Şimdi Ara

ÖTV indirimi ve Önemli Karar??? POLO

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yarin yururluge girmesi muhtemel olan ÖTV indirimi ile std Polo 24.900'den 21.500 gibi bir fiyata gelicek. Tabi, Tour versiyonda da aynı oranda bir düşüş olacaktir. Bu durumda sifir araba alip satarken değer kaybetmesi durumunu egale etmiş oluyoruz. Ancak bu durumda indirimden yararlanip mevcut kasa polo'yu almak mı yoksa yeni kasanin gelmesini beklemek mi daha mantıklıdır? Yeni polo'nun 28-29 civarinda pazara girmesini bekliyorum, bu durumda eski kasalar için bir düşüş bekliyor musunuz?

Ayrica hazir indirim varken nakit vererek bayinin yüzde 1-2 daha indirim yapabilecegini dusunuyorum..

Yorumlarınız icin cok tesekkurler...

• Boşuna kafanı yorma arkadaşın birinin başına geleni oku önce sonra karar ver.

Ötv indirimi haberlerinden sonra bu forumdaki golf tsi 122hp dsg bölümünden takip ettiğim golf'ün fiyatı ne olur diye önce kendim bir hesap yaptım sonrada esenyurt'taki doğuş otoya gittim bugün.

vw.com.tr'de golf comfortline tsi 122 hp dsg'nin fiyatı 50.750TL olarak görünüyor. görüştüğüm bayan 53.270TL normal fiyatı, ötv indirimi de bizim düşündüğümüz şekilde uygulanırsa 46.000TL olur yeni fiyatı dedi.

tiguan 1.4 tsi fun & function içinde şuan 37.850EUR indirimden sonra da 32.600EUR dedi. vw'nin sitesinde hala devam etmekte olan 1EUR=1,99TL kampanyası da 1EUR=2,09TL olarak değişmiş.

görevli, yaptığı bir telefon konuşmasında da başka bir müşteriye fiyat verdi, bu görüşmede de dakikalarca bu fiyat farkının ötv indirimi öncesine gelmesinin tamamen bir tesadüf olduğunu defalarca tekrarlayıp durdu.

• Ben kullanmakta olduğum Polo'yu Bundan tam 5 yıl önce Ötv indirimden yararlanarak 19250'ye almıştım (+1900 hurdaya harcadığım=21150)
    Araç boya farkı ile 24750 idi. 2. el fiyatına almış oldum.

Ben o dönem iyi bir indirim aldığımı va halen 2. elde diğer modellere göre avantajlı olduğumu düşünüyorum. Aracımı sattığımda da içim rahat olacak. (ayrılabilirsem)
  • Merhaba,

Benim de dusundugum nokta bu, uygun fiyata alip satarken daha az zarar etmek.

Biraz once Dogus Oto'yu aradim ve fiyalara zam geldigini 1.4 Trendline ABS'siz Polo'nun 22.300 oldugunu belirttiler ancak 24.900'den ötv indirimini hesaplayinca 21Lere gelmesi gerekiyor. Guzel bir kurnazlik yapmislar...

Bu arada yeni kasa gelirken eski kasa almak sanirim mantikli olmayacak zira Agustos gibi eski kasa stoklarini tuketmek icin kampanyalar yapicaklarini tahmin ediyorum... Sanirim beklemek daha iyi olacak..
  • Yeni kasa POLOyu bekleyin bencede.Alırken belki avantajı olmıyabilir ama satarken kulllanıken avantajlı olursunuz.
  • yeni kasa polonun geliş tarihini tam olarak bilen var mı
  • Tam olarak emin değilim ama en son bayiden sorduğumda Kasım'ı falan bulur dediler. Yani aracı 2010 model olarak satacaklar.

quote:

Orjinalden alıntı: ata1234

yeni kasa polonun geliş tarihini tam olarak bilen var mı
  • yeni polo eylülde gelcekmiş hürriyet gaztesinde doğuş müdürü öyle diyordu
  • quote:

Orjinalden alıntı: zone

yeni polo eylülde gelcekmiş hürriyet gaztesinde doğuş müdürü öyle diyordu

Evet, Ekim 10'uncu ay oLacagi icin 2010 modeLi oLarak gececek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.