Şimdi Ara

Ortaöğretim Kpss Girecek Var Mı? 90+

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlköğretim matematik 2.sınıfa geçtim ama ortaöğretimden bir yere girmeye çalışacağım.

Türkçe ve matematiğim sınav için gayet yeterli.Şuan coğrafya çalışıyorum.Haftaya pazartesi-salı gününe kadar coğrafya biter muhtemelen.Daha sonra Eylülün başına kadar tarih çalışmayı düşünüyorum.Biraz da vatandaşlık.

Hedefim en kötü 90+ almak.

Coğrafya'da sadece 2 ünite bitirdim.Dün sıkıldım 2020 ortaöğretim kpssyi çözdüm.Netler şöyle:

GENEL YETENEK: 57D-3Y

TR: 2Y

MAT: 1Y

GENEL KÜLTÜR: 37D-23Y

88-89 puan geliyor bu sonuçlara göre.

Başka sınava girecek varsa beraber sohbet edebilir ve çalışabiliriz.

@diamante35 Hocam sizin konunuzu gördüm sanırım siz de sınava hazırlanıyorsunuz,nasılsınız durum nedir?

• Ben sene içinde lisans kpss denemelerine girdiğimde 85+ garantiliyordum ama ortaogretim kpss denemesi çözmedim yalan yok, genel olarak lisans kadar zorlamayan bir sınav. Denemelerim yanımda değil ama bir de 2022'ye bakmanızı tavsiye ederim. Başarılar
  • Teşekkur ederim hocam size de basarilar :)

• sayisalcimezun kullanıcısına yanıt

Hepimize başarılar hocam 

• ben girecektim hatta çok çalışmıştım lisans kpssye girdiğim için sistem sınava kabul etmedi böyle bir şey olduğunu bilsem yapmazdım. lisans kpss is türkçe anormaldi paragrafalar özellikle sözel mantık sorusu hatalıydı mat orta üstüydü. tarih ayrıntıydı coğrafya ayrıntıydı vatandaşlıkta ise çalıştıklarım ile çok alakasızdı güncel bilgier çok ayrıntıydı salladım onları 130 dkda tüm soruları yapamam diyordum ama hepsini yaptım beklediğimden iyi geçti. eskiden böyle bir şey var mıydı yoksa yeni mi geldi lisansa girersen ortoğretime giersin diye ben nasıl bir sınav olduğunu görmek için girmiştim böyle bir şey olduğunu bilsem asla yapmazdım. zaten sistemde böyle bir şey olması aptallık.

• yardımiçinaçtımhessabı Y kullanıcısına yanıt

Özel değilse bölüm neydi hocam? Sözel mantik sorusu iptal olacak mi? Ben vardı diye biliyorum dediginiz durum ama yine de araştırmak lazım.

• diamante35 kullanıcısına yanıt

eczacılık okuyorum. hiç açıklama yapmadılar iptal edileceğini sanmıyordum. paragrafta ve şıklarda farklıydı isimler herkes ikisi de aynı harf oradan çıkarman lazım diyor ama soruları 1dkda çözmen gerekirken sınav anıyla aklına hiç gelmiyor böyle şey. takıldım o yüzden yapamadım sözel mantığı zaten en çok orada zaman kaybettim. türkçe soruları yksden daha garipi yks 2024de 36 doğru yaptım ama bunda sorualr gerçekten çok garipti hepsi doğruydu bazı şıklarda en garip türkçeydi yapay zeka ile hazırlamışlar diyorlardı soruları. mat orta üstü geldi ilk köklü üslü soruları bile zorlayıcıydı. tarih ve coğrafya full bilgiydi e orada da yanlış soru var diyorlar. bir de kpssde en gıcık olduğum şey kitaplarda hiçbir yerde bulunmayan bilgileri sormaları oldu. coğrafyada yapıyorlar en çok bunu hangi şehir şu açıdan az çok diyorlar onu yapmak şans işi çünkü hiçbir kitapta yok o bilgiler. vatandaşlık ise hiç çalıştığım gibi değildi çok farklıydı. mesela 1982 yasasının o kadar özellikleri var 1 soruda kimi öldürmek suç değildir diyordu yine 1982 yasasında kimi korumak zorunlu diyordu bunları ben baktığım yerlerde göremedim çalıştığım şeylerden inanılmaz farklıydı. güncel bilgiler ise çok ayrıntıydı onları salladım. Güzel bir sınav değildi. çok ayrıntı bilgilerin olduğu türkçesi ve matı garip zor bir sınavdı. Bunları görmek için girmiştim lisansa asıl hedef ortaöğretime girmekti ama sistem izin vermedi bunu hakkında bir şey biliyor musunuz ? çok araştırdım ama bunun hakkında bir şey bulamadım acaba yeni bir şey mi bu yoksa eskiden de var mıydı ? Girme izni verselerdi girecektim hatta çalışyor olurdum büyük ihtimal şu an çok saçma bir şeymiş bilseydim girmezdim lisans kpssye. Çok uzun oldu ama siz de girceksiniz diye bilgi vereyim dedim kafanızda bilgi oluşsun diye. Sakın şu bilgi önemszi çıkmaz etmez demeyin her şey çıkabiliyor ve ayrıntı soruyorlar. iyi günler

• yardımiçinaçtımhessabı Y kullanıcısına yanıt

Maalesef ayni anda 2 sinava girilmiyor.Eskiden beri mi boyle bilgim yok ama suan bu sekilde

• Ortaöğretim kpss ile hangi mesleği yapmayı düşünüyorsunuz

• icepeak kullanıcısına yanıt

Duz memur alimi sanirim cok cok az.Eger 95+ alirsam ve duz memur alimi olursa onu secerim

Ama son care destek personeli olurum.

Ortaöğretim kpss ile götü devlete atıp lisansı bitirdikten sonra kurumlararası geçiş ve kadro yükselmesiyle falan geçiş yapanlar var amaç budur büyük ihti

Anladım. Genelde hademe oluyolar o yüzden girmemistim ben

Benim için hademelikte sorun yok.36k maaş aliyorsun sonuçta.Yerleri silicen paspas atican copleri toplucan yapilir yani.

Ha kazanip sonra kadroya gecersem o zaman belki unvan degisikligi sinavina falan girip kadroyu degistiririm.Duruma gore

Ben temizlik hastası olduğum için yapamam.

Kadroya geçmek ne demek hocam ? Sözleşmeli mi ataniyorsun

3+1 olayi var.Once sozlesmeli oluyosun tayin vs yok.3 sene sozlesmeliden sonra 1 sene aday memurluk var.Onu da gecersen kadrolu oluyosun tayin vs haklar geliyor.

Peki sozlesmeliyken daha az mı maaş alıyoruz? Ne kadar az ?

Aday memurluk nasıl oluyor

Maaş konusunda bilgim yok ama 36kdan basliyor yani.

Aday memurluk şoyle 3 sene sozlesmeli calistiktan sonra 1 sene boyunca aday memur oluyosun yani amirlerin senin mudurlerin 1 sene boyunca seni gozetliyor.1 senenin sonunda sorun cikmazsa kadrolu oluyosun

Aday memurluk baya saçma bı olaymış. 3 senedir halihazırda çalışan bı insan için gereksiz angarya.

Teşekkürler bilgiler için

• Merak ettim 2020nin pdfi var mı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.