Şimdi Ara

Performans Kaybı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 ay kadar önce bilgisayarımı temizlemek için kasayı açtım . Hiç bir kabloyu vs değiştirmeden kasamı temizledm .
    Bilgisayarımı açtığımda bios ekranında takıldı . Ne kadar uğraştıysamda biosu geçemedm . Üzerinden bi kaç saat geçtikten sonra bilgisayarım açıldı . Önceden vistada hiç performans sorunu yaşamıyordum . Windows ' a girdiğimde müthiş bi kasma başladı . Xp ye geçtim ve hala sorunum devam ediyor . Bilgisayarım çok kasıyor ve bütün programlar çok yüksek bellek kullanımıyla çalışıyor . Bazende bilgisayarım açılırken Windows failed starting gibisinden bi hata veriyor . Ve problemin donanım nedeniyle olduğunu söylüyor .

Bu problemi nasıl Çözebilirim ? Her türlü yardımınızı bekliyorum . Şimdiden teşekkürler :)

Sistem Özellikleri

2.4 Celeron Cpu
    256 ati 955o ekran kartı
    1.5 gb Ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilos -- 31 Mayıs 2009; 18:26:30 >

• kardeş bi biosunu sıfırlasaydın. pilini çıkarıp bi 5 dk bekleseydin. olmadı bide bios güncellemesi yap istersen kolay gelsin
  • ramlerde uyumsuzluk gibi gorunuyor sorunun. direk temizlik sonrasi olduysa ramlerin yerinden oynamis olabilir. zor ve dusuk bi ihtimal ama olabilir bir kontrol et istersen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: g.adr

ramlerde uyumsuzluk gibi gorunuyor sorunun. direk temizlik sonrasi olduysa ramlerin yerinden oynamis olabilir. zor ve dusuk bi ihtimal ama olabilir bir kontrol et istersen.

arkadaşın dediği de olabilir doğru, onlarıda bi çıkartıp iyicene bi yerine oturtarak takmayı dene (aman fazla zorlamada elinde kalmasın) kolay gelsin...
  • Deneyeceğim :) Yardımlarınız için teşekkürler Allah razı oLsun
  • ne demek estafirullah. allah senden de razı olsun. inşallah halledersin kolay gelsin
  • İşlemci fanını tam oturtmamış olabilirsiniz. Eğer işlemci çok ısınırsa bahsettiğiniz kasılmalara yol açar, bir kontrol edin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: abuzer120

ne demek estafirullah. allah senden de razı olsun. inşallah halledersin kolay gelsin

Eyvallah :)

quote:

Orjinalden alıntı: canozpinar

İşlemci fanını tam oturtmamış olabilirsiniz. Eğer işlemci çok ısınırsa bahsettiğiniz kasılmalara yol açar, bir kontrol edin.

Kontrol ettim hafif bi gevşeklik vardı .

Son olarak sayenizde sorunumu nerdeyse hallettim :) Biraz da overclock yaptm pc'm şimdi çok daha iyi . Herkese çok teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.