Şimdi Ara

Pardus - GRUB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Pardus 2007.3 Lynx lynx kurulumunu sorunsuz tamamladım. Bilgisayarda WinXp yüklüydü ayrı bir partition'a kurdum Pardusu, şimdi boot edemiyorum boot ekranında "GRUB_" yazısı kalıyor açılmıyor.

Windowsbootmanager'dan boot etmeyi denedim olmadı.
    Yardım edin lütfen...

• www.pardus-linux.org adresini bi araştır istersen. Yazanlardan kesin çözüme ulaşamayabilirsin, illa ki oluyo diyenlere bakma sen. Şansına kalmış herhalde, Ben Pardus'u yeniden kurmuşrum bu sorunla karşılaşınca...
  • Ben usb belleğe yüklediğim Linux'u kullanıyorum, onu da GRUB ile açıyorum. Bu sayede aynı sistemi bir çok makinede deneme fırsatım oldu. Gerçekten de bazı makinelerde dediğiniz gibi "GRUB_" yazıyor ve alt çizgi ("_") yanıp sönüyor. İnternette bir müddet araştırmıştım ama pek bir sonuca ulaşamamıştım. Zaten "Amaaan, o bilgisayarda çalışmazsa bu bilgisayarda çalışır" diyerek fazla üstünde de durmamıştım. Gel gelelim en kötü durumda GRUB'u cd'ye yazıp sisteminizi oradan açmanızı tavsiye edebilirim. Bunun için grub dosyalarını ve sisteminiz neyse onun çekirdek dosyalarını cd'ye atarak uygun bir menu.lst düzenleyin, bu yöntem büyük ihtimalle hiçbir bilgisayarda sorun çıkarmadan çalışacaktır.
  • Hocam ikinize de teşekkür ederim, geç olsa da hallettim,www.pardux-linux.com forumlarındaki bilgilerle de birlikte çözdüm biraz sorunu.

Grub'ı yanlış partition'ın başına yüklediğim için Windows'un mbr'ının üstüne yazmışım.
    Windows Cd'sinden fixmbr komutuyla tekrar yükleyip windowsu kurtardım, sonra pardusu grub'ı başına kurarak tekrar yükledim şimdi sorun çözüldü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Picasso -- 15 Ocak 2008; 17:07:52 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.