Şimdi Ara

OTO CD ÇALAR AÇILMIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Blaupunkt santa cruz mp36 cd çalarım var ve bi kaç darbe yedi önden.şimdi açmaya çalışınca ekran birkere açılıp kapanıyor ve tuş ışıkları yanıp sönmeye başlıyor sorun ne acaba?basit bi temassızlık mı:?

• Cihazın önden çekilmiş fotolarını koyarmısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: LT-35

Cihazın önden çekilmiş fotolarını koyarmısınız

ekranı açmak için güç yetmiyor gibi oluyor yanıp yanıp sönüyor
     OTO CD ÇALAR AÇILMIYOR
  • quote:

Orijinalden alıntı: actros_5457

quote:

Cihazın önden çekilmiş fotolarını koyarmısınız

ekranı açmak için güç yetmiyor gibi oluyor yanıp yanıp sönüyor
     OTO CD ÇALAR AÇILMIYOR

Hocam tamırcımısınız cıhaz sıze tamıre mı geldı

• LT-35 kullanıcısına yanıt
    tamirciyimde cihaz benim yerinden çıkmıyordu önden bir iki darbe aldı sonra böle oldu
  • quote:

tamirciyimde cihaz benim yerinden çıkmıyordu önden bir iki darbe aldı sonra böle oldu

Hocam araçtaykende demi aynı arızayı veriyodu teyip söktükten sonra mı bu hale geldı
    söktükten sonra oldu
    yokmu yardım edecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi actros_5457 -- 17 Ağustos 2013; 17:05:00 >
  • quote:

yokmu yardım edecek

Hocam teyp kafasını söküp darbe alan yerde çatlak varmı bakarmısınız
  • quote:

quote:

yokmu yardım edecek

Hocam teyp kafasını söküp darbe alan yerde çatlak varmı bakarmısınız

Alıntıları Göster
    yok devrede çatlak yok sadece plastiği darbe almıştı oda boş bi yere geliyor
  • quote:

yok devrede çatlak yok sadece plastiği darbe almıştı oda boş bi yere geliyor

Hocam ıslemcı voltajını kontrol edermısınz 7805 regulator olması lazım onu kontrol edermısn ve teyp kafası ıle board bırbırne flex fılm lemı baglı soketlımı baglı
    7805 yok A2160 chn 608 var teyp kafası soket ama temassızlık yok. resim ekledim bide.işlemciyi hangi bacaktan ölçeceğiz
     OTO CD ÇALAR AÇILMIYOR
  • Hocam bende zamaninda guzel bi araba teybi gelmisti

O lanet film yuzunden kesillim teyp hurda oldu cok sinirlenmistim

Zamaninda cok blaupunkt teyp gecti elimden hey gidi gunler heyy.

Senin teypte darbeden dolayi buyuk ihtimal soguk lehim olmustur... +12 v hoparlor hattina bak oralarda soguk lehim olabilir... Sizin teybin sorunu sadece soguk lehimden kaynaklaniyor...
  • quote:

7805 yok A2160 chn 608 var teyp kafası soket ama temassızlık yok. resim ekledim bide.işlemciyi hangi bacaktan ölçeceğiz
     OTO CD ÇALAR AÇILMIYOR

Hocam fotonun solundakı konsantore yakın olan parcaiar dan bırı regulator entegresı bu entegrenın cıkıs ayagında 5v olması lazım onu kontrol edermısınız

• quote:

quote:

OTO CD ÇALAR AÇILMIYOR

Hocam fotonun solundakı konsantore yakın olan parcaiar dan bırı regulator entegresı bu entegrenın cıkıs ayagında 5v olması lazım onu kontrol edermısınız

Alıntıları Göster
    Teybin boardla kafasını bağlayan soketleri bir temizleyin oksit yapmış olabilir birde arkadaşların dediği gibi soğuk lehim olabilir flaxlayıp ısıtırsanız faydası olabilir kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Retro35

Teybin boardla kafasını bağlayan soketleri bir temizleyin oksit yapmış olabilir birde arkadaşların dediği gibi soğuk lehim olabilir flaxlayıp ısıtırsanız faydası olabilir kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    sorun çözülde herkese teşekkürler sorun soğuk lehim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi actros_5457 -- 18 Ağustos 2013; 20:55:05 >
  • quote:

sorun çözülde herkese teşekkürler sorun soğuk lehim:)

Alıntıları Göster
    Sorunun çözüldüğüne sevindim hocam daha önce elime sizdeki cihazın aynısından gelmişti.Cihazın ekranında biçimsiz karekterler çıkıyodu aydınlatma ışıkları kararsız yanıp sönüyodu sorun işlemciden di o yüzden işlemci voltajını kontrol etmenizi istedim.Tekrardan sorunun çözüldüğüne sevindim iyi çalışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LT-35 -- 19 Ağustos 2013; 0:31:35 >

• quote:

Sorunun çözüldüğüne sevindim hocam daha önce elime sizdeki cihazın aynısından gelmişti.Cihazın ekranında biçimsiz karekterler çıkıyodu aydınlatma ışıkları kararsız yanıp sönüyodu sorun işlemciden di o yüzden işlemci voltajını kontrol etmenizi istedim.Tekrardan sorunun çözüldüğüne sevindim iyi çalışmalar

teşekkürler dostum:)
  • quote:

quote:

teşekkürler dostum:)

Alıntıları Göster
    S.a arkadaslar , bi sorunumu sizinle paylaşmak istedim. oto cd çalarım var , flash bellek takıyorum fakat şarkılar bazen takılıyor 5 sn sonra tekrar geliyor şarkı neden böyle bişey yaptığını çözemedim ? flash belleğimi hertürlü virüs programı ile taradım hiç bi sorun yok gözüküyor. sizce sorun ne bi tavsiyesi olan var m ??

• sezgin21 S kullanıcısına yanıt
    Flas belleginizi fat32 olarak bicimleyip denermisiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.