Şimdi Ara

Park halindeki aracıma alkollü ve ehliyetsiz sürücü çarptı.ne yapmalıyım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
6.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Genel olarak yazıyorum, konuyu başlatan arkadaş üzerine alınmasın ama bence bundan sonraki aşama, "aracıma çarpıldı, psikolojik olarak yıkıldım, 50.000 TL manevi tazminat istiyorum".

Allah korusun, ama kaza hepimizin başına gelebilecek birşey.
  • DEĞER KAYBI İDDİANIZA BİRŞEY ALAMAZSINIZ, MEVZUATTA ÖYLE BİRŞEY YOK. KARŞI TARAFIN KASKOSU VARSA DA KURUŞ ÖDEMEZ. KARŞI TARAFIN TRAFİK SİGORTASI TEMİNATI KADARINI ÖDER. KALAN MİKTARI ALKOLLÜ SÜRÜCÜDEN RIZASI İLE VEYA MAHKEME YOLUYLA ALIRSINIZ. GEÇMİŞ OLSUN.
  • İkinci el araba alırken "hatasız-boyasız" ını inatla aramak; evlenmek için bakire kız aramak gibi bir hâl aldı artık memlekette. Nerde öyle hatasız boyasız araba bulacaksın? Herkesin kapalı garajı mı var ve herkes yılda 2-3 bin km. mi yapıyor sanki???
  • quote:

Orijinalden alıntı: gzlmmr

aga bencede deger kaybının ıstenmesi lazım ne demek ya sıfırını 50 bine alacan itin biri gelip vuracak eee satarken kazalı arayla kazasız hiç aynı fiyata satılırmı aradkai değer kaybı sana kitlenecek; parçası değişmiş araçta indirim isteyenlere yol verenlerde herhalde arabadan anlamayan insanlara satıyolar çoğu zaman değişeni olan arabayla değişeni olmayan aynı fiyata satılmaz istisnalar hariç ;aklınıza gelebilecek herşeyde öncelik olarak orjinallik aranır boyaya gelince bizim ülkede kendine akıllı geçinen çok insan var adam arabayı pert etmiş abi 5 parçada ufak boya var dediği için millete güvenmediğinden boyalı arabaya her zaman acaba diye bakar buda gayet normal

diğer arakadaşların tersine ben de bu yoruma katılıyorum.iş sadece değişenin olup olmaması ya da boya olup olmamasında kalmıyor.büyük bir kazaya maruz kalırsa araç,mesela şasede, direklerde bir oynama olursa epey deger kaybediyor ve muadilleri kadar hızlı satamıyorsun.

• MERHABALAR,

YENİ ALDIĞIM ARACIMIN ŞU AN GEÇİCİ RUHSATI VAR VE TRAFİK SİĞORTAMI DAHA YAPTIRMAMIŞTIM SATIŞTAN TARİHİNDEN İTİBAREN 20 GÜN OLMUŞ BİR ARAÇ TERS YÖNDEN GELEREK ARACIMA HASAR VERDİ VE TAMAMMEN SUÇLU VEDE KENDİDE KABUL EDİYOR ACABA BENİM TRAFİK SİĞORTAMI OLMAMASI BANA SORUN YARATIRMI ŞİMDİEN TŞKLER.
  • Trafik sigortaları karşı tarafın hasarını öder. Tabi karşı taraf haklı ise. anlattığına göre sen haklısın. İnşallah sana çarpanın da geçerli bir trafik sigortası vardır. Süresi bitmişse, işler b.ka sarar ufaktan...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.