Şimdi Ara

PC Kendiliğinden Açılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sorun / Soru :

1. Bilgisayarın bulunduğu odanın lambasını açtığımda PC kendiliğinden açılıyor.
    2. Kasadaki USB girişine flash disk taktığımda ise PC kendiliğinden açıldı/kapandı. (açıldı mı kapandı mı hatırlayamadım)

Bilgi:

Ufak oğlum kasadaki power tuşunu göçerttiği için geçici çözüm olarak anakarttaki power bağlantısı reset tuşuna bağladım. Yani reset tuşuna bastığımda pc açılıyor. İlgisi olabileceği düşüncesi belirtmek istedim.

Bu konuda bilgisi yada tecrübesi olan arkadaşlardan değerli yardım ve görüşlerini rica ediyorum.

Teşekkürler ve Saygılar.

• Galameth G kullanıcısına yanıt
    Anakart üzerindeki ön panel kablalarını farklı bağlarsanız bu tarz garip davranışlar sergilemesi normaldir. Yerini değiştirdiğiniz reset tuşu bağlantısı tetikleme yaparak windowsu açıyor.
    Reset tuşu ile power tuşunun bağlama mantıkları farklı çalıştığı için problem ortaya çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galameth

Merhaba Arkadaşlar,

Sorun / Soru :

1. Bilgisayarın bulunduğu odanın lambasını açtığımda PC kendiliğinden açılıyor.
    2. Kasadaki USB girişine flash disk taktığımda ise PC kendiliğinden açıldı/kapandı. (açıldı mı kapandı mı hatırlayamadım)

Bilgi:

Ufak oğlum kasadaki power tuşunu göçerttiği için geçici çözüm olarak anakarttaki power bağlantısı reset tuşuna bağladım. Yani reset tuşuna bastığımda pc açılıyor. İlgisi olabileceği düşüncesi belirtmek istedim.

Bu konuda bilgisi yada tecrübesi olan arkadaşlardan değerli yardım ve görüşlerini rica ediyorum.

Teşekkürler ve Saygılar.

Anakart uzerindeki power kablolari (iki adettir) ile reset kablolarini yer degistirirseniz reset dugmesi power gorevi gorecektir. Power kablosunda pwr+ ve pwr-, reset ksblosunda rst+ ve rst- yazar. Ayrica anakart uzerinde nereye takilacagi yazar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.