Şimdi Ara

otobuste ceptelefonuyla konusursanız ne olur (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar zaten meslele absde değil asr sisteminde ve en önemlisi cep telefonu sinyalleri bu sistemde önceden tahmin edilemeyen karmaşlara yol açıyoer ani frenler birden bire tek tekerin yada çapraz tekerlerin kilitlenmesi gibi yani istersen 100 yolcuyu doldur içine sabah kadar telefonla konuşa konuşa gitsinler birşey olmaması normal çünkü bu olayın sonuçları rastgele meydana geliyor en iyisi kapatmak ama ben maraşta oturuyorum burada ak turizm aksu ve hidayet var hiçbirinde ne muavinin nede şoförün cep telefonunu kapattıklarına şahit olmadım....
  • dedim ya...bi türke yazılı uyarı ile anlatamassın hiç bişeyi

osmanlı dönemi kurallarını uygulicaksın....yani dayak..veya vurun kellesini gibi..o zaman anlar..
  • OTOBÜSLERDE TELEFONLA KONUŞMAK MİLLETİN RAHATSIZ OLMAMASI İÇİN UYDURULMUŞ BİR ŞEY. BENİM BABAM TIR ŞOFÖRÜ VE 2004 MODEL BİR DAF MARKA XF95 MODEL ARACI VAR VE SUREKLI IKI CEP TELEFONU DA ACIK. AYNI SİSTEMİ KULLANIYORLAR OTOBÜSLER, TIRLAR VE KAMYONLAR. BABAMIN DEDİĞİ ŞEYİ YAZIYORUM SİZE

BENDE AYNI SİSTEMİ KULLANIYORUM BENİM ARABAMA NİYE BİŞEY OLMUYO. KİMİSİ YUKSEK SESLE KONUŞTUĞU İÇİN YASAKLAMIŞLAR. BENIM ARACIMDA BİŞEY YOKSA VE İKİSİDE AYNI SİSTEMİ KULLANIYORSA NİYE ŞOFÖRLER TAM BİLGİSAYAR BÖLÜMÜNÜN OLDUGU YERDE TELEFONLA KONUSUYORLAR. ASIL ONLARIN KONUSMAMASI LAZIM. EN ETKILI BOLGE ŞOFÖR MAHALİ. DEDİ

ARTIK SİZ DÜŞÜNÜN GERİSİNİ
  • ne için uydurulduğu çok önemlimi?

ne olur toplumsal bi kurala bi kere olsun uysanız...bi yerinizmi kopar?

illa cezası su kadardır diye yazımı görmeniz gerek altında uyarının?
  • anket mi yapsak arkadaslar
  • quote:

Orjinalden alıntı: kirpi

ne için uydurulduğu çok önemlimi?

ne olur toplumsal bi kurala bi kere olsun uysanız...bi yerinizmi kopar?

illa cezası su kadardır diye yazımı görmeniz gerek altında uyarının?

Sen kimsin?? TOPLUM KURALLARINI YAŞATMA VE KORUMA VE KOLLAMA VE BUNLARA UYMAYANLARA DERS VERME DERNEĞİ ÜYESİMİ?
  • kirpi kardes bi kurala uymamız ıcın once neden oyle yapılması gerektigini bilmeliyiz. sahsen ben benim elimdeki telefonun turlu azarlar esliginde kapattırılıp,aynı muavini telefonla konusurken gordugumde kendimi enayi gibi hissediyorum
  • otobüsleri bilmiyom da uçakların abs sini kilitliyormuş
  • MErcedes fabrikasında staj yapmış ve oradaki mühendislerle bu konuyu konuşmuş biri olarak yeni nesil otobuslerin cep telefonundan en ufak bir şekilde etkilenmediğini soyleyebilirim..

Otobuslerdeki cep telefonunuzu kapatın yazı ve resimleri belediye ytada firmaların özel isteği üzerine konuluyormuş.. Aynı otobuzlerin yurt dışına ihraç edilenlerinde bu uyarılar yok.. çünkü etkilenmiyor..

Toplu taşıma araçlarında belediyenin boyle bir yasak getirmesi hem insanlar rahatsız olmasın diye hemde kalp pili taşıyanlar etkilendiği için..
  • kardesim, unıversıte de kariyer gunlerınde bır tanıtımda duymus sanırım.. sorulan bır soru karsısında " cok cok az da olsa bır ıhtımal olabılır ve bu ıhtımalı bız uzerımızden yasal olarak atmak ıcın bu uyarıyı koyuyoruz demısler"
  • bu yaz setra marka otobusle gitmistim tatile muavinler klimayi etkileyebiliyor o yuzden kapatin demisti
  • şehirler arası otobüs yolculuğunda bir bayan konuşmuştu ve göstergelerin sapıttığını gözlerimle gördüm. otobüs eniştemindi çünkü

istanbulda bildiğiniz gibi yeşil mercedes otobüslerde yasak ve gerçektende 7-8 senedir biçok olay geldi başıma. ya motoru durur 4-5- dk çalışmaz, ya kapılar kitlenir hiçbirşekilde açılıp kapanmaz. böyle olaylar çok oldu yalan olsaydı neden bozulsun. ayrıca o makine mühendisi arkadaşlar otobüsün elektronik aksamı hakkında ne biliyorlar ki? ben makine mühendisiyim demiş ve işgembedeb sallamış bence
  • Bilet nmaranız orta kapıdan daha arkadaysa,herkes konuşuyor öndekiler de boncuk boncuk terliyorlardı.Ben ilk gördüğümde telefonlu telefonsuz bölüm diye ayrıldığını düşünmüştüm.
  • Arkadaşlar bende başımdan geçen bir olayı anlatayım. İzmirliler bilir carrefour u mavişehirde neyse
    bir gün carrefour dan çıktık durağa gidiyoruz bi baktık ki otobüsün biri durağa gelmiş tesadüf bu ya tam da durakta bozulmuş. Yolcular yeni gelecek olan otobüsü bekliyor tabi. Neyse aradan 5dk fln geçti yeni bir otobüs geldi yolcular bindi. Otobüs hareket etti gözden kaybolduğu anda. Bizim bozuk otobüsün şöförü otobüse bindi, çalıştırdı ve gitti Bu otobüs bozuldu numaraları çok yapılıyor
  • Araç etkilenmese bile konuşurken herkesin beni dinlediğini düşünüp rahat olamiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gvnzglr

ben bukonuyla ilgili iki dogrudan yasanmis hikaye anlatayim ozaman

evet etkiliyor fakat her arac icin soylenemez bazi firmalar onlemlerini yalitimlarini yapiyorlar

izmirde koruklu otobuste mercedes altin yol uzerinde segir halindeyken bir sevimli ve bi okadarda ukala hanim efendi koyu bir sohpete daldi telefonla tabi herkes ters ters bakiyor otobus soforu olayi gormuyor ve bagirmaya basladi kimlerin telefonu aciksa kapasin hemen kardesim (ogrendigim kadariyla once klimalar sorun cikarmaya basliyormus ki sofor burdan fark ediyor) simdi gelelim hanimin ukalaligina telefonu acik bir halde sofore ne olucak kardesim diye bagirmaya kalmadi bizim otobus titremeye vites degistirmeye basladi ve sonuc:yolun ortasinda cakildik kaldik kucuk hanimin olay mahallinden uzaklasmasini izlemeliydiniz bazilari yakaliyalim bagliyalim felan diyodu o esnada

ikincisi tesaduf diyorum sakin yanlis anlamayin mercedes ailece seyir esnasinda sacma sapan seyler yapmaya basladi farlarini yakiyor kesmiyor klimayi aciyor gostergelere ait isklandirma sapitiyor neyse kaputu acip baktik hani kisa devre su biseymi allah allah durduk yere bisey yok araba biz inince normale dondu binince bir sure sonra ayni uzatmiyim ustaya goturduk hocam napti bu araba adam bakti bakti sorun yok yanlisiniz var dedi ciktik bes dakika gecmedi hemen geri donersin araba calisirken hocam sen bu isten anlamiyosun dersin adam daha kaputu acmadan teyzenin oturdugu on koltuga yoneldi sonuc: goguslugun uzerinde duran cep telefonunu alip tezgaha goturdu araba duzelmeye basladi meger biz kontrol etmek icin inincede teyze telefonunu alip inmis binince ayni yere koymus.
    vesselam arabanin bu isleri yapan entegresi bozuldu nekadara degistigini soylemiyeyim artik

can çekiştim okuycağım diye, insan bir virgül nokta koyar.

• doganza kullanıcısına yanıt
    ABS %100 MEKANİK ???
  • Ne içtiniz beyler?2006'daki konuyu hortlatmissiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.