Şimdi Ara

PC geç açılıyor ve Dvd Rami algılamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pcnin anakartı yanmıştı onu değiştirmiştim. Ama şimdi pc çok geç açılıyor. Winfast diye bir yazı çıkıyo orda 2 dakika kadar bekletiyo sonra boot ekranı geliyor 1-2 dakika orda bekletiyo sonrada xpyi 5 dakikada zor açıyor...Pc açılıncada Dvd Rame cd koyuyorum ama CD SÜRÜCÜSÜ yazıyor ve cdyi algılamıyo. Özelliklere girince Raw die bişey yazıyo. arkadaşları yardım edin. Birisi anakartın üzerindeki jumperleri çıkarmış ben onları deneme yanılma yoluyla takmıştım. çünkü kullanım kılavuzu yok 2.eldi anakart. ondan olabilir mi.

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

• cd sürücüsünü halletim ama pc çok geç açılıyor eskiden hızlı açılıyodu ama şimdi berbat. format da attım ama olmuyor delirecem.
  • SLAVE MASTER JUMPER AYARLARINI YAPTINMI !

örnek:

2

3

4

hdd normalde master dvd yada cd sürücüsü slave

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 24 Ekim 2008; 23:48:32 >

• opt,k sürücü ve harddisk için farklı hatlarda olan lar da var.
  • o ayarları yapmıştım sizin dediğiniz gibi ama olmamıştı. bende pcden anlarım ama donanım işlerine yeni girdim biraz acemiyim yani
    hddnin jumperini cable select yaptım ve düzeldi bende şaşırdım.:D problem çözüldü arkadaşlar teşekür ederim ilginiz için.
  • hadi gözün aydın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.