Şimdi Ara

Passat 1.8 T mi, Accord mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
6.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bence passat.turbo motorun tadını hiçbişey vermez hele o ani ivmelenme ve yüksek tork ayrıca 2.4 accordun vergisi baya fazla ama 2.0 ile 1.8 T aynı vergi diliminde mi onu bilemiyorum bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
  • Merhaba,

Yararlı bilgiler verirmiyim bilemiyorum.Ben Accord kullanıcısı değilim.Ama baya bir süre 2000-2001 American Accordları araştırdım.Kullanıcılarının fikirlerini aldım.Bir kaç defa binmeyede fırsatım oldu.Bu yıllar arasında üretilen araçların sağlamlığı çok üstün.Araştırırsanız sağlamlığı meth edilir.Sadece otomatik şanzımanlarında bir soruna rastlanmıştır.O da yaklaşık 300000 km ye doğru şanzıman değiştiriyor.Geneli için söyleyemem ama bu tip bir sorunu var.Hatta Amerikalı kullanıcılar mahkemeye dava filan açmışlar.Sonuçta şanzıman garatisini 300000 km çekiyor Honda.Özellikle manuel vitesli accord çok nadirdir.2.0 lık motoru ile sınıfında az yakanlar arasındadır.0-100 km 7.8 sn (büyük ihtimalle 2.4 motorlu) çıkar.Videolarından da seyrettim 7.8 sn de çıkıyor.Direkt kalkışı 40 km/saat dir(inanılmazdır).İçerisi çok geniş ve uzun bir araçtır.16" jantlar,cruise control,deri koltukları sağlam,ısıtmalı koltukları vb. güzel yanları var.Bu yılllar arasında üretilen accordlar Amerikada o yıllar arasında en çok satan arabadır.NCAP de 4 yıldız alarak o zamanların yüksek skorlarına imza atmıştır.Yolda böyle bir modeli gördüğümde hala durup gidişine bir bakarım.Passat ve Accord aynı segmentin araçları olmasına rağmen aralarında fiyat farkı var.Accordlar daha ucuzdur.Parçaları biraz daha ucuzdur.Daha az yakar.O zamanda üretilen Passatların sorunlarından bir tanesi Turbo yakmasıdır.Hepsi için söylenemesede bu şikayetlerde bulunanalarda yok değildir.2000-2001 Accord kullanıcıları arabasının kıymetini bilir.

2003-2007 yılları arasında üretilen accordlar ise bu araçların üzerine inşa edilmiştir.Yeni teknolojilerini üzerine inşaa etmiştir.Özellikle 2.2 dizel olanları çok az yakar.O motor dizel segmentinde dünyanın en iyi motoru seçildi.

Bakın bu segment araçlarda lider 3 araç vardır.Honda Accord-Toyota Camry-Passat dır.

Bana sorarsanız Accord ama Passat alırsanızda bana göre aynı.Yalnız benim yaşım biraz ufak olduğu için Accord'u seçerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tanerm

tabii-tabii.... 2004-2005 kasa accordlarda 4 viteslisini bulursanız hemen alın zira yanlış basılan pullar gibi çok değerli olur.

Yeni gördüm bu mesajını,
    dalga geçilecek birşey yazmadım, emin değilim yazmışım zaten. 4 ileri vites çok mu anormal idi o yıllarda?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.