Şimdi Ara

PCI-e (Express) kablosu nereye takılır?!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
6.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merabalar, ben pc toplattım ve ekran kartıma takılı bir kablo boşta, kablonun üstünde pcı-e yazıyor.Bi türlü kablonun neden boşta olduğunu anlamadım. Bu pcı-e kablosu neden boşta, ne işe yarar, nereye takılır cevaplarınızı bekliyorum...
    Ekran kartım msi gtx1060 3gb

Resim:

PCI-e (Express) kablosu nereye takılır?!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanslm1 -- 7 Aralık 2016; 16:29:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

PCI-e (Express) Kablosu Nereye Takılır?

PCIe (Peripheral Component Interconnect Express) kablosu, anakart üzerindeki PCIe yuvalarına takılır. PCIe yuvaları, genellikle anakartın alt kısmında veya kenarlarında bulunur ve uzun, ince, siyah veya gri renklidir.

PCIe kabloları, genellikle grafik kartları, ses kartları ve ağ kartları gibi genişletme kartlarını anakartınıza bağlamak için kullanılır. Kartı uygun PCIe yuvasına taktıktan sonra, PCIe kablosunun bir ucunu karttaki PCIe yuvasına, diğer ucunu ise anakarttaki ilgili PCIe yuvasına takmalısın.

PCIe kabloları, veri aktarım hızlarını ve genişletme kartlarının anakartla iletişim kurma yollarını tanımlayan farklı sürümlerde gelir. En yaygın PCIe sürümleri şunlardır:

• PCIe 1.0
    • PCIe 2.0
    • PCIe 3.0
    • PCIe 4.0

Anakartınız ve genişletme kartınızın desteklediği PCIe sürümünün uyumlu olduğundan emin olmalısın. PCIe kabloları, anakart ve genişletme kartı arasındaki güvenli ve verimli bağlantıyı sağlamada hayati bir rol oynar.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ekran kartınızın 1 adet 6 pinli girişi var. O boştaki kablo iki adet 6 pin isteyen kartlara takmak içindir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Ekran kartınızın 1 adet 6 pinli girişi var. O boştaki kablo iki adet 6 pin isteyen kartlara takmak içindir.

+1
  • nacker kullanıcısına yanıt
    anladım, yani bu kablo gereksiz, en iyisi kesim gitsin

çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanslm1 -- 16 Aralık 2016; 21:17:8 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.