım için cevap verememiştim ama şimdi cevap vereyim içimde kalmasın

tabiki tartışmasız O P E L.
  • Tabikide opel.. :)
  • Opel bölümünde açılması talihsizlik olmuş.
    Kıyaslamada açılsaydı gör o zaman cümbüşü :)
  • Hortlamış ama... Yeni Astra (Ama fiyat normale inince) , İnsignia , Fiesta , C-Max...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Hortlamış ama... Yeni Astra (Ama fiyat normale inince) , İnsignia , Fiesta , C-Max...

Ford'un tasarımlarını pek sevmezdim ama son kasa Fiesta gerçekten harika oldu,
    Opel'i çok sevmeme rağmen benim için Corsa yerine alternatif olabilir,
    bir ara incelemek lazım, içide dışı gibi kalitelidir inşallah.
    (birebir aynısının Amerika'da da satılması işçilik kalitesi konusunda biraz düşündürüyor)

hort, hort, hort.. devam edelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dctcagri -- 7 Ocak 2010; 15:58:28 >

• Alırsın Ford olursun Lord :)

Mondeomu ---- iNSİGNİA mı
  • hertürlü
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.