Şimdi Ara

OSX86 10.5 leo hakkında herşey :) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
0
Favori
28.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: canavarx

selam arkadaslar. yeni üye oldum.
    mac os x 10.5 toh rc2 kurmaya çalışıyorum.bir arkadas da aynı problemi yaşamış ama cevap alamamış. ben tekrar sorayım. cd den boot ettikten sonra kurulum ekranında dili seçtikten sonra söylendiği gibi disk utilities e girdim. iki adet sata2 harddiskim var. hiçbirini formatlayamadım.250lik olan input-output error gibi bi hata verdi. 500lük olansa yapmaya basladıktan sonra bilgisayar tamamen kitleniyor. bunun cözümü var mıdır?
    bunun dışında harici usb harddiskimi formatlayıp kurmayı başardım. fakat o diskten boot etmeme ragmen başlatamıyorum. linuxteki gibi bunun da (grub) gibi bir bootloader i var mıdır? nasıl kurulur? o diskten boot edince siyah dos ekranında donup kalıyor. ekranda sadece bildiğimiz "-" simgesi var ve birşey olmuyor. yardımcı olursanız sevinirim.

not: gerekirse sistemimi de yazarım.

slm arkadaşım gerekirse sistemi yazarım demişsin :) asıl ilk yapılması gereken sistemi en ufak ayrıntısına kadar yazmak . en büyük HDD hataları diski bölme de yapılan yanlışlar bir ikinciside hardware olarak RAID baglanması vs gibi gigabyte anakartlarda mor renklli sata baglantısı jmicron oldugu için çalışmamakta . vs tam donanım yazarsanız cvplar daha saglıklı olur .. kolay gelsin..

• ilgin için teşekkür ederim.
    su anda sirketteyim. harddiskimi mac pro ya takıp istenildiği gibi formatladım :) su anda tam olarak hatırlamadıgım için donanımımı eve gidince dogru bir biçimde yazacagım. teşekkürler
  • ya uphuck forum a niye hala girilmiyo bilen varmı
  • bresson dostum boot problemini çözdüm... ama bazı driver'lar eksik...

İntel Pro wireless 3945ABG,
    Ati mobility radeon x1700
    Realtek alc 660 high defination audio sürücülerini bulamadım... yardımcı olursan memnun olurum...

ayrıca harici diskten itunes'a bi mp3 açtıp denemek istedim, ama sanırım bazı klasörlerdeki kilit simgesi yüzünden buna izin vermiyor. paylaşıma uygun değil görmüyor. dolayısıyla açmıyor, bunu nasıl düzenleyebilirim???

Not: Mac OS X 10.5.2 Combo Update'i yapınca makina açılmıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxHound -- 22 Şubat 2008; 0:22:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertkosova

ya uphuck forum a niye hala girilmiyo bilen varmı

www.uphuck.com :) hepimiz ordayız :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: foxhound

bresson dostum boot problemini çözdüm... ama bazı driver'lar eksik...

İntel Pro wireless 3945ABG,
    Ati mobility radeon x1700
    Realtek alc 660 high defination audio sürücülerini bulamadım... yardımcı olursan memnun olurum...

ayrıca harici diskten itunes'a bi mp3 açtıp denemek istedim, ama sanırım bazı klasörlerdeki kilit simgesi yüzünden buna izin vermiyor. paylaşıma uygun değil görmüyor. dolayısıyla açmıyor, bunu nasıl düzenleyebilirim???

Not: Mac OS X 10.5.2 Combo Update'i yapınca makina açılmıyor...

hocam 3945 unut kusura bakma :) ati mobil 1700 hallederiz sorun deil .. alc 660 bakmam lazım sende bak insanelyden ama olmadı azalia audio kur zaten notebook genelde 2 ch out verir mic genelde çalışmıyor.

mobil x1700 için atiinject hazırlamak gerekir. phoenix monitor info ile lcd ekranın hex code unu bana yollarsan senin için hazırlamayı denerim ..

prg bu "http://www.tucows.com/preview/329441 " linkten indirebilirsin xp code al bana yaz ok kolay gelsin..

• sanırım burada x1700 ile ilgili bi şeyler var, araştıracağım...

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=36812

istediğin sanırım bu dostum, phoneix'i açıp new edit dedim, oradan da byte viewer'a tıkladım. aşağıdaki gibi bir tablo verdi...

OSX86 10.5 leo hakkında herşey :)

Ayrıca bi mp3 deneyeyim dedim itunes'da, çalmaya başladı sanırım ses kartını da tanımış, dikkat etmemiştim daha önce...

Not: Mac OS X 10.5.2 Combo Update'i yapınca makina malesef açılmıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxHound -- 22 Şubat 2008; 12:29:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: foxhound

sanırım burada x1700 ile ilgili bi şeyler var, araştıracağım...

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=36812

istediğin sanırım bu dostum, phoneix'i açıp new edit dedim, oradan da byte viewer'a tıkladım. aşağıdaki gibi bir tablo verdi...

OSX86 10.5 leo hakkında herşey :)

Ayrıca bi mp3 deneyeyim dedim itunes'da, çalmaya başladı sanırım ses kartını da tanımış, dikkat etmemiştim daha önce...

Not: Mac OS X 10.5.2 Combo Update'i yapınca makina malesef açılmıyor...

evet bu başlık dogru bu şekilde çalışıyo 1400 1600 1700 modelleri mobil olanlar . okursan bu başlıkta sölediğim prg ve plist edidöt ile nasıl uygulanacagı yazıyor. ama yinede vga kart id yani 71c2 gibi olanı ve görüntüdeki edid list save as yapıp yollarsan sana düzenliyebilirim. kolay gelsin ..

• Arkadaşlar kalyway 10.5.1 leo indirdim torentten donanım özelliklerimde
    p4 m 640 3.2 ghz
    1gb ram
    msi nvidia 6600gt
    asus p5ld2

bu özellikleri biraz araştırdım internetten kurulumda sorun çıkarmı diye genelde olumlu konuşmuşlar.
    benim sormak istediğim kurmak istediğim hard diskimde zaten winxp ve suse 10.3 var ve susenin boot loaderı ile boot ediyorum bunları.
    macos u buraya kursam suse boot loaderı ile her üçünüde açmam mümkün olurmu.yada şu anki sistemlerimide kaybetme ihtimalim nekadar:) deneyen yada fikri olan varsa cevaplarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenesisHellsing -- 22 Şubat 2008; 17:50:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: GenesisHellsing

Arkadaşlar kalyway 10.5.1 leo indirdim torentten donanım özelliklerimde
    p4 m 640 3.2 ghz
    1gb ram
    msi nvidia 6600gt
    asus p5ld2

bu özellikleri biraz araştırdım internetten kurulumda sorun çıkarmı diye genelde olumlu konuşmuşlar.
    benim sormak istediğim kurmak istediğim hard diskimde zaten winxp ve suse 10.3 var ve susenin boot loaderı ile boot ediyorum bunları.
    macos u buraya kursam suse boot loaderı ile her üçünüde açmam mümkün olurmu.yada şu anki sistemlerimide kaybetme ihtimalim nekadar:) deneyen yada fikri olan varsa cevaplarınızı bekliyorum

suse kullanmadım ama mandriva ile 3 lü olarak yaptım mandriva dvd sinde boot düzenleme vardı diski takınca onla organize ediyordunuz. ama dedigim gibi suse kullanmadım. sisteminiz çalışır ama efi olarak kurulurmu ??? denemek lazım :) ama efisiz sorun yaşamazsınız insanelymac forumdada 6600 için driver çalışmaları mevcut .. kolay gelsin ..

• arkadaşlar bu başlık altında resimli olarak leo nasıl kurulur anlatmaya çalıştım umarım yardımı dokunur eksik yada kafaya takılan varsa söleyin ekliyelim ..

http://forum.donanimhaber.com/m_21368330/tm.htm
  • çok saol cevabın için birde efi neye göre kullanılabiliyor ve avantajı nedir:)

sorumu geri aldım çok güzel anlatmışsın bresson verdiğin linkte, eline sağlık.
    (işlemcim sanırım sse 3 bu arada eğer seni düşündüren bu ise efi için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenesisHellsing -- 22 Şubat 2008; 19:00:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: GenesisHellsing

çok saol cevabın için birde efi neye göre kullanılabiliyor ve avantajı nedir:)

sorumu geri aldım çok güzel anlatmışsın bresson verdiğin linkte, eline sağlık.
    (işlemcim sanırım sse 3 bu arada eğer seni düşündüren bu ise efi için)

bir mesaj üstteki linkte cvp var ok kolay gelsin ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: bresson

quote:

Orjinalden alıntı: mertkosova

ya uphuck forum a niye hala girilmiyo bilen varmı

www.uphuck.com :) hepimiz ordayız :)

abi orada forumu seçiyorum yine home page e dönüyo
  • forum bir süreliğine kapatılmış ana sayfa altında açıklama var. yakında açılır muhtemelen
  • şimdi gördüm saol
  • uphuck formun kapatılması acaba 10.5.2 için mi?
  • bilmiyorum ama öyleyse üzülürüm 10.5.1 i yeni çekiyorum daha
    gerçi stock kernelle update yapılıyo ama olsun
  • Arkadaşlar siz nerden buldunuz bu iatkos'ları falan iki gündür arıyorum bulamadım bi link verirkmisiniz
  • torrent sitelerinden
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.