Şimdi Ara

Oyun PC toplayacağım görüş ve önerilerinizi bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

toplam: 2200+ TL oldu.

Genel not:

ANAKART:
    Anakart bütün parçalarla uyumlu sadece ram biraz fazla geliyor ancak çokda problem değil.

EKRAN KARTI:
    Gtx 960 ın daha az ısınması ve daha az güç tüketmesi beni cezbetti.Kart çok ısındığında performans düşer bu yüzden r9 380 le aralarında fark kalmaz.Burada 380x ile karşılaştırmış.Gtx OC lu sıcaklığı ile 380x in normal hali arada 10 C var ,BURADA da OClu 960, 380x i yakalıyor.

RAM:
    16gb şuanda çok gereksiz.Tek slot ileride 2lene bilir.

İŞLEMCİ:
    psikolojik sınırımı biraz aşıp i5 almaya karar verdim.İzlediği bazı videolarda i3 6100 ün bazı oyunlarda(ac,crysis ...) ekran kartına yetişemediğini fark ettim.Bu sıkıntı şimdiden baş gösterdiyse ileride beni sıkıntıya sokar.

GÜÇ KAYNAĞI:
    ortalama 400-500w larda gezer.550 w fazlasıyla yeter bu sisteme.(12v 504w)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SonAsilKan -- 5 Nisan 2016; 2:43:20 >

• SonAsilKan S kullanıcısına yanıt
    rami tek 8 gb al anakartta zaten 2 tane slot var 16 gb yapmaya yerin olsun
  • merdas kullanıcısına yanıt
    performansı etkiler diye düşündüm ve ileride aynı rami bulabilirmiyim ? sıkıntı
    Yok Tek 8 Gb Alın DDR4 oldugu için ilerde her türlü bulursunuz sorun çıkmaz ddr3 ler bile çok rahat bulunabiliyorken çünkü ilerleyen zamanlarda o 8Gb ram size yetmeyecek
  • Ben onu 16 yapayım birdaha uraşmayayım ayrı ayrı daha pahalıya gelecek

Birde senin imzanda gördüğüm kadarıyla gtx 960 4g var nasıl biraz bilgi verirmisin?amd almakla hata mı yapıyorum sence?
    Ben Onu Bu forumda çok fazla kişi ile tartıştım ama nafile benim tercihim bu yönde oldu 380 in fps bazı oyunlarda 4-5 fps oynuyor ama asıl kaçırdıkları nokta patlama gibi yogun sahnelerde 380 de daha çok fps düşüşleri oluyor ama 960 daha az kayıp veriyor ve GTX960 daha az ısınıdıgı için O.C potansiyeli daha fazla bir kart alınırken sadece direk maks Fps bakanlar oluyor ek hemde daha az güç tüketmesinide bir avantaj olarak gördügüm için GTX960 aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: OTTOMANRUPE

Ben Onu Bu forumda çok fazla kişi ile tartıştım ama nafile benim tercihim bu yönde oldu 380 in fps bazı oyunlarda 4-5 fps oynuyor ama asıl kaçırdıkları nokta patlama gibi yogun sahnelerde 380 de daha çok fps düşüşleri oluyor ama 960 daha az kayıp veriyor ve GTX960 daha az ısınıdıgı için O.C potansiyeli daha fazla bir kart alınırken sadece direk maks Fps bakanlar oluyor ek hemde daha az güç tüketmesinide bir avantaj olarak gördügüm için GTX960 aldım

+1

GTX 960 çok rahat 1450-1500 GPU gören bi kart ısınmıyor da zaten.

Her türlü 380'i yakalar.
  • 380 in arka plakası var benim fikrimi değiştiren o olmuştu ve evet videolarda 380 in fps devamlı değişirken 960 aynı fpsde daha uzun süre kalıyordu.buda akıcılık demek ve ben OC yapmam.En fazla kac derece gördün? 80 lere vuruyor mu?
    960 4G Msı Modelindede var arka plaka Ek olarak tam yük saatlerce çalışmada eski 60 dereceyi geçmedi kasa fanları düşük devirde olmasına ragmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 2 Nisan 2016; 23:34:26 >
  • harbiden varmış fark etmemişim bende yok diye üzülüyorum o zaman 960 a geri dönüş yapayım.
  • ben 960 ile 1450 civaryna vurduruyorum ysy 65 i zar zor geçiyor...
  • evet 960 daha mantıklı geldi ancak şimdide işlemci beni düşündürmeye başladı.Bazı oyunlarda bariz ekran kartına yetişemediğini gözlemledim.i5 6500 ile deiştirmeyi düşünüyorum ancak aradaki 320 TL lik fiyat farkına değermi bilmiyorum performans olarak aynılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonAsilKan

Psikolojik sınırım 2000 TL

toplam: 2030 TL

Genel not:

ANAKART:
    Anakart bütün parçalarla uyumlu sadece ram biraz fazla geliyor ancak çokda problem değil.

EKRAN KARTI:
    Gtx 960 ın daha az ısınması ve daha az güç tüketmesi beni cezbetti.Kart çok ısındığında performans düşer bu yüzden r9 380 le aralarında fark kalmaz.Burada 380x ile karşılaştırmış.Gtx OC lu sıcaklığı ile 380x in normal hali arada 10 C var

RAM:
    16gb şuanda çok gereksiz.Tek slot ileride 2lene bilir.

İŞLEMCİ:
    Güncel bir işlemci oyun için i3 ün yeterli olacağını düşünüyorum ileride bir soğutucu takar OC yaparım.

GÜÇ KAYNAĞI:
    ortalama 400-500w larda gezer.550 w fazlasıyla yeter bu sisteme.(12v 504w)

Hocam, sistemi aldığınızda burada performans testlerini yapar mısınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

•  Oyun PC toplayacağım görüş ve önerilerinizi bekliyorum

Tavsiyem.

Ayrıca sisteminde kasa göremedim ben. Kasan varsa benim koyduğum kasayı çıkararak yerinehttp://www.vatanbilgisayar.com/zalman-zm500-lx-serisi-500w-guc-kaynagi.html?srt=RA

bunu alabilirsin. Olan fark ile de işlemciyi 6500 yapabilirsin.

950 de gayet iyi bir kart.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaperFather

Tavsiyem.

Ayrıca sisteminde kasa göremedim ben. Kasan varsa benim koyduğum kasayı çıkararak yerinehttp://www.vatanbilgisayar.com/zalman-zm500-lx-serisi-500w-guc-kaynagi.html?srt=RA

bunu alabilirsin. Olan fark ile de işlemciyi 6500 yapabilirsin.

950 de gayet iyi bir kart.

Bu sistemi al dostum. İleride islemciyi degistirmeden takir takir kullanirsiniz. Fakat i3 aldiginizda hem ekran karti hem de islemci ve anakart degistirmek zorunda kalacaksiniz. Bu sekilde iyi bir ekran karti upgrade ederek bir 4-5 sene kullanabilirsiniz diye dusunuyorum standart kullaniciysaniz. Suan hala kac nesil onceki i5 islemciler takir takir kullaniliyor. Tercih sizin ama i5 her zaman ondedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mojo Moog kullanıcısına yanıt
    koyabilirim hiç olmadı konuyu günceller performansı konusunda bilgilendiririm.
  • ReaperFather kullanıcısına yanıt
    Benim kasa var.i3 dende vazgeçtim i5 6400 takıcam. En önemli parça ekran kartı onu düşürmeyi düşünmüyorum.Senin önerdiğin güç kaynağında 12v den 450w veriyor ve güç tasarrufu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SonAsilKan -- 4 Nisan 2016; 1:31:54 >
  • Evet 6400 de olsa i5 takmaya karar verdim.Kafam rahat eder.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.