Şimdi Ara

Otomatik vites araç tercihi yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

39.000 ile 42.000 tl arasında 1.6cc 4 kapı otomatik vites LPGli yada uyumlu bir araç düşünüyorum. Aracı genelde eşim kullanacak. 2 küçük çocuğum var.Daha önceki aracım LPGli 1.6 focus hb ghia modelıydı. Ne almalıyım yakıt, teknik donanım, servis gibi özellikleri göz önünde bulunundurusak !!! Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

• Honda Civic i tarif etmişsin sen bütün kriterlere uyuyor
  • Honda Civic
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kami Kaze

Honda Civic
    Fluence 1.6 16V EDC
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mono Italiano

Fluence 1.6 16V EDC

Alıntıları Göster
    Honda cıvıclere baktım. Allah'a şükür neredeyse hepsi kazalı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurrower

Herkese merhaba,

39.000 ile 42.000 tl arasında 1.6cc 4 kapı otomatik vites LPGli yada uyumlu bir araç düşünüyorum. Aracı genelde eşim kullanacak. 2 küçük çocuğum var.Daha önceki aracım LPGli 1.6 focus hb ghia modelıydı. Ne almalıyım yakıt, teknik donanım, servis gibi özellikleri göz önünde bulunundurusak !!! Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
    Benim de durumum sizinle aynıydı. Eşimin de aracı kullanabilmesi açısından yaklaşık 3-4 hafta tam da sizin fiyat aralığınızda araç araştırdım. Önceki aracımız Cmax tı, aslında aklımızda yine Citroen Picasso tarzında Mpv araç almak vardı ama çevremden gelen tepkiler sebebiyle sedan bir piyasa aracı almaya yöneldik. Biraz araştırma yapınca Fluence dizel otomatikte karar verdik. 2012 model 52 bin km de Fluence Extreme Dci Edc modelini 42 bin civarı bir fiyata aldık. Piyasadaki araçların büyük çoğunluğu gibi benim aracım da filo çıkması bir araç ancak güvenilir bir yerden aldığım için çok da dert etmedim. Benzinli otomatik olarak da bir ara yeni Elentra lara da baktım, aynı şekilde 42-43 e kadar bulunabiliyor, ancak lpg olayına çok da sıcak bakmadığım için dizel otomatik daha mantıklı geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

quote:

Herkese merhaba,

Merhaba,
    Benim de durumum sizinle aynıydı. Eşimin de aracı kullanabilmesi açısından yaklaşık 3-4 hafta tam da sizin fiyat aralığınızda araç araştırdım. Önceki aracımız Cmax tı, aslında aklımızda yine Citroen Picasso tarzında Mpv araç almak vardı ama çevremden gelen tepkiler sebebiyle sedan bir piyasa aracı almaya yöneldik. Biraz araştırma yapınca Fluence dizel otomatikte karar verdik. 2012 model 52 bin km de Fluence Extreme Dci Edc modelini 42 bin civarı bir fiyata aldık. Piyasadaki araçların büyük çoğunluğu gibi benim aracım da filo çıkması bir araç ancak güvenilir bir yerden aldığım için çok da dert etmedim. Benzinli otomatik olarak da bir ara yeni Elentra lara da baktım, aynı şekilde 42-43 e kadar bulunabiliyor, ancak lpg olayına çok da sıcak bakmadığım için dizel otomatik daha mantıklı geldi.
    Megane Touchplus 1.6 CVT

• Tergener kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi o sınıfta gerçekten alınacak en mantıklı araba sedan bir araç. MPV olayına bende sıcak bakmıyorum.Sedan olarakta eşim malesef Fluence i hiç beğenmiyor. Şimdi limitlerimizi sonuna kadar zorlayıp 2012 model sedan ( 2 bebek arabası ancak sığar:) )Ford Focus bakıyorum. Bir araç buldum gibi son rötuşları yapıyorum.Hoşçakalın.
  • mazda 3 al. kör noktadan ısıtmalı koltuğa kadar dolu bir araç alabilirsin
  • quote:

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi o sınıfta gerçekten alınacak en mantıklı araba sedan bir araç. MPV olayına bende sıcak bakmıyorum. Sedan olarakta eşim malesef Fluence i hiç beğenmiyor.

Fluence tasarım olarak çok çekici bir model değil maalesef, benim de eşim aracı almama çok da razı gelmemişti
    Ancak Dci motor ve Edc şanzuman uyumu ve özellikle şehir dışı yolculuklardaki tüketim değerleri çok iyi.
  • Sattigin arabayi geri almani tavsiye ederim
  • Accent blue lara bakabilirsiniz.
  • Honda civic öncelikle bakardım. Toyota auris de tercih edilebilir japon şanzuman 🇯🇵
  • quote:

Fluence 1.6 16V EDC

hocam edc çok başarılı oldugunu
    düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

quote:

Fluence 1.6 16V EDC

düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    O fiyatlarda sorunsuz otomatik istiyorsanız civicden başkasına bakmayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

Sattigin arabayi geri almani tavsiye ederim

+1
  • RoLaN R kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

O arabayı almam malesef mümkün değil. Şehir dışın bir beyefendi eşine aldı. Anlattığına göre bir audi tt ve a180 parçalamış en sonunda adamcağızda bu yöntemi bulmuş. Anlayacağınız o arabadan artık hayır gelmez. Araba almak gerçekten çok zormuş hala bir araba bulamadım. Fluence konusunda eşimi ikna etmeye mi çalışsam diye düşünüyorum bir de Mazda 3 var bir arkadaşımız bahsetmiş. Dediği gibi kör nokta uyarı sistemine kadar full bir araç ama 2-3 sene sonra satmak istersem nelerle karşılaşırım bilemiyorum.
  • quote:

Merhaba,

O arabayı almam malesef mümkün değil. Şehir dışın bir beyefendi eşine aldı. Anlattığına göre bir audi tt ve a180 parçalamış en sonunda adamcağızda bu yöntemi bulmuş. Anlayacağınız o arabadan artık hayır gelmez. Araba almak gerçekten çok zormuş hala bir araba bulamadım. Fluence konusunda eşimi ikna etmeye mi çalışsam diye düşünüyorum bir de Mazda 3 var bir arkadaşımız bahsetmiş. Dediği gibi kör nokta uyarı sistemine kadar full bir araç ama 2-3 sene sonra satmak istersem nelerle karşılaşırım bilemiyorum.
    Birde böyle bir istatistik var bunu da okuyunca aklım hepten karıştı.

İngiltere' de " WhatCar" dergisinin 200 bin araç üzerinde yaptığı araştırma

Arıza İhtimali

1. Mazda %17

2. Mercedes %25

3. Toyota %26

4. Honda %27

5. Mitsubishi %29

6. Volvo %30

7. Nissan %33

8. Fiat %34

9. Audi %35

10.Ford %36

11.BMW %37

12.Peugeot %37

13.Subaru %37

14.Hyundai %38

15.Rover %39

16.Volkswagen %40

17.Opel %43

18.Renault %48

19.Saab %48

20.Citroen %50

21.Land Rover %53

22.Alfa Romeo %54

• Honda Jazz sizin için biçilmiş kaftandır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

quote:

Fluence 1.6 16V EDC

düşünüyorum.

Bundan 10 yıl sonra en sağlam çıkan şanzıman olacaktır bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.