Şimdi Ara

Oyun için i7 6700K mı ? i5 4960K mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Dediğim gibi tercih meselesi bf1 de gtx 770 çakılıyır bana göre dökülüyor gerçi oynayamadım monitör yok fakat testlere göre konuşuyorum.Size göre ise ayar düşürmek çözüm olabilir.Bana göre ultraya yakın ayarlarda 60+ fps ile oyun zevkli olur size göre değildir birşey diyemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkke

Dediğim gibi tercih meselesi bf1 de gtx 770 çakılıyır bana göre dökülüyor gerçi oynayamadım monitör yok fakat testlere göre konuşuyorum.Size göre ise ayar düşürmek çözüm olabilir.Bana göre ultraya yakın ayarlarda 60+ fps ile oyun zevkli olur size göre değildir birşey diyemem.

Valla gittim youtube dan bf1 in frame rate testine baktım high da +60 üstü veriyor resolution scale ayarlarını ayarlayarak +100 fps alabiliyorsunuz ultra içinde geçerli kısacası hiçte çakılmıyor. Bilmiyorum 2K 4K oyunusu musunuz eğer öyle olsanız bile x50 x60 sizin işinizi görmez çünkü 4K da kötüler seve seve x70 x80 almanız gerekir 4K içinde. E nvida 1050 de çıkartmadı gtx 1060 da 1.3 tl. E zaten ultra ayarlarda + 60 fps istiyorsanız hangi güncel oyunda x50 x60 ile ultra +60 fps alırsınız bilmiyorum gtx 1060 da alırsınız da bu seri çok güçlü geldi o yüzden ve pahalı diğer x60 lara göre. Yani bilmiyorum anlamsız bence başka görüşleri olan arkadaşlar varsa onlarda düşüncelerini belirtsinler açıklığa kavuşturalım :)

Not: Gtx 960 bf1 her şey ultra 43-45 fps civarı gta 5 de benchmark testinde 44 e düştüğü oluyor gtx 770 gta 5 de en düşük 50 fps civarı

Sonuç: 770 > 960

gtx 1060 la karşılaştırmadım dediğim gibi bu kart güçlü ve pahalı bir kart

• hocam 1060ı 1100tl altından alabilirsiniz. eger amazondan siparis ederseniz 950tl gibi bir fiyattan alabilirsiniz. mesela evga gtx1060 gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

hocam 1060ı 1100tl altından alabilirsiniz. eger amazondan siparis ederseniz 950tl gibi bir fiyattan alabilirsiniz. mesela evga gtx1060 gibi.

ben i5 6600K satın alıp gtx 1070 almayı düşünüyorum 2K 4k çözünürlük için birde evet amazondan daha ucuza getirtilebiliyor ama 1000 tl ye bulsam bunun yarısı kadarda kargo ücreti olmaz mı ? birde 100 dolar üstü gümrükte takılabiliyor diye biliyorum TR deki fiyata denk geliyor veya daha tuzlu
  • stayatrelax1905 S kullanıcısına yanıt
    gtx 1070 den memnun musun peki ? bir de hangi çözünürlükte kullanıyorsun ? evet 6600K alsam daha iyi gibi 6700 K daha iyi ama oyun için 6600K daha uygun gibi

https://www.youtube.com/watch?v=gfPAQvF67nk

videoda adam sonda eğer önceliğiniz oyun ise daha ucuz ve her bir oyunu oldukça pürüzsüz çalıştırabildiğinden size i5 6600K yı satın almanızı tavsiye ederim ama video için render, karşılaştırma ve bu gibi şeyler için kullanacaksanız paranız da yetiyorsa i7 6700K almanızı tavsiye ederim demiş. Ben bunları yapmayacağım i5 6600K iyi bir seçim gibi duruyor benim için arada 400 tl fark var çünkü. O farka 1070 alırım daha iyi performans artışı olur oyunlarda

• En doğru kararı vermişsin aşağıda ki incelemelere de bir göz gezdir. Her şeye darboğaz yazan arkadaşlardan bundan sonra kaynak ve test istemeyi düşünüyorum. Oyun oynamak için sistem topluyorsan ekran kartına yatırım yapmalısın.

http://www.hardwareunboxed.com/every-core-i5-generation-benchmarked-lynnfield-to-skylake-7-years-of-i5-goodness/

http://www.hardwareunboxed.com/5-generations-of-core-i7-processors-2600k-3770k-4770k-5775c-6700k-gaming-comparison/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 8 Eylül 2016; 19:57:19 >

• i5 6600k,oyunlar için yeterlidir..ekte yararlı bir youtube çalışması var..

Eğer ingilizceniz var ise mutlaka izleyiniz..

https://www.youtube.com/watch?v=cu_VmV8NM_M
  • quote:

Orijinalden alıntı: stayatrelax1905

Oyun için yeterli doğru demiş render vey başka birşey yapmıyor iseniz gerek yok 6700kya ben 6600k aldım sistemime yeterli oldu 6700kya vericeginz parayı ekran kartına yatırmak daha mantıklı olucak

Cevap veren herkese teşekkür ederim peki ana kart nasıl almalıyım ? Siz ne tercih ettiniz ? Ne kadara mal oldu ? Overclock yaptınız mı ? yaptıysanız bir sorun oldu mu ? Ana kart ile ?
  • GodmetaL22 G kullanıcısına yanıt
    ikinci el veya yurtdişi 6700k alın
    yurtdisi alınan intelin tr de garantisi geçebilir tr temsilcisine sorun

overclock yapmayacaksanız 6700k ile 6600k arasında oyunlarda fps farkı OLUYOR (muş) videoya göre
    oc yaparsanız bu fark kapanıyor; bu sefer de 212 evo veya su soğutma masrafı sizi bekliyor olacak

10-20 fps fark oluyor az değil

1080p 60 hz ekran varsa 6600k al geç

• 6600k ile 6700k arasında oyunda tabii ki fark oluyor ama şöyle diyelim darboğaz falan değil. Bir ekran kartının tam gücünü sadece 6700k ile alabilirsin.

Ancak 6600k'ya o.c. yaparsan stok 6700k ile aynı oluyor tabi ne kadar stabil olur ne kadar ısınır belli olmaz.

Ben 1000 liraya Amazon'dan 6700k aldım en azından kafam rahat etsin. 3-5 sene sonra ekran kartı değişirken düşünmem darboğaz olur mu diye...
  • Hocam i7 alıp ekran kartını düşük model alacağına i5 al ekran kartına yatır paranı. dx12 6 çekirdeğe kadar destekli falan tamam ama daha iyi bir ekran kartı o açığı zaten kapatır.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.