Şimdi Ara

philips 32pw9551 ve 29pt9521 hakkında yardım istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
9.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 72 ekran veya 82 ekran hd ready crt tv düşünüyorum.philipsin bu iki modelindede hd prepared yazıyor sanırım.hd ready ve hd prepared aynı anlamamı geliyor.yada farklı terimlermi.

• bu tvler hd ready değil. ikisindede yatay satır sayısı 576 yani desteklediği max. çözünürlük 576p hd yayınlarının en az 720p olacağını düşünürsek bu tv downscale yaparak 720p görüntüyü 576p ye indirgeyecektir. ama şunuda unutmamak lazım bu tvlerde bulunan pixelplus teknolojisi bir nevi interpolasyon yaparak yatay satır sayısını yükseltiyor , bu nedenle hd yayınları fazla bir görüntü kaybı olmadan izleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antidote -- 17 Haziran 2006; 18:10:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antidote

bu tvler hd ready değil. ikisindede yatay satır sayısı 576 yani desteklediği max. çözünürlük 576p hd yayınlarının en az 720p olacağını düşünürsek bu tv downscale yaparak 720p görüntüyü 576p ye indirgeyecektir. ama şunuda unutmamak lazım bu tvlerde bulunan pixelplus teknolojisi bir nevi interpolasyon yaparak yatay satır sayısını yükseltiyor , bu nedenle hd yayınları fazla bir görüntü kaybı olmadan izleyebilirsiniz.
    teşekür ederim antidot.hd ready özellikli crt almayı düşünüyorum 72 veya 82 ekran ve 16:9 formatında olmasını istiyorum.aynı zamanda philips teki gibi pixel plus özelliği olan önerebileceğiniz modeller varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakurt01

teşekür ederim antidot.hd ready özellikli crt almayı düşünüyorum 72 veya 82 ekran ve 16:9 formatında olmasını istiyorum.aynı zamanda philips teki gibi pixel plus özelliği olan önerebileceğiniz modeller varmı.

Alıntıları Göster
    pixelplus teknolojisi sadece philipste var. zaten şu an için hd özellikli alabileceğin 2 tane crt tv var biri samsung slimfit diğeride bu philips. samsung için forumda 3 sayfalık bir konu var onu bir oku istersen. benim fikrimi soracak olursan ; iki televizyonuda gördüm philipsin pixelplus teknolojisi bariz bir fark yaratıyor. bu yüzden ben philips derim. ama pixelplus olmasaydı samsung derdim...

• quote:

pixelplus teknolojisi sadece philipste var. zaten şu an için hd özellikli alabileceğin 2 tane crt tv var biri samsung slimfit diğeride bu philips. samsung için forumda 3 sayfalık bir konu var onu bir oku istersen. benim fikrimi soracak olursan ; iki televizyonuda gördüm philipsin pixelplus teknolojisi bariz bir fark yaratıyor. bu yüzden ben philips derim. ama pixelplus olmasaydı samsung derdim...

Alıntıları Göster
    philips tv leri bosh bayileri satıyor.ancak philipsin 32pw9551 modelini satmıyorlar.googlede aradım,sadece carrefourda birara satılıyordu.bu modeli bulabileceğim bir firma biliyormusunuz.

• quote:

philips tv leri bosh bayileri satıyor.ancak philipsin 32pw9551 modelini satmıyorlar.googlede aradım,sadece carrefourda birara satılıyordu.bu modeli bulabileceğim bir firma biliyormusunuz.

Alıntıları Göster
    sadece carrefourda var bende orada incelemiştim, zannedersem 15-20 güne kadar philips bayilerine gelir...
  • quote:

sadece carrefourda var bende orada incelemiştim, zannedersem 15-20 güne kadar philips bayilerine gelir...

Alıntıları Göster
    yardımların için çok teşekür ederim.gerçi hd ready değil dedin birazdahamı düşünsem bilmiyorum.ama hd özelliği olmayan pixel plus2 philipslerde aynı fiyat.almışken hd olanı almak daha mantıklı geliyor.
  • quote:

yardımların için çok teşekür ederim.gerçi hd ready değil dedin birazdahamı düşünsem bilmiyorum.ama hd özelliği olmayan pixel plus2 philipslerde aynı fiyat.almışken hd olanı almak daha mantıklı geliyor.

Alıntıları Göster
    şunu da ekleyeyim bu tv nin fiziksel çözünürlüğü 1024*576 fakat pixelplus özelliği açık olduğu zaman interpolasyonlu çözünürlüğü 2048*833 yani buda hdready özellikli samsung slimfitten daha yüksek çözünürlük demek. samsung maximum 800 satır sayısına çıkabiliyor. philipsin hd ready değilde hd prepared olmasının tek nedeni fiziksel olarak 720 satır sayısına sahip olamaması...başka bir eksikliği yok

• quote:

şunu da ekleyeyim bu tv nin fiziksel çözünürlüğü 1024*576 fakat pixelplus özelliği açık olduğu zaman interpolasyonlu çözünürlüğü 2048*833 yani buda hdready özellikli samsung slimfitten daha yüksek çözünürlük demek. samsung maximum 800 satır sayısına çıkabiliyor. philipsin hd ready değilde hd prepared olmasının tek nedeni fiziksel olarak 720 satır sayısına sahip olamaması...başka bir eksikliği yok

Alıntıları Göster
    teşekürler antidot.aklımdaki soru işaretlerini giderdin saol.

• quote:

teşekürler antidot.aklımdaki soru işaretlerini giderdin saol.

Alıntıları Göster
    32pw9551 gelmiş. bugün ümraniye carrefourda gördüm samsung slimfit e alternatif olabilir. biraz inceledim ama görüntü dağılarak geldiği için görüntü kalitesi hakkında bişey diyemeyeceğim ama dış görünüm gerçekten güzel...
  • 32pw9551 doğubank veya carefoure dışında bir yerde varmıdır?
  • bugün carrefurda gördüm.1876 ytl.15 ay taksit.Ve yazııki peşin satışda indirim falan yok.Sadece çarşambaları carrefur 90 ytl çek gibi bişey veriyomuş.

Samsung slimfitlede çok ilgiliyim.1850 peşin(1750 yi masaya koydum,kabul etmedi bu arada ) alabiliyorum.taksitli fiyat advantage olursa 2000 civarı.

Samsung hakkında forumdaki yorumlar kafa karıştırıcı(bazısı bozuk çıkyor).Ama tv nin görüntüsü ve özellikleri risk alıp değerlendirilecek cinsten.

Sizce, Philips yada samsung ikisinden birini seçmek mi?,yoksa ulan bu tüp olayı bitecek,olay lcd ye dönecek ve tvler ucuzlayacak deyip evdeki siemensle idare etmek mi daha iyi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cresbo

bugün carrefurda gördüm.1876 ytl.15 ay taksit.Ve yazııki peşin satışda indirim falan yok.Sadece çarşambaları carrefur 90 ytl çek gibi bişey veriyomuş.

Samsung slimfitlede çok ilgiliyim.1850 peşin(1750 yi masaya koydum,kabul etmedi bu arada ) alabiliyorum.taksitli fiyat advantage olursa 2000 civarı.

Samsung hakkında forumdaki yorumlar kafa karıştırıcı(bazısı bozuk çıkyor).Ama tv nin görüntüsü ve özellikleri risk alıp değerlendirilecek cinsten.

Sizce, Philips yada samsung ikisinden birini seçmek mi?,yoksa ulan bu tüp olayı bitecek,olay lcd ye dönecek ve tvler ucuzlayacak deyip evdeki siemensle idare etmek mi daha iyi?
    quote:

Orjinalden alıntı: cresbo

Çok kritik bi soru sormuşsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulan -- 20 Temmuz 2006; 1:10:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cresbo

bugün carrefurda gördüm.1876 ytl.15 ay taksit.Ve yazııki peşin satışda indirim falan yok.Sadece çarşambaları carrefur 90 ytl çek gibi bişey veriyomuş.

quote:

Orjinalden alıntı: cresbo

hangı sehırde gordun
    anakrada bulamadım ben 9551 ı

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: antidote

kardeş bu bilgileri nerden buldun acaba? bende işin teknik boyutunu öğrenmek istiyorum. acaba televizyonun devre çözünürlüğümü bu? çünkü tüpleri monitörlerden biliyoruz 2048*1536 olanı bile vardı. benim tüplü televizyon isteme sebebim tamamen tüpün esnekliği. yani istediğin çözünürlükte veri gir o gene ekrana tam oturtur ve güzel gösterir. lcd ve plazmalarda panel çözünürlüğü dışında bence oldukça kötü sonuçlar alıyosun(panel çözünürlüğünde mükemmel). bilgi verirsen sevinirim.

32pw9551 philips'in Türkiye sayfasına girmiş ama satışta gözükmüyo zaten bi garip sitesi var. bende kocaelide sorucam bu modeli. hatırlayan varsa daha önce maceralarımdan gene aptal satıcı diyaloglarını buraya yazarım

bu modeli bulamazsam artık beklemek benim için eziyet diyip 29pt9521 i alıcam. fiyat listesinde 1446 yazıyo. bizimkilerede daha uygun. diğeri olursa bu niye basık görüntü veriryo diye 2 ay başımın etini yerler.

• Araştırınca herşey bulunuyor..................

Widescreen TV
    32PW9551/12

buda Türkçe PDF dosyasının linki, ben açtım baktım, Çok detaylı bir klavuz, her türlü cevap var.

http://www3.p4c.philips.com/files/3/32pw9551_12/32pw9551_12_pss_tur.pdf

kolay gelsin.............................

• quote:

Orijinalden alıntı: onbes

Araştırınca herşey bulunuyor..................

Widescreen TV
    32PW9551/12

buda Türkçe PDF dosyasının linki, ben açtım baktım, Çok detaylı bir klavuz, her türlü cevap var.

http://www3.p4c.philips.com/files/3/32pw9551_12/32pw9551_12_pss_tur.pdf

kolay gelsin.............................
    PDF dosyasında anlamadığım şeyler var:
    1- başta HD prepared demiş, çözünürlükte tüm HD yi saymış (720p 1080i) bu nasıl oluyor?
    2- bir başlıkta 100hz tarama demiş, HD başlığında tüm çözünürlüklerde 50-60hz yazmış ?
    biraz karışık değilmi?
    selamlar

buda arka ve yan bağlantılar:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onbes -- 21 Temmuz 2006; 12:37:44 >

• quote:

PDF dosyasında anlamadığım şeyler var:
    1- başta HD prepared demiş, çözünürlükte tüm HD yi saymış (720p 1080i) bu nasıl oluyor?
    2- bir başlıkta 100hz tarama demiş, HD başlığında tüm çözünürlüklerde 50-60hz yazmış ?
    biraz karışık değilmi?
    selamlar

buda arka ve yan bağlantılar:

Alıntıları Göster
    Bu da 29pt9521 klavuzu
    http://www3.p4c.philips.com/files/2/29pt9521_12/29pt9521_12_dfu_tur.pdf

arka ve yan bağlatısı:

kendileri:

kolay gelsin.................

• quote:

Bu da 29pt9521 klavuzu
    http://www3.p4c.philips.com/files/2/29pt9521_12/29pt9521_12_dfu_tur.pdf

arka ve yan bağlatısı:

kendileri:

kolay gelsin.................

Alıntıları Göster
    bende aynı sorular için yukarda @antidote arkadaşımıza sordum. pdf de her çözünürlük yazmış ama hala hd prepared yazması garip bu sefer. hdmi ve rgb girişleride var. bi eskiği varki hd prepared yazıyo ama bi türlü çözemedim. bu arada senin 2. sorunun cevabı şu: hd çözünürlüğünde tarama 50yada 60hz. ama bizim kullandığımız şimdiki çözünürlük yada yayın sisteminde cihazlar 100hz ye çıkabiliyo. bu sanırım bant genişliği sınırı ile ilgili teknik bi konu.
    neyse gelelim asıl sorularıma: kardeş sen nerden aldın? öyle araştırınca bulunuyo demekle olmuyo bizede söyle kaça aldın, nerden aldın, kutudan neler çıkıyo (mesela tvnin üstündeki hoparlör varmı)? aydınlatırsan sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur_bek

bende aynı sorular için yukarda @antidote arkadaşımıza sordum. pdf de her çözünürlük yazmış ama hala hd prepared yazması garip bu sefer. hdmi ve rgb girişleride var. bi eskiği varki hd prepared yazıyo ama bi türlü çözemedim. bu arada senin 2. sorunun cevabı şu: hd çözünürlüğünde tarama 50yada 60hz. ama bizim kullandığımız şimdiki çözünürlük yada yayın sisteminde cihazlar 100hz ye çıkabiliyo. bu sanırım bant genişliği sınırı ile ilgili teknik bi konu.
    neyse gelelim asıl sorularıma: kardeş sen nerden aldın? öyle araştırınca bulunuyo demekle olmuyo bizede söyle kaça aldın, nerden aldın, kutudan neler çıkıyo (mesela tvnin üstündeki hoparlör varmı)? aydınlatırsan sevinirim

Alıntıları Göster
    yahu dostum ben bu tv yi almadım.............

sadece google da aradım ve xbox lı resmi bir forumdan, açıklamaları philipsin destek sayfasından aldım koydum..........

bence ilgilendiğiniz bir cihazın teknik özelliklerini internette arayıp bulup öğrenip, akılda kalan sorulara ve kullananların yorumları için buraya yazmakta fayda var, böylesi daha verimli olur.........

kimse alınmasın, philipsle bir işim yok ama bu forumdaki (tv-plazma-lcd) tüm başlıları okuyorum (bu ara işim yok da ), baktım kafalarda sorular var dur bi araştırayım dedim ve 3 dk. içinde yukardaki bilgileri buldum, sanırım sizlere faydası olacaktır, olursa ne mutlu bana...

Herkese Bol Seyirli ve Keyifli günler dilerim.........
    selamlar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.