Şimdi Ara

Oyun Sistemim Hakkında Yorum ve Tavsiyeleriniz Bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum ve bu sistem high end seviyesinde olacak. Bütçe olarak en az 25bin en fazla 30bin olacak şekilde bir ayarlama yaptım. Parçaları yazıyorum.

İşlemci: i7 7700K
    Anakart: ASUS ROG MAXIMUS IX
    Ekran Kartı: ASUS GeForce GTX1080 Ti
    Ram: CORSAIR 32GB (2x16GB) 3000 Mhz
    SSD: Samsung 1TB 960 EVO M.2 Sata ve Sandisk 480GB Plus SATA 3.0 (HDD kullanmayı düşünmüyorum, 480 olana sistem ve programlar 1tb olana ise oyunları yedeklemeyi düşünüyorum)
    Kasa: THERMALTAKE CORE V71 FULL TOWER
    İşlemci Soğutucu: COOLER MASTER SEİDON 240V
    PSU: CORSAIR PROFESSİONAL SERİES HXi 80PLUS PLATINUM 1000W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
    Ses Kartı: Asus Essence STX II 7.1 HI-FI PCI Express Ses Kartı

Monitör konusunda 2 seçenek var elimde. Ağırlıklı olarak FPS tarzı oyunlar oynuyorum(BF serisi olsun, Rainbow Six Siege olsun). ASUS PG258Q ile ASUS PG348Q modelleri arasında seçim yapamıyorum. Belki de ikisini birden tercih edebilirim ancak bu PG348Q modelin sadece film izlemek dışında bir işe yaramama ihtimalinden korkuyorum.

Yorumlarınız ve tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.

• Ufak bir up.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acayip bi sistem kurmussunuz olayi cozmeye calisiyorum. sanki ne var ne yok pahalidan ucuza sirala deyip secmissiniz gibi duruyor 25.000tlye 1080ti sli yapilamiyor mu sistemde neden ben bu fiyata sadece 1080ti goruyorum?

• yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    Oyun oynamayı seviyorum. Ve bunu mümkün olan en iyi sistemle alınabilecek en iyi keyif seviyesinde yaşamak istiyorum. Bundan önce ki sistemim de gayet iyiydi ama onu elden çıkardım. O yüzden bir kaç yıllık vadede beni en iyi seviyede tutabilecek kuvvetli bir sistem kurmak istedim açıkçası. SLI olayının büyük bir artısı var mı emin değilim. %20 civarında bir performans artışı getirdiği yönünde yorumlar okudum ki bu kadar bir artış için ekstra 4500tl verilir mi bilemedim.

• Belki cok klise bir tavsiye olacak ama uzunca bir sure kullanmayi dusungunuz icin yaziyorum, bir bilgisayara bir kerede 25 bin TL harcama yapmaktansa birkac yillik bir zaman araliginda yapmanin daha mantikli olacagini dusunuyorum. Misal simdilik 10 bin TL lik bir sistem kurup sonraki birkac sene boyunca geride kaldigini dusundugunuz parcalari yenileyerek (yine misal) 5 sene sonunda tek seferde 25 bin TL harcadiginiz bilgisayardan cok daha kuvvetli bir donanim sahibi olursunuz. Iyi forumlar.

• CleverTrevor C kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bi durum değerlendirmesi yapmak lazım tabii.

• Anladığım kadarıyla sadece oyun oynayacaksınız. Eğer iş amaçlı değilse bilgisayara şu anda monitörle 12-15k aralığından fazla vermeyin derim. Paraya yazık etmiş olursunuz. Tek seferde 25k-30k yerine 10k lık sistem toplayıp, her sene ekran kartını değiştirmeniz daha mantıklı olacaktır. Sadece oyun oynayacağınızı varsayarak en sağlam parçalarla önerim (bir yandan da para harcamak istediğinizi varsayıyorum)

MSI Z270 Godlike Gaming/Asus Maximus IX Formula

Intel Core i7 7700K

NZXT Kraken X62

Corsair AX860i PSU

GSkill Trident Z RGB 4X8GB 3600Mhz

Samsung 960 EVO/PRO 1 TB.

HDD kullanmayı düşünmüyorum demişsiniz ama arşiv vs. için HDD ler 1 numara. Buradan size önerim 2 tane 2TB lık HDD alıp raid yapmanız. WD Blue seçebilirsiniz.

eVGA GTX 1080Tİ FTW3

Kasayı zevkinize göre seçin. Fulltower seçmişsiniz. Size tavsiyem kaliteli bir midtower seçmeniz. Full tower lar cidden çok büyük. Masa üzerine vs. koymak için bence çok ideal değiller. Ya da bulabilirseniz CM Cosmos C700p oldukça iyi bir fulltower. Ama ne zaman çikar piyasaya bilmiyorum.

Aksesuar olarak NZXT Hue+ öneririm. Çok şık bir ışınladırma aleti.

Monitör için şimdilik 2K 144hz bir model seçip, 1 veya 2 sene sonra 4K 144hz e geçmenizi öneririm.

• Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Bilgisayarla vakit geçirmeyi seviyorum. Üst sınır olarak 30bin belirledim. Ancak tabii ki bunun tamamını harcamak zorunda değilim. Tavsiyeleriniz doğrultusunda sistemi gözden geçireceğim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.