Şimdi Ara

philips 32pw9551 ve 29pt9521 hakkında yardım istiyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
9.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: ugur_bek

bende aynı sorular için yukarda @antidote arkadaşımıza sordum. pdf de her çözünürlük yazmış ama hala hd prepared yazması garip bu sefer. hdmi ve rgb girişleride var. bi eskiği varki hd prepared yazıyo ama bi türlü çözemedim. bu arada senin 2. sorunun cevabı şu: hd çözünürlüğünde tarama 50yada 60hz. ama bizim kullandığımız şimdiki çözünürlük yada yayın sisteminde cihazlar 100hz ye çıkabiliyo. bu sanırım bant genişliği sınırı ile ilgili teknik bi konu.
    neyse gelelim asıl sorularıma: kardeş sen nerden aldın? öyle araştırınca bulunuyo demekle olmuyo bizede söyle kaça aldın, nerden aldın, kutudan neler çıkıyo (mesela tvnin üstündeki hoparlör varmı)? aydınlatırsan sevinirim

yukarıda da yazmıştım bu tv de hd prepared yazmasının nedeni fiziksel olarak 720 satır sayısına sahip olmamasıdır. ama hd yayınlarını her çözünürlükte alabiliyor nasıl derseniz bunun cevabı downscale dir yani yüksek çözünürlükteki görüntüyü kendi görüntüleyebileceği çözünürlüğe indirgeyip ekrana getiriyor. benimde anlayamadığım birşey var 852*480 çözünürlüklü plasmalarda ( türkiyedeki plasmaların %90 ı) hdready yazıyor ama bunlar da teorik olarak hd yayınlarını tam çözünürlükte görüntüleyemez ama neden hdready yazıyor bilmiyorum bilen biri varsa anlatsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antidote -- 21 Temmuz 2006; 17:37:08 >

• bende 9509 u war bunun bende pixelplus ,,bide bizimkilere slimfit almıştık 82....şansımıza 2 side süper...
    şimdi pıoneer 436 xde war işallah.....
  • Sonuçda bu televizyon alınır mı ?
    Benim baktığım resimlerde görüntü kalitesi güzel
    plazzma veya lcd değil hiç olmazsa
    kağıt üzerinde,
    bağlantıları güzel, hdmi, sesi kaliteli ve fiziken karşılamasada tüm hd yayınları görüntüleyebiliyor.
    şu anda fiyatı ne kadar ?
    Bence fiyatı makul seviyededir...
    İllaki ince olsun denmiyosa bence alınabilir.

http://www.electron.bg/images/32PW9551.jpg
  • Evdeki Tv min tüpü yandı büyük ihtimalle.

Eğer bu akiam servis bu yönde bilgi dönerse, Bunu gidip hemen alıyorum...
  • Metroda da var...izmirliler için carfura bu gun 5 adet 32pw9551 geldi. birini ben aldım :) duyrulur
  • carrefour'da anılan cihaza dün dvd bağlattım ancak pixelplus2 açık olduğunda insanlar suluboya gibi çıktı ortaya :(

Perşembeleri %5 indirim var cihazda ve stokları oldukça kuvvetli.

Ancak philips ürüne gereken desteği vermekten uzak. Girişte yığılı duran kutuların alanında cihaz 72cm diye tanıtılıyor ki bu traji-komik bir durum.

Spotta 1450' ye satılabiliyor word ile 12+3 olarak.

Ancak yerine 32" crea (CREA CLV42SSTH LCD TV) tercih etmeye karar verd,m ve bugün kısmetse alıp geleceğim yeni televizyonumu.

Şunu da ayrıca belirtmeliyim ki bu cihaz slim fit'ten daha iyi görüntü sağlıyordu dün carrefour içerisinde gördüğüm kadarıyla ve fiyat olarak da ciddi bir avantajı var. (slim fit 2150 civarı)

bu ürüne alternatif ise: (illa 16:9 CRT olacaksa)

Teknokolik - Panasonic 16:9 CRT olabilir ancak HD yok :)

zaten gerek samsung gerekse philips ürünleri de sanal hd sağlıyor anladığım kadarı ile, yazılımla...

dual core ve HT gibi olacak bildiğim doğrultuda ve bu beni vazgeçirmeye yetti.

• tourologist kardeş yani şunu mu diyorsun philips 32 pw 9551 i alırsak hd yayınları video çekimlerini gerçek manada izleyemeyecekmiyiz. anladığın kadarıylamı bide bildiğin kadaraıylamı anlamışsan yanlış anlamşış olabilirsin teknik düzeyde uzman değilsen yok biliyorsan teknik uzmanlığın var bir ince noktayı bilip bizi uyarıyorsun demektir... ürün hakkındaki somut verebileceğin bir eksiklik varmı yoksa kafamız karışıyor dvd bağladık sulu boıya felan YA ALAN VARSA DENEYİMİNİ ANLATSIN LÜTFEN ortalık bulandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halitk -- 5 Ekim 2006; 14:16:22 >
  • walla izlediğim görüntü beni asla tatmin etmedi ve 1700 gibi bir fiyata 82 crt yerine crea 82 lcd aldım, mutluyum ve nacizane önerim bu yönde.

carrefour içerisinde tüm cihazları çıplak gözle izleme imkanım oldu ve gidip teknosa'dan crea aldım.

Benim söylemim asla uzman görüşü değil ancak son kullanıcısının dostane uyarsından ibaret.

Yanlış anlaşılma yarattı isem kusura bakmayın.

Tercih ve bütçeler kişiye özeldir, yargılanamaz.

Dilerim kararınız ne olursa olsun mutluluğu yakalarsınız.

Seçiminiz şimdiden hayurlı olsun.
  • Arkadaş doğru söylüyor olabilir ama ona göre sulu boya gibi gelen görüntü bana 3 boyutlu gibi geliyor
    yani diyeceğim her şahıs kendi zevkine göre görüp görüntüyü oyle karar vermeli...ama Crea 32" LCd ve Philips 32PW9551 CRT kıyaslması cok mantıklı hemen hemen fiyatlar eşit arada 200 ytl. oynuyor bende aynı şekilde kararsız kaldım bir yanda philips kalitesi diğer yanda çekici bir LCD karar sizlere kalmış...
  • değerli arkadaşlar şuan kafam karışık olmasına ragmen (samsung ps42v6s fiyatı 1750 ytl) bende bahsettiğiniz philips 32pv9551 ve 29pt9521 modellerini araştırıyorum ve formları okuyorum fakat anlamadığım en ilginç olan şey tourologist arkadaşın önerisi yani bu 9551 yerine (1700ytl) gittim crea 82 lcd aldım (CREA CLV42SSTH LCD TV) diyor ben bu tvye baktım en ucuz satan yer şuan 3500 ytl ye satıyor ben mi yanlış anladım yoksa nasıl oluyor 9551 yerine bu tvyi alabilmiş!!!!!! arkadaşımada buradan tam olarak açıklarsa sevineceğimi bildiririm yani tam olarak nereden ve kaç liraya almış...... İNANIN KAFAM ÇOK KARIŞTI farklı görüşlerdeki arkadaşlardanda (özellikle uzman arkadaşlardan) daha detaylı bilgiler alabilirsek sevineceğim.......
    (kurtarın beni bu işten) herkese sevgi ve sayğılar 06
  • pardon şu samsung ps42v6s hakkındada görüş bildirirseniz sevinirim şimdiden tşk. 06

philips 32pw9551 ve 29pt9521 hakkında yardım istiyorum
  • ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE SAYGILAR
    SİZLERDEN RİCAM FORMLARI OKUDUĞUM KADARI İLE BU KONULARDAN GAYET İYİ ANLIYORSUNUZ
    bu 3 tv yi aralarında değerlendirebilirmisiniz, 32pw9551ve29pt9521 aynı sekmentteler birde kızmaz iseniz diğer plazma hakkında tam detaylı bilgilerinizi esirgemeyin benden bu tvyi yani samsung PS42V6S modelini 1750ytl ye alabiliyorum salonda kullanacağım yaklaşık alan 7'ye*4.50m hangisinde karar kılmalıyım
    özelliklerine baktığınız zaman sizce hangisi daha ağır basıyor............

TEKRAR TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.......SAYGILAR 06
  • vallahi anlayamıyorum bu işleri sannedersem ya ben çok cahilim ya çok garip (LCD PLAZMA v.s.) ALAMAYACAĞIZ BAKSANIZA MİLLET nelerden bahsediyor çok bilgili diye düşünerek yardım istediğim arkadaşlar bile tenezül edip forma cevap bile göndermiyorlar iyiki yardım istedim nasıl bilirkişilik yada sizler her ne diyorsanız( ben sizin dilinizden anlayamıyacağım herhalde) allah rızası için yardım edin yahu fakat gerçeklerden kaçmayarak!!!!!!! bu son isteğim bu konuda sizden

PHİLİPS 32PW9551 -------
    & BU İKİ TV AYNI SEKMENTTE
    PHİLİPS 29PT9521 --------

SAMSUNG PS42V6S ------- PLAZMA (normal fiyatı 3.500-3.700 ytl aralığında) ben 1200 dolara alabiliyorum

TEKRAR TEŞEKÜRKÜRLERİMİ İLETİYORUM

SAYGILARIMLA

06

• arkadaslar pixel plus 3 teknolojisi çıkmış bu konuda bilgisi olan varmı

bu tvler bayaga iii teknik ozelliklerine bakılırsa bayaga ii gozukuyolar
  • KARDEŞİM İNAN BANA ŞİMDİ TV ALACAKSAN HEMEN GÜZEL BİR

MAGAZAYA GİT VE GÖZÜNE GÖRÜNEN EN GÜZEL OLANINI ALLLLLLLL.

inan bana onu araştır bunu araştır allak bullak oluyor kafan.!!! daha düne kadar hepimiz hatırlarız daha adile naşit ve uykudan önceyi şimdi teknoloji nerelere geldi (dansöz gibi kardeşim duramıyo ki yerinde)
    yok rengi, hz'i pip 'i hdmı'yı dısının dısı .........................

ben kararımı verdim kardeşim (10 günden sonra) hem daha şık hem daha büyük hem daha ucuz SAMSUNG PS42V6S siparişini verdim

kim ne derse desin son kararımı aldım

sesninde biran evvel karar alman dileğiyle saygılar 06

• selamlar arkadaşlar iyi bayramlar herkese

arkadaşım tourologist yahu başkan söylesene şu1.700 ytl ye aldığın lc lcd yi nereden aldın ????

aldığın yer bu cihazı akşamları evindemi üretiyor yoksa yoldamı bulmuş???

sevgilerle 06
  • Evleniyorum ,beyaz eşyayı BOSCH'tan almaya karar verdik.TV konusunda tercihimi BOSCH bayiilerinde Philips ürünleri satıldığı için PHILIPS'ten yana kullandım.Tüm beyaz eşya ile brlikte TV'yi de aynı magazadan alacağımız için çok iyi bir pazarlık gücümüz olacağını sanıyorum.(TV ile birlikte yakşaşık 7000-8000YTL alış-veriş) Bu nedenle pazardaki diğer markalara hiç bakmadım,yani SONY mi,TOSHIBA mı ,SAMSUNG mu yoksa PHILIPS mi diye hiç düşünmedim.Sadece Philips'in hangi modelini alacağımı seçmeye çalışıyorum.Bu defa da forumda yazılanları okuduktan sonra CRT mi LCD mi konusunda kararsız kaldım.Hatun LCD isterim diye tutturdu Bense maçları ,dizileri rahat rahat izleyeceğim ,gözü yormayan (klasik tv görüntüsünde,yok 16:9mus yok 4:3 müş ben anlamam) CRT taraftarıyım.Evde 55 Ekran SONY var 10 yıldır kullanıyoruz ,görüntüsünden sesinden çok memnunuz.29PT9521 CRT tam bana göre.Bayii biyatı 1380YTL,pixel plus,HDmi,virtual surround hepsi var,normal antenle kullanılıbiliyor.Diğer taraftan 82 ekran 32PF5321 LCd var fiyatı 2000 Ytl .Pixel plus'ı yok ?Arada 600 YTL?Çok dvd seyreden biri değim ,maçları kaçırmam sevdiğim dizileri izlerim.Ne yapalım ?
    Son soru LCD/Plazma alınacaksa genelde büyükekran olması tercih ediliyor,66 ekran 26PF5321 alınmaz mı yani?Gerçi 82 ekranla arasında sadece 100 YTl var ?
    Saygılar..

• Pnouma aşağıda ki link'e bence bi göz gezdirin;Sizin için faydalı olacağına inanıyorum.
    Ve orada yazmaya ufak birşey ekleyeyim.
    Maçları falan rahat izlemek istiyorsanız 82 ekran alın.Yani 4:3 şekli bir formatta tv aldığınızda maçlarda 82 ekran kadar zevk almazsınız,dvd seyrederken tam ekran seyredemezsiniz ve sonuçta her sene başı kalkıpta tv almayacağınıza göre ileriye dönük düşünürseniz 82 ekran alın derim.
    Ben aşırı derecede memnunum.
    Bilgisayarınızı dvi to hdmi kablosuyla tv'e bağlayarak monitör olarakta kullanabilirsiniz.
    Vs.vs. 82 ekran alın derim.
    9551 modeli eğer kaldıysa İçerenköy carrefour'da vardır.
    Fiyatı 1799 ytl ve perşembe günleri carrefour kart sahibi olanlara 89 ytl bedava puan veriyorlar.
  • Ocularis, link için teşekkürler.TV'yi Bosch Bayiinden alacağız diğer beyaz eşyalarla birlikte ancak her bayiide bulunmuyor .Hatta 2 bayii gezdik hiçbirinde yoktu,her tarafı lcd/plazma ve 55 ekranlarla doldurmuşlar.32pw9551 yerine ben de 29pt9521 düşünüyorum.
    Tavsiye ettiğin linkteki yorumların için teşekkürler tekrar.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.