Şimdi Ara

OSX86 10.5 leo hakkında herşey :) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
0
Favori
28.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gerçi burada calışıyor yazılmış ama bilmiyorum

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.5.2#AMD

AMD Athlon 64 X2 6000+ Working 3.02GHz AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 6000+ Yes
  • quote:

Orjinalden alıntı: dijitalman

quote:

Orjinalden alıntı: Settlers

Flatoutu indirdim ancak oyun açılmadı grafik hatsı veriyor. Ekran kartını düzügn tanıtamayınca böyle oluyor sanırsam. Birde Firefoxta falan sayfalar kasılıyor, acaba yine ekran kartıyla alakalı mıdır ?

sistem profilerden ekran kartının olduğu bölümün görüntüsünü yükle bakalım,
    eğer QE/Cİ supported değilse hata vermesi normal

Sanırım QE/CI destekli değil. Forumda yapanlar olmuş, ama ben beceremedim :P Resim aşağıda:

Ekran kartım aslen X1550 fakat uygun driver yok henüz.

OSX86 10.5 leo hakkında herşey :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Settlers -- 17 Ekim 2008; 23:26:20 >

• buldum hani biosta hipipet gibi bi ayar vardı onu 64bit yap
  • http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=113603&hl=x1550+QE/CI

Bu başlıkta Bronya adlı şahıs olayı anlatmış. Dediği gibi yaptım ama hala destek yok :)
  • @Settlers
    ben eski dizüstümde tarihi mobility radeon 9600/9700 kartta bile QE/CI yi supported yapmıştım

agpgart ve Chameleon ikilisini bi araştır bakalım
  • Nese görünüş değiştirmeden dinlerim bende iTunes çalışıyor ama sadece görünüş olayını yaptıım zaman müzik çalarken kapanıyor.
    Bu arada sesler gerçkten abartısız söylüyorum windows'takine göre çok daha iyi ve net çıkıyor Sesin dağılımı da gerçkten çok iyi

Bu arada iWork ve Office mac 2008'de kurdum, çok fazla ayrıntılı incelemedim ama iWork biraz daha kolay gibi görünüyor kullanılış açısından, kullandığım zaman o farkları da belirtirim
  • burada kimleri oldu diyor kimisi yarım oldu ama en alttaki satırı natit.wiki sayfasından aldım

http://www.insanelymac.com/lofiversion/index.php/t76315.html

ATI X1550 ATI X1550 128MB PCIe 0x7147 Causes kernel panic at boot.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dijitalman

burada kimleri oldu diyor kimisi yarım oldu ama en alttaki satırı natit.wiki sayfasından aldım

http://www.insanelymac.com/lofiversion/index.php/t76315.html

ATI X1550 ATI X1550 128MB PCIe 0x7147 Causes kernel panic at boot.

Evet kimisi oldu diyor kimisi yarım. Ben yarım diyenlerdenim. Diğer iki simi araştırayım. Verdiğin linkide incelemeiştim önceden o rada Tiger için bir driver var. Bir deneyem dedim o da olmadı maalesef. Yarım yamalak duruyor şu an. Sağol her şey için.

• Arkadaşlar merhaba, dün akşam win. yaşadığım problemden sonra uzun süre önceki mac aşkım depreşti. kalyway'i indirdim ve dvd'ye yazdım. herşey çok güzel gitti. hiçbir problem olmadan yükleme ekranına geldim. ancak tam leopard'ı harddiske yükleyecekken disk cleanup gibi bir hata verdi.(bilgisayar yanımda olmadığı için tam kontrol edemiyorum) harddiski extented, case sensitive vs tüm şekillerde formatlayıp denememe rağmen sorun düzelmedi. harddiskim fujitsu 80 gb. neden böyle bir hata aldığım hakkında bir fikri olan var mı? herşeyi sildik, ona eyvallah, bari mac kurabilsydik
  • arkdaslar slm elimde Asus'un M51Sn modeli war T9300 islemci 2.5ghz 4gb ram nvidia 9500 ekran karti. ben bu sistemde 64bit wista kullanıorum bu sistemin ustune mac kurmak istiorum elimde iatkos v4i ve leopard war aceba dual boot icin ne yapmam lasim yardimlarinizi bekliorum tesekkurler
  • merhaba aradaşlar bende mac os x kulanıcıları arasına bugun itibariyle girdim ama birtek problemim var ekran kartı ati radeon x1300 ekran kartım var birtürlü tanıtamadım sabahtan beri arıyorum natitx1300 die bi programdan bahsediyr yabancı sitelerden indirdim sadece kod sayfası cıktı bişey anlamadım yardımcı olabilirmisiniz neler yapmam lazım asama halinde yardım edebilecek aradaşlarımız varmı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Diastric

merhaba aradaşlar bende mac os x kulanıcıları arasına bugun itibariyle girdim ama birtek problemim var ekran kartı ati radeon x1300 ekran kartım var birtürlü tanıtamadım sabahtan beri arıyorum natitx1300 die bi programdan bahsediyr yabancı sitelerden indirdim sadece kod sayfası cıktı bişey anlamadım yardımcı olabilirmisiniz neler yapmam lazım asama halinde yardım edebilecek aradaşlarımız varmı ?

mrb bizde sistem toplamayı düşünüyoruz da
    sizde hangi anakart var ve hangi bileşenleri sorunsuz tanıtabildiniz ?
  • Gigabyte p35dr3r/l anakart p35ds4r ve p45 ds3/4 serisinde çalışıyor. (p45 leri denemedim) 4000 serisi ati kartlar henüz tanıtılamıyor. 9000 serisi gtx260-280 serisindede sıkıntı var.

Benim sistemim.
    Gigabtye p35ds3r, Q6600 cpu, 2gb ram(fazlası iyi olur),ati 3650 gpu, 250+250 disk, klavye mouse usb olması tercih sebebi, 22" asus mon. sata dvd rec(idede olabilir).

İatkos 10.5.4(10.5.5 te ekran kartı sıkıntı çıkarıyor şimdilik 10.5.6 çıktı onu denemedim). Aynı sisteme retail kurulumuda yaptım sorunsuz çalışıyor.(retail=Orjinal leopard yani dosyaları değiştirilmemiş.) Takılırsanız yardımcı olabilirim. Donanım teminindede yönlendirme yapabilirim(herhangi bir kar amacım yoktur. yanlış anlaşılmasın)

• Benim anakartın çipi ile ilgili bir uyumsuzluk var galiba. Formatlayacağım HDD'leri görmüyor
  • Arkadaşlar T5800 işlemci intel ekran kartı intel 5100wireless olan bir bilgisayar almayı planlıyorum
    İşlemci için burda Yes with retail yazıyor
    osx-leopard 10.5 dmg die bi dmg uzantılı image indirdim bu image retail olanmı? yoksa indirmem gereken bu bilgisayara uygun olan mac sürümü hangisi?
    Yardımlarınızı acil bekliyorum... (Uzun yıllardır linux kullanıyorum ama mac kullanmak istiyorum...:)
  • arkadaşım ben mac os x in amd için olanını istiyorum ama netim kotalı ve okulda var ayıracak vaktim yok acaba senin elinde varsa bana posta veya kargo ile ulaştırabilirmisin dvd sini yaparsan sana minnettar kalırım dostum lütfen ben manisada oturyorum cevabını bekliyorum sende yoksa eger dvd başka dostlarındaki de olur yeterki amad için olsun lütfen cevabınla aderesi yazıcam yanıtını bekliyorum
    yap şu kardeşine bi iyilik hadi bea ...
    Mesajı aktar
  • Ya millet birşey soracağım, ben bir powerbook aldım g4 1.5 ghz 1.25gbram 80gb disk superdrive ap/bt buna leopar aldım bugun kadıköyden ama kuruluma başlamıyor bir türlü mac açılıyor cd yi okuyor gri bir ekran geliyor ortasında ufak bir klasör çıkıyor içinde ise kimi zaman soru işareti kimi zaman macos simgesi beliriyor ve sistem kurulum yapmadan normal bir şekilde açılıyor bu neden olabilir acaba?
  • malum sitelerde 2 adet sürüm var, Kalway(3.66gb) ve iatkos(2,64gb) hangisini kurmalı acaba ?
  • İdeneb 10.5.5 sistemi kurun arkadaşlar daha stabil ve sorunsuz olduğu söyleniyor.. Kurulum yapan arkadaşlar mevcut sistemlerinide açıklarsa iyi olur. Bu şekilde hangi anakartın hangi ekrankartının ses düzeninin uyumlu olup olmadığını anlamış oluruz...
  • Iatkos aynen Uphuck gibi Türk geliştiriciler tarafından geliştirilmiş Osx86 distroları. Ve bildigim kadarıyla Iatkos şu anda en stabil macosx leopard hack'i. Yine de sistem özelliklerinizi osx86 wiki den ve insanelymac forumlarından araştırmanızı öneririm. Anakartınızın modelini ve ekran kartınızı yaninda osx86 keyworduyle google'a yazarsanız daha önce kurulum yapmiş insanlarin deneyimlerine hemen ulaşabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.