Şimdi Ara

Partition Wizard Kullanırken hata veren Hdd

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

C'de yer kalmadığı için Minitool Partition Wizard ile D'den yer alıp C'ye katmaya çalıştım. Sistem diskine ekleme yaparken sistem yeniden başlatıldı ancak işlem devam etmedi. Aşağıdaki hatayı almaya başladım.

Unmountable_boot_volume

Stop:0x000000ED (0x84B56948, 0xC000014F, 0x00000000, 0x00000000)

Ardından Xp cdsini takıp onarma seçeneklerinden chkdsk /r ve /p yaptım. Birimde bir ya da birden çok düzeltilemez sorun var gözüküyor hatası aldım.

Sırasıyla fixboot, fixmbr ve bootcfg /rebuild komutlarını girdim. Fixboot işleminden sonra ntldr eksik hatası vermeye başladı. Fixmbr tamamlanıyor bootcfg ise hata veriyor.

C'de kullanılabilir olarak kurtarma ayarlarında 10Mb yer gösteriyor.

Hdd'yi söküp kendi bilgisayarıma taktım. Disk yönetiminde sistem diski sağlam olarak tam boyutuyla görülüyor ayrılmamış kısım da ayrıca gözüküyor. Ancak bilgisayarımda ve minitool içinden sadece 10mb olarak gözüküyor.

Acaba minitool ile 10mblık kısım ile 15gblik ayrılmamış bölümü birleştirsem totalde 45gb solid bölüm elde edebilir miyim? Ya da ne yapmam gerekir?

• Hdtune ile bad sector taraması yaptım bi sorun gözükmüyor. Yani sorun yazılımsal.. Format atmadan diski kurtarmamı sağlayacak bir öneriniz varsa seve seve uygularım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.