Şimdi Ara

Oyunlarınız ve Pc Perfornmansı Düşükmü O zaman Buraya Tıkla ...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba . Böyle bir konunun daha öce açılmışmı açılmamışmı veya yanlış yere açtığımı bilmiyorum ama yararlı bir bilgi diye paylaşmak istedim.Ve tüm bilgiler bana aittir.

ilk olarak Oyun perfonmansı ve pc perfornmansının bağlı olduğu bir tek şey olarak Sisteminizin donanımı.oyunlarınızın ve pc hızının düşme sebeplerinden birkaç tanesini yazayım .

1-Oyun sistem gereksinimi pc donanımına uygun değildir.
    2-Cpu sıcaklığı
    3-virüsler ( trojan , solucan v.b)
    4-Ram

Sorunların hepsini yaşadım ve nasıl üstesinden geldiğimi yazacağım dalga geçmeyin.hepsi kendi deneyimlerimden ortaya çıktı

1.sorunu halletmek para ister

2.sorun ise biraz uğraş ister. anlatıyorum yapacağının şeylerin sırasına göre ;

A-)advanced Systemcare 7.0 indirin ve güzelce kurun . kurulumdan sonra sağ üst köşede ram% ve Cpu % kaç kullanıldığı gösterilir.eğerki Cpu %100 ise sorunumuzun kesin ispatı
    B-)ilk önce elimizde bir termal macun olması lazım.
    C-)kasamızı açıyoruz.

açtıktan sonra işlemciyi soğutan fanımızı söküyoruz.
    toz tutmuş ise kurutma bakinesi yada nefesizin gücü ile bi güzel temizliyoruz .
    işlemcinin üstüne kürdan yardımı ile terman macunu yaydırıyoruz.1-4 dk üfleyin üstüne tam yapışsın.
    ve tekrar parçaları birleştiriyoruz.

işlemimiz tamamdır etkisini kesinlikle fark edeceksiniz.

3.sorunumuz virüsler.Ve virüslere bağlı olarak Cpu kullanımı.eğet Cpu kullanımını üste yazmıştık . ama o sıcaklıkla alakalı birşey bu başka birşey. bununda çözümü kolay

A-)advanced systemcare 7.0 indirip kurduk daha önce. Cpu kullanımı halen %100 durumda
    B-)advanced systemcare 7.0 bir virüs tarayıcı olarak pek bi işe yaramaz ama biraz hurcalarsanız pc hızını artıracak seçenekler görebilrsiniz.
    C-)virüs tarayıcısı olarak Kaspersky antivirüs 2014 işimizi fazlası ile görür.

Kaspersky 2014 kuruyoruz.
    30 günlük deneme sürümünü etkin hale getirmek için sağ alt köşede lisans yazısına tıklayıp deneme sürümünü kullana tıklıyoruz ve tüm özellikleri kullanılabilir hale getirdikten sonra tam tarama yapıyoruz
    taramayı başladığımızda windows dosyalarında virüs bulacaktır kesin. kormayın.bu programın en güzel özelliği tarama bittikten sonra yeniden başlatacaktır.başlattıktan sonra size windows dosyalarından bazırları zarar gördü düzeltilsinmi diye soracaktır . istediğiniz şekilde yapabilrsiniz.

4.sorun ram. evet bilrsiniz ki her program bir ram miktarı harcar .her çalışan işlev bile küçük küçük ram çeker ve bu küçük olan ram miktarlarını topladığınızda inanılmaz bir ram kullanım miktarı göreceksiniz.oyunlarınızın ve pc nizin çok fazla ram çekmesi yavaşlatır.bir oyun aşağı yukarı 30.000 k ram çeker .örneğin 1 veya 2 Gb ram kullananlar. günümüz oyunlarını haya bile etmesinler. sorunun çözümü yeni ve yüksek bir ram alma herşey para değil elbette düşük oyunlar oynarsın olur biter.
    veya

bu 4 sorun bir yana kaspersky antivirüs 2014 programı binevi game booster görevide görür.ayarlarda oyun perfornmansını işaretleyip oyunlarınız tam ekran modundayken tüm arka planda çalışan gereksiz işlevleri sonlandırır ve oyununuzdaki kasılmalırı azda olsa azaltır.

oyunların kasma sorununun bir sebebide ekran kartınızdır.paranız varsa süper bir ekran kartı alabilirsiniz ama bütçemiz kısıtlı ise yapacak birşey yok demeyin.

bilgisayar aldıysanız bir ekran kartıda alabirsiniz. 200 tL ye güzel ekran kartları var örneğin Nvidianın çıkardığı yeni ekran kartlarının yanında Geforce Experience diye bir programla geliyor . gelelim konumuza 200 TL ye geforce Gt630m 128 bit DDR3 2Gb paylaşımsız bir ekran kartı işimizi fazlası ile görür.yeni çıkan bir ekran karı olduğu için Experienceyi destekliyor.

Geforce Experience hakkında kısa bir bilgi vereyim işte işin püf noktası burada . oyun sistem gereksinimleri sisteminizin minimum gereksinimlerini karşılıyor ise iyidir. Experienceninde tabiki bu oyunu desteklemesi lazım neyne konumuza geri dönelim .Experience oyunarı bilgisayarınıza göre test eder ve sistemininize göre optimize eder. ve oyunun grafiklerini düşürür veya yükseltir.oyuna girdiğinizde ise 1-2 saniyelik bir kasılma yaşarsınız ama oyunun zevkinden geri kalmazsınız.

Saygılarımla Fusco2155

Bu tür konularda yeniyim ilkez forumda böyle bir konu paylaşıyorum hatam veya eksiklerim varsa af ola . beğenilir ise böyle benzxeri konular hakkında bilgiler toplayıp derleyip sizinle paylaşırım. şimdiden teşekkürler...

• Okumadan yorum atıyorum sadece 1.deki biraz para isteri hepsine yayarsanız dert kalmaz ama parada kalmaz
  • malesef sadece 1.sorun para lazım . 2-3-4 için akıl lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.