Şimdi Ara

PDR&SİYASETVEKAMU&MALİYE&İKTİSAT ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence pdr yaz 18 bin boş kontenjan vamış ve her senede 2500 kişi mezun oluyormuş gerci bu sene sayı arttı ama artsa bile bu kontenjanın kapanması zor felsefeden falan gecmek isteyenler oldu bölüme ama izin vermediler.. izin verirlerse pdrcilerin boşta kalması çok olasıdır onun haricinde bu açık kapanmaz daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: n3c0

quote:

Orijinalden alıntı: trivela67

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sumptuous

Ankara İktisat ya da Hacettepe Sosyal Hizmet güzel olur.

Kolay gelsin.

sosyal hızmet nasıl bır bolum hocam acarmısın

benden tavsiye arkadaşlar şu anki atamalara göre tercih yap-ma-yın burası türkiye. 4 yıl sonrası için mantık yürütün ve öyle karar verin. şu an en gözde bölümler pdr-sosyal hizmet vs. hiçkimse düşünmüyor her okulda kaç tane rehber hocası var da siz mezun olana kadar bu kontenjan boş kalacak ? yok efendim liderler onun hesabını falan yaparlar vs. yalan bunlar kımse hesap yapmıyo ilerisi için bizim yapmamız lazım hesabımızı adamlar neresi boşsa oraya yıgılıyolar. pdrci yok diye felsefeci atıyor adam ya 4 yıl sonra sanıyomusunuz ki pdr de yer kalacak ?
    sosyal hizmete gelirsek. bu yıl 3 üniversitede daha acıldı kontenjanları da arttı. hacettepede de okusan statü aynı, bingölde de okusan aynı.4 seneye kadar önünüzde kaç mezun olacak ve kaç memur almışlar son 3 senede bi bakın ve hesap yapın ona göre karar verin.

benim tahminim 2-3 sene sonra sınıf ögretmenligine yüklencekler burası türkiye tabi sadece tahmin. bu yıl son atamada en cok sınıf ögretmenligi aldı ve 1-2 yıl tek tük alırlar anca kımse beklemesin yıgınla sınıf ataması zaten sistem de degişti. ama 4 yıl sonrası için hesap yaptıgımızda yine bu seneki atama gibi bir atama bize şans olarak gelebilir sosyal hizmet ve pdr ye göre.

teşekkürler güzel anlatmıssın hakda verdım pekı onerın nedır

Pdr ci cok atanıyor dogru ama bir o kadar da mezun var + felsefeciler dedigim gibi. sosyal hizmet de keza aynı. Benim kişisel düşüncem sınıf ögretmenligi biraz risk ama mantıken iş bulmamız daha kolay olacak. sınıf ögretmenliginde risk göze alamıyorum derseniz tm-1 deki bölümlerin ingilizce olanları güzel olur. ingilizce işletme-iktisat vs. bunlarda pek degişme olmaz genelde memur olamasanız bile illa bi yerde işinizi alırsınız elinize kendinizi biraz geliştirerek. Ben tercihlerimi buna göre yaptım.

Felsefeci alımları yavaş yavaş başladı ve biz mezun olana kadar da pdr + felsefe olarak devam etcek. 4 Yıl sonra bu yazımı unutmayın pdr nin puanı 80den aşagı olmayacaktır.

• Yakın gelecekte pdr veya sosyal hizmet mezunu diğer bahsedilen bölüm mezunlarına göre daima 3-5 adım önde olacaktır. Burası Türkiye deyip, loto oynamanı tavsiye etmiyorum. PDR'de de Sosyal Hizmet'te de yakın gelecekte yer var rahat ol. PDR okuyup rehber öğretmen olacaksın diye de birşey yok. Anaokulu, bakım merkezi gibi yerlerde de İnsan Kaynakları alanında da çalışabilirsin. Sosyal Hizmet'te de durum aynı, önü açık görünüyor. İstersen devlete düşük puanla atanırsın, istersen bakım merkezlerinde, huzurevlerinde çalışırsın. Hiç olmadı tasvip etmesemde PDR ya da Sosyal Hizmet diplomanı kiralarsın.
    İşletme-İktisat ipin bir ucunda, PDR, Sosyal Hizmet diğer ucunda. Hangi uçtan tutacağına sen karar vereceksin. Ankara İktisat'ta da Hacettepe Sosyal Hizmet'te de pişman olacağını düşünmüyorum.

Başarılar.
  • Boğaziçi pdr geçen sene 5390 ile kapamış. Bu sene sıralaması yükselir mi ki? 3500le girmeme durumum olur mu acaba?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ankara İktisat ya da Hacettepe Sosyal Hizmet güzel olur.

Kolay gelsin.

sosyal hızmet nasıl bır bolum hocam acarmısın

benden tavsiye arkadaşlar şu anki atamalara göre tercih yap-ma-yın burası türkiye. 4 yıl sonrası için mantık yürütün ve öyle karar verin. şu an en gözde bölümler pdr-sosyal hizmet vs. hiçkimse düşünmüyor her okulda kaç tane rehber hocası var da siz mezun olana kadar bu kontenjan boş kalacak ? yok efendim liderler onun hesabını falan yaparlar vs. yalan bunlar kımse hesap yapmıyo ilerisi için bizim yapmamız lazım hesabımızı adamlar neresi boşsa oraya yıgılıyolar. pdrci yok diye felsefeci atıyor adam ya 4 yıl sonra sanıyomusunuz ki pdr de yer kalacak ?
    sosyal hizmete gelirsek. bu yıl 3 üniversitede daha acıldı kontenjanları da arttı. hacettepede de okusan statü aynı, bingölde de okusan aynı.4 seneye kadar önünüzde kaç mezun olacak ve kaç memur almışlar son 3 senede bi bakın ve hesap yapın ona göre karar verin.

benim tahminim 2-3 sene sonra sınıf ögretmenligine yüklencekler burası türkiye tabi sadece tahmin. bu yıl son atamada en cok sınıf ögretmenligi aldı ve 1-2 yıl tek tük alırlar anca kımse beklemesin yıgınla sınıf ataması zaten sistem de degişti. ama 4 yıl sonrası için hesap yaptıgımızda yine bu seneki atama gibi bir atama bize şans olarak gelebilir sosyal hizmet ve pdr ye göre.

teşekkürler güzel anlatmıssın hakda verdım pekı onerın nedır

Pdr ci cok atanıyor dogru ama bir o kadar da mezun var + felsefeciler dedigim gibi. sosyal hizmet de keza aynı. Benim kişisel düşüncem sınıf ögretmenligi biraz risk ama mantıken iş bulmamız daha kolay olacak. sınıf ögretmenliginde risk göze alamıyorum derseniz tm-1 deki bölümlerin ingilizce olanları güzel olur. ingilizce işletme-iktisat vs. bunlarda pek degişme olmaz genelde memur olamasanız bile illa bi yerde işinizi alırsınız elinize kendinizi biraz geliştirerek. Ben tercihlerimi buna göre yaptım.

Felsefeci alımları yavaş yavaş başladı ve biz mezun olana kadar da pdr + felsefe olarak devam etcek. 4 Yıl sonra bu yazımı unutmayın pdr nin puanı 80den aşagı olmayacaktır.

Alıntıları Göster
    Artık formasyon falan da kalmadı, bu sene pdrde alan dışı atanan çok çok azdı, bundan sonra felsefecileri rehberlikçi olarak atayacaklarını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon karınca -- 31 Temmuz 2012; 15:47:18 >

• Saolun arkadaşlar güzel yorumlar var.Peki sıyasal bılgıler ve kamu hakkında goruslerınız nelerdır
  • quote:

Saolun arkadaşlar güzel yorumlar var.Peki sıyasal bılgıler ve kamu hakkında goruslerınız nelerdır

Açıkçası seçme derim ben.Özel için pek şansı olmayan bir bölüm, kpss için ise belirleyici olan derslerde çok eksikler.Özellikle iktisat dersinde çok eksikler ki iktisat iibf'nin en zor dersidir ve kpssde en belirleyici derstir.Kamu yönetiminin ağırlıklı olduğu kadrolar da var ama onların sayısı çok daha az.Zaten kaymakamlık falan gerçekten çok zor.iibf gideceksen iktisat, işletme ve maliyeden birine gitmeni tavsiye ederim.
  • bugün gittim konuştum sosyal hizmet uzmanıyla karakoldaydı adam toplum destekli polislerin odasının yanında calısma odası var ortamı falan gayet iyi yani bana öyle geldi. Adam meslekten memnun ama ilerde atama sıkınıtısı olabilr devlet önem vermiyo dedi. 2 sene önce 2.400 olan maaşlar şimdi 1700 e gerilemiş. hastanelerde döner sermayeyle 2 milyarı buluyomuş maaş ama atama puanına baktım +85...
  • Mülkiye'de maliye oku, en prestijli devlet görevlerine giriş şansın yüksek.

• quote:

http://www.idealsosyalhizmet.com/kadrolar-ve-kpss/2012-1-yerlestirme/
    http://www.idealsosyalhizmet.com/kadrolar-ve-kpss/kpss-20118-saglik-bakanligi-sozlesmeli-pozisyonlara-yerlestirmede-ki-en-kucuk-puanlarda-sosyal-hizmet-yine-0i-gordu/
    http://www.butunsinavlar.com/k-sosyal-calismaci-kpss-puanlari.asp

evet inceledim bunu. Dediğim gibi hastaneler harici diger kurumlarda maaş düşük. Hastanelerin de puanları göz önünde işte 4 sene sonra 3-5 daha yükselir.

• quote:

bugün gittim konuştum sosyal hizmet uzmanıyla karakoldaydı adam toplum destekli polislerin odasının yanında calısma odası var ortamı falan gayet iyi yani bana öyle geldi. Adam meslekten memnun ama ilerde atama sıkınıtısı olabilr devlet önem vermiyo dedi. 2 sene önce 2.400 olan maaşlar şimdi 1700 e gerilemiş. hastanelerde döner sermayeyle 2 milyarı buluyomuş maaş ama atama puanına baktım +85...

insanları yanlış bilgilendirme ne 85+ sı? en sonki atamada İstanbul'a bile 83 ile atanmışlar.
  • dostum ben o +85 i 4 yıl sonrası için diyorum yanlış bilgilendirme falan yok. Yanlış bilgilendirecek olsam sosyal hizmet uzmanıyla konuştuklarımdan cıkardıgım izlenimleri aktarmam buraya bilgi paylaşıyoruz burda
  • quote:

dostum ben o +85 i 4 yıl sonrası için diyorum yanlış bilgilendirme falan yok. Yanlış bilgilendirecek olsam sosyal hizmet uzmanıyla konuştuklarımdan cıkardıgım izlenimleri aktarmam buraya bilgi paylaşıyoruz burda

O mesajında hiç de ilerisi için demiyorsun, puanlarına baktım 85+... demişsin.
  • quote:

quote:

http://www.idealsosyalhizmet.com/kadrolar-ve-kpss/2012-1-yerlestirme/
    http://www.idealsosyalhizmet.com/kadrolar-ve-kpss/kpss-20118-saglik-bakanligi-sozlesmeli-pozisyonlara-yerlestirmede-ki-en-kucuk-puanlarda-sosyal-hizmet-yine-0i-gordu/
    http://www.butunsinavlar.com/k-sosyal-calismaci-kpss-puanlari.asp

evet inceledim bunu. Dediğim gibi hastaneler harici diger kurumlarda maaş düşük. Hastanelerin de puanları göz önünde işte 4 sene sonra 3-5 daha yükselir.

Hastanelerde +85'den başlar diye bir olay yok. 4 sene sonrada geneli 70-85 arası oynar. Daha yüksek ücret isteyende bakım merkezlerinde kazanabilir.

• Ben ögrendiklerimi aktarıyorum ayrıntıları bilmiyorum bakım evi vs.. herkesin kendi araştıracagı şey ben genel bilgileri verdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyub

Mülkiye'de maliye oku, en prestijli devlet görevlerine giriş şansın yüksek.

Dostum bir kaç arkadaşım daha tavsıye ettı pekı devlete atanmak ıcın kac puan almak gerek
  • heryerde bir pdr ilgisi var ben 2003 te üniversiteye girdim bizim zamanımızda da tekstil mühendisliği çok revaçtaydı sonuçta ihracatta tekstilde ilk sıralardayız ama hiç umulan gibi olmadı şimdi tekstil mühendisleri ne özelde ne de devlette iş bulabiliyorlar . sadece şuanda açık var diye geleceğinizi karartmayın ben olsam ankara iktisat yazarım sonuçta mülkiyeli olacaksınız kaymakamlar idari hakimler müfettişler hep bu üniversiteden çıkar iktisat her zaman geçerli bir bölümdür hiç birşey olamazsanız bankacı olursunuz ...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seyub

Mülkiye'de maliye oku, en prestijli devlet görevlerine giriş şansın yüksek.

Dostum bir kaç arkadaşım daha tavsıye ettı pekı devlete atanmak ıcın kac puan almak gerek

Puandan fazlası mulakat gerek, ama zaten mülkiye seni bula hazırlayacak. Mülakatıda mülkiyeli olman sayesinde atlayacaksın çünkü muhtemelen seni sınayacak kişilerde eski mülkiye mezunları olacak

Ve bir sürü kadro var hangisi olduğu da önemli, uzmanlıklar, denetmenlikler, kaymakamlık, idari hakimlik, çok az bi ihtimal de olsa dış işleri hangisini istediğinde önemli.

• Arkadaşlar son yorumları alalım aksama dogru gırcem tercıhlerı,
    Pdr yimi öne ankara iktisat,maliye mi öne almalıyım ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.