Şimdi Ara

Otomatik Şanzıman Traktör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar otomatik şanzımana sahip traktör kullanıyorum. Massey Ferguson 6470 dyna6 modeli.
    Gelelim soruna. Şanzıman üzerinde bir kaç tane sensör var. Geçenler de sanayide bir kaç problem vardı,halletmek için uğradım. Şanzıman üzerinde bulunan rekorlardan birisi hafif yağ kaçıyordu onu sıktım,hemen üstünde ise daha sonradan sensör olduğunu öğrendiğim yerden de hafif yağlanmış. Neyse ben onu da sıktım ama hiç aklıma gelmedi sensör olduğu. Daha sonra motoru çalıştırdım biraz yürüdüm hata verdi.
    Meğerse ben sensörü çok sıkmışım,sensör dişlilere denk gelince içinde bir kısmı kırılmış... Neyse en azından tecrübe edindik. Sensör 50 kuruş çapında içerisinde ise mıknatıs varmış,şanzıman içine düştü. Vites geçişlerinde sertleşme oldu,öne atıla atıla atıyor vitesler :)
    Bunun herhangi bir sorun yaratma durumu varmı? Benim düşüncem,sonuçta ağır şanzıman bunlar dişliler gayet büyük,kıyması mı çıkar düşen parçanın? Yoksa dişlilere zarar verme durumu olabilirmi? :)
    Sensör de bu. Ayrıca bugün servise gittim,sensörün yarısı olmadığından ve ellerinde bir adet bulunduğundan,verdikleri sensör de uzun geldi. Salı gününe sipariş verdik gelecek bakalım. 250 tl fiyatı da durup duruken zarara soktum kendimi :)

Otomatik Şanzıman Traktör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vendetta262 -- 19 Eylül 2015; 21:38:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence sorunuzu servise danisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.