Şimdi Ara

otobuste ceptelefonuyla konusursanız ne olur (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mimayınkaf

Man Fortuna otobüslerde yasak değil öncelikle.

Geriye kalan otobüslerde yasak olduğunu biliyorum.

Telefon görüşmeleri nedeniyle iki kez bagaj kapağının açılmadığına şahit oldum.
    En azından açılmayan bagaj kapağını telefonla görüşen arkadaşın üzerine atmışlardı.

abi koptum ya bagaj kapağının hiç bir elektronik bağlantısı yoktur adamlara bak vatandaşa nasıl eziyet ediyolar

+ otobüslerde dikkat edin kendileri ( personel kaptan muavin vs. ) konuşur ama yolcuya izin vermezler yani bişey olmuyo birde mercedes te çalışan bir arkadaşıma bi ara sormuştum gerçekten problem oluyomu diye hayır sadece abs sistemini etkiler oda milyonda bir dedi

• Bi otobüs markası ismini unutttum deneme amacıyla hepsi telefonla konuşan 45-50 yolcuyla bi yerden biyere yolculuk yaptırmış ,sonuç hiç bi sorun yok. Ben de olmadığı kanısındayım ama bu yasağın sürmesinden de yanayım bir çok telefonla konuşma adabını bilmeyen insan olduğu için ülkede.
  • Mersedes marka otobüslerde bulunan fren sistemi telefon sinyallerinden etkileniyo ancak bu sistem bir telefondan etkilenmez 3 kişi aynı anda açarsa anasını ağlatır otobüsün+ hareket halinde olmayan otobüse hiç bi halt yapamaz telefon aslında telefonun etkilerinden kurtulmanın bir yolu var oda bobin kullanmamak telefon sinyalinden en çok etkilenen devre elemanı bobindir. şimdiye kadar sinyalden etkilenen entegre görmedim işlemci görmedim.
  • adamın biri tel ile uçakta konuşuyormuş diğer yolcular adama dalmışlar hhahahaha
  • ben bukonuyla ilgili iki dogrudan yasanmis hikaye anlatayim ozaman

evet etkiliyor fakat her arac icin soylenemez bazi firmalar onlemlerini yalitimlarini yapiyorlar

izmirde koruklu otobuste mercedes altin yol uzerinde segir halindeyken bir sevimli ve bi okadarda ukala hanim efendi koyu bir sohpete daldi telefonla tabi herkes ters ters bakiyor otobus soforu olayi gormuyor ve bagirmaya basladi kimlerin telefonu aciksa kapasin hemen kardesim (ogrendigim kadariyla once klimalar sorun cikarmaya basliyormus ki sofor burdan fark ediyor) simdi gelelim hanimin ukalaligina telefonu acik bir halde sofore ne olucak kardesim diye bagirmaya kalmadi bizim otobus titremeye vites degistirmeye basladi ve sonuc:yolun ortasinda cakildik kaldik kucuk hanimin olay mahallinden uzaklasmasini izlemeliydiniz bazilari yakaliyalim bagliyalim felan diyodu o esnada

ikincisi tesaduf diyorum sakin yanlis anlamayin mercedes ailece seyir esnasinda sacma sapan seyler yapmaya basladi farlarini yakiyor kesmiyor klimayi aciyor gostergelere ait isklandirma sapitiyor neyse kaputu acip baktik hani kisa devre su biseymi allah allah durduk yere bisey yok araba biz inince normale dondu binince bir sure sonra ayni uzatmiyim ustaya goturduk hocam napti bu araba adam bakti bakti sorun yok yanlisiniz var dedi ciktik bes dakika gecmedi hemen geri donersin araba calisirken hocam sen bu isten anlamiyosun dersin adam daha kaputu acmadan teyzenin oturdugu on koltuga yoneldi sonuc: goguslugun uzerinde duran cep telefonunu alip tezgaha goturdu araba duzelmeye basladi meger biz kontrol etmek icin inincede teyze telefonunu alip inmis binince ayni yere koymus.
    vesselam arabanin bu isleri yapan entegresi bozuldu nekadara degistigini soylemiyeyim artik

• otobosü cep tel bozmaz.Bugüne kadar bindiğim tüm otobos şeferleri cepten hayata bağlanıyorlardı ve bişicikler olmadı ayrıca bende sessiz modda çok konuştum.Arabada dar mekanda millet böğürerek konuşup insanları raaatsız etmesin die "yassah gardaşım" diolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: digitalgokhan

bu kural millet rahatsız olmasın diye konulmuş.

• kesinlikle millet rahatsız olmasın diye konmuş değil mercedes otobüslerin fren sistemini bozuyor....sadece mercedes otobüslerde cep telefonu yasağı var..
  • kızılcahamam'a gidiyordum otobüsle,telefon serbestti ama acayip rahatsız oldum,arkamdaki kadın aldatılmış,birilerine sövüyor,önümdeki adamın borcu var şu saatte getiririm diye bağırıyor,birinin telefonu çalıyor,yarım saat bağırarak konuşuyor.yasak olması bence daha iyi,geriye kalanlar sizin derdinizi dinlemek zorunda değil.

not:kızılcahamamlılar'ın çoğu bağırarak konuşur,ben de dahil

otobüste ses duyulsun diye daha bir ayrı bağırıyorlar,sonuç olarak telefonların kapalı olması benim için daha iyi
  • yazın O403'te telle konuşan biri yüzünden klima bozulmuştu. tüm yolculuk boyunca herkezin üstünden terler boşandı. eminim herkez benim gibi o adama içinden sövüyordu
  • Adamlar bir hurafe uydurdular, millet de inandi iyi mi

Allah askina her duydugunuza inanmayin, duyanda sanacak uzay gemisinde yolculuk yapiyoruz, hertaraf bilgisayar falan..

ABS %100 Mekanik bir sistemdir. Etkilenmesinin imkani yoktur. Diger elektronik sistemlerin ise, cep telefonundan etkilenmesi, coooook uzak bir ihtimaldir. Ben avrupada yasiyorum. Burada sehirlerarasi ulasim icin degil de, genellikle turistik geziler icin falan kullaniyorlar bu otobüsleri. O403 de dahil...

Hicbirinde Cep Tel. yasagi ile karsilasmadim. Hem yeni cikan otomobilleri düsünün. Neredeyse mekanik parca kalmadi. Onlarda bile sorun cikarmiyorken cep telefonlarimiz, seneler öncesinin otobüsü mü etkilenecek? Güldürmeyin adami.

Ondan sonra, Klima bozuldu... Bagaj kapagi bozuldu... Lastik patladi... Soför kalp krizi gecirse, telefondan bilecekler. Accik uyanik olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doganza -- 25 Eylül 2006; 18:58:52 >

• izmir'de eski model kırmızı renkli M.A.N belediye otobüsleri vardır izmirliler bilir..

neyse birgün otobüsteyim, ilk durakta kalkma saatini beklerken cepten mesaj geldi, hay bakmaz olaydım, otobüs şöförü nerden gördüyse hemen tepki gösterdi..

be adam 70'li yıllardan kalmış o otobüste elektronik ne var ki o kadar tepki gösteriyorsun
  • Mersedeslerin frenleri çok duyarlı telefon sinyaline kaynak mı istiyosunuz işte size kaynak açıklama Mersedes Benz Türk Mengerler Hadımköy fabrikası elektronik teknisyeni ......... Tunç adlı arkadaşım bu iş için Almanyaya bile getti
  • İstanbul'a yeni alınan belediye otobüslerine bindiğinizde kafanızı sağa doğru kaldırıp bakarsanız, telefonu kapatın ibaresini görürsünüz. O etiketi belediye değil, Mercedes firmasının kendisi bizzat koymuştur. Etkileme ihtimali belki nadirenmiş ama etkilediği zaman otobüs ya kitlenip kalıyormuş, ya da kaptırıp gidiyormuş.
  • ben otobus ısı ıle ugrsaan bırısıyım safır ve man gıbı araclar dısındakı araclarda telefon sıstemı etkılıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: _THE_

ben otobus ısı ıle ugrsaan bırısıyım safır ve man gıbı araclar dısındakı araclarda telefon sıstemı etkılıyor

doğru,otobüste yazıyordu

otobüsünüz safir olsun,telefonunuz açık olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: _THE_

ben otobus ısı ıle ugrsaan bırısıyım safır ve man gıbı araclar dısındakı araclarda telefon sıstemı etkılıyor

Neresi, ne sekilde etkileniyor, aciklar misin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pasaklı

İstanbul'a yeni alınan belediye otobüslerine bindiğinizde kafanızı sağa doğru kaldırıp bakarsanız, telefonu kapatın ibaresini görürsünüz. O etiketi belediye değil, Mercedes firmasının kendisi bizzat koymuştur. Etkileme ihtimali belki nadirenmiş ama etkilediği zaman otobüs ya kitlenip kalıyormuş, ya da kaptırıp gidiyormuş.

bende bır anımı anlatayım bı ara ızmıre arkadaslarla gıtmıstık halk otobusne bıdıgımızde telım caldı bende 10 dakıka kadar konsutum sonradan bırının bagırma sesı ıle ırkıldım bır baktım sofor bana otudugu yerden telefonu kapatsana kardesım dıye seslendı bende neden dedım herkes bana donup bakınca bende camın uzerındekı telefonlarınızı kapatın yazısını gordum pardon falan oldum :))) az kaldı kavga etcektık :D

• quote:

Orjinalden alıntı: mulkiyeli

Ha bide bir gün 403 te muavin cep telefonuyla konuşuyordu.. Dedimki millete kapatın diyorsunuz kendiniz konuşuyorsunuz, ne iş bu?? Çok zeki muavin arkadaş şunu dedi: çip var bizim telefonlarda,sende taktır sende konuş...

Has....ir ulan demem gerekiyordu, ama bişey demedim nedense.

son cümlene koptum yaaww....

arkadaşlar ben bi keresinde şu yeni çıkan son model mercedes otobüslere binmiştim.hani normalde camda filan "lütfen cep telefonlarınızı kapatınız " yazarya , bu son bindiğimde aynen şöyle yazıyordu. " lütfen cep telefonunu açık bırakınız." ilk önce afalladım ne oluyo die.meğerse sonradan çaktık köfteyi.adamlar önlem almışlar.artık etkilemiyomuş yani.hatta en son sakarya ya gidip geldim.herkes cayır cayır kullanıyodu.

hatta aklıma cepten GPRS ile internete griyim dedim.lan şimdi yolda kalırız, otobüse bi b.k olur die. açmadım.

• bi türke hiç bişeyi anlatamassın ve kabul ettiremessin...yazılı uyarılardan anlamaz..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.