Şimdi Ara

OVERCLOCKTAN ANLAYAN ACIL YARDIMMM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar. i7 6700k islemcim var. 90 derece sicaklikta çalışıyor. bir türlü sıcaklığı düşüremedim. sırasıyla yaptığım islemler
    1 format attim
    2 bios pilini cikardim
    3 termal macunu yeniledim
    4 sogutucu yeniledim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• islemcimin hizini dusurmek istiyorum. konu hakkinda bilgisi olanlar yardim ederse sevinirim. anakartimin modeli asus maximus z170

• soğutucun kötüdür.

bende h110 gtx var 4.7'de bile oldukça serin tuttu.
  • Gammaxx 400 öneriyorum 280-300₺ gibi kampanyalı fiyattan bulursanız kaçırmayın.

Edit: sizin soğutucunuz tam oturmamış olabilir yerine.
    Veya soğutucunun fanını takmayı unutmuş olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EBÖB -- 15 Haziran 2020; 19:48:31 >
  • arkadaşlar benim amacım islemci saat hizini ve voltajini dusurmek. bu konuda uzman kisiler varsa yardimlarina ihtiyacim var

• islemci ve sogutucuyu sokup yeniden taktım. suan yukte 80 ile 90 arasi. hala cok fazla. ö yuzden islemci performansini dusurmem lazim.

• İntele pek aşina değilim ama, vcore kontrolü yaptınız mı. İşlemci kaç volt çekiyor. Frekans düşmeden ufak ufak vcore düşürmeyi denediniz mi ?

• vcore nedir bilmiyorum @😀

• Çok güzel bi program buldum. Pcden anlamayan biri bile uğraşırsa yapabilir. Bu program işlemcinin hızını arttırabilir de, düşürebilir de. Uygulamanın ismi “Quick CPU”. Yüklüyosun, üst tarafta “Advanced CPU Settings” diye bişey çıkıcak. Oraya giriceksin. Sonra Shift bilmemne gibi bişey çıkıcak. Ona tıklıcaksın, Enabled yapıcaksın, orada CPU hızını arttırabilir veya azaltabilirsin. Kolay gelsin Bu arada PC’yi her açtığında aynı şeyi yapmalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DDLAO -- 18 Haziran 2020; 9:49:42 >
  • Sorun çözüldü mü?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.