Şimdi Ara

PC'nizi tamamen sessizleştirin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ninja ile thermalright arasında kalmıştm bende ama bunu görünce....
    aralarnda 50 lira fark varki buna değermi acaba???
  • kardes o sekılde hdd gercekten sessızlesıyormu bıde tam ayrıntılı anlatırmısın bızde yapsak ne gerekırse fılan
  • Sarhanos kardeşim eğer bahsettiğin Thermalright Ultra-120 Extreme CPU Cooler ise bu soğutucuda çok kaliteli bir soğutucu ancak intel 478 socket ile uyumlu kiti bulunmamaktadır, ninja benim işimi fazlasıyla görüyor hep diyorum 4 adet fan takma imkanıda var diye aşırı OC yapıcaksanız tabi ki ben OC yapmıyorum bu kış aylarında henüz fana ihtiyaç duymadım.(kasa içi havalandırma çalışmamda ki gibi) yani benim kişisel görüşüm thermalright ile ninja yada yeni adı mugen ile öle dağlar kadar fark olmayacağıdır tabi yinede karar sizin kolay gelsin...
    quote:

Orjinalden alıntı: sarhanos

ninja ile thermalright arasında kalmıştm bende ama bunu görünce....
    aralarnda 50 lira fark varki buna değermi acaba???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Horizoner -- 6 Mart 2008; 21:35:53 >

• 87akın kardeşim amacımız hdd nin yaydığı uğultuyu önlemek bunun nedeni bariz hdd nin kasaya yaydığı titreşim, Hard disci kasadan ayırdığımızda doğal olarak titreşim kasaya yayılamıyor buda uğultuyu kesiyor eğer kasanda hdd nin uğultusu bariz bir şekilde duyuluyorsa eminim bu method işe yarıcaktır bende %95 yaradı ki forumda değik materyallerde aynı mantığı uygulayan birçok arkadaşımız var çoğuda işe yaradığını söylüyor zaten..yöntm basit hdd ye resimde gösterdiğim gibi bir adet fan taktım voltajını 7v düşürdüm tabi rüzgarın yönü hdd ye doğru, daha sonra kasadaki boş bir cd rom yuvasına gerdirerek bildiğimiz lastiğikleri yerleştirdim ve hdd yi sağlam bir sekilde bu lastiklerin arasına oturttum.lastikleri iyice gerdir. hdd kasaya temas etmediği içinde bir kabloyu hdd den kasanın bir noktasına vidaladım buda topraklama sağladıki bunu kesinlikle yap...ve şuan hdd den hiç bir uğultu gelmiyor .Zaten elini kasaya koy hdd nin yaydığı titreşimi hissedersin bu işlemlerden sonra bu bende tamamen yok oldu...bende kesinlikle işe yaradı 4,5 aya yakındırda kullanıyorum..tabiki kasana biraz daha nazik davranıcaksın çalışırken falan çok sarsma..olay bu işte kardeşim 20 dak almaz dene memnun kalmazsan bağlarsın eski halinde..kolay gelsin
    quote:

Orjinalden alıntı: 87akin-izmir

kardes o sekılde hdd gercekten sessızlesıyormu bıde tam ayrıntılı anlatırmısın bızde yapsak ne gerekırse fılan

• valla bende bu sesten muzdariptim.
    ilk önce hazır işlemci serin serin çalışırken fan deli gibi dönmesin dedim ve fanı 12 voltdan 7 volta indirdim.
    bu sefer ekran kartının fan sesi ortaya çıktı onuda 7 volta indirdim.
    sonra sıra psu nun sesine geldi onuda kasanın içinden kablo çekerek devrini düşürttüm.

şimdi kasa süper oldu.
    eskiden diğer odadan bile duyulan ses şimdi kasaya iyice yaklaşınca duyuluyor.

tabi ses bu kadar az olunca harddisk ten ttaarrrr tıııırrrr sesleri kulağımı tırlamaya başladı.
    onu da ya yukardaki gibi bişeyle yada ikalın lastikle boşlukta sabitlicem.bakalım sesi kesicekmi
  • arkadaşım çok güzel bi çalışma emeğine sağlık o cpu soğutucusuda mükemelmiş yaw
  • aynen dediğinn gibi bir sesi kesiyosun diğeri kendini gösteriyor bende yola işlemcinin sesini kesicem diye başlamıştım ama sesleri kestikce yenileri başgösterdi ama emin ol hdd nin uğultusu büyük ölçüde kesilecektir topraklamayı unutma kolay gelsin
    quote:

Orjinalden alıntı: jaguar19

valla bende bu sesten muzdariptim.
    ilk önce hazır işlemci serin serin çalışırken fan deli gibi dönmesin dedim ve fanı 12 voltdan 7 volta indirdim.
    bu sefer ekran kartının fan sesi ortaya çıktı onuda 7 volta indirdim.
    sonra sıra psu nun sesine geldi onuda kasanın içinden kablo çekerek devrini düşürttüm.

şimdi kasa süper oldu.
    eskiden diğer odadan bile duyulan ses şimdi kasaya iyice yaklaşınca duyuluyor.

tabi ses bu kadar az olunca harddisk ten ttaarrrr tıııırrrr sesleri kulağımı tırlamaya başladı.
    onu da ya yukardaki gibi bişeyle yada ikalın lastikle boşlukta sabitlicem.bakalım sesi kesicekmi

• Gerçekten harikalar yaratıyor oyun oynarken bi 35 36 görüyor speedfanı ayarladım uyarı veriyor yan fanları alıyorum 12v anında soğumaya başlıyor kendi fanına gerek bile kalmıyor, OC yapan arkadaşlar bu soğutucuyu kullanıyorsa daha iyi bilirler ısı arttıkca kendini gösteriyor,beğendiğiniz için teşekkürler ayrıca sanada teş. Fatih
    quote:

Orjinalden alıntı: djkika

arkadaşım çok güzel bi çalışma emeğine sağlık o cpu soğutucusuda mükemelmiş yaw
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.