Şimdi Ara

PHP Biraz Farklı Matematik İşlemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlığa ne yazacağımı bilemedim,

PHP'de mysql içerisine form ile veriler kaydediliyor ve burada başlama ve bitiş saatleri not ediliyor. Ancak her satıra değil eğer bir başladıysa sadece başlama sütununa başlama saati bittiyse bitti sütununa bitiş saati yazıyor. Bitiş - Başlangıç yaparak çalışma saatini çıkartmak istiyorum mümkün müdür?

Demek istediğim aşağıda görüldüğü gibi bana 17:50 - 14:00 yapacak ve sonuç olarak 3:50 yazdıracak gibi.

• Bitiş saatini insert etmek yerine, biten işlemi update ederek başlangıç ve bitişi tek satıra yazmak daha mantıklı olacaktır. Sonra PHP de select ile verileri değişkenlere çekip birbirinden çıkarabilirsin.
  • Cevap için teşekkürler ama bitiş satırı benim için önemli olacak. Dolayısıyla bitiş farklı satırlarda olabilir. Neyse ben biraz farklı bir yolla çözdüm. Şu şekilde yaptım;

A vardiyası ve B vardiyası için ayrı ayrı bitiş saatlerini tüm satırlar için toplattırdım. ve başlangıç saatlerini tüm satırlar için toplattırdım. Dolayısıyla boş olan satırlar 0 olduğu için hesaba etkisi yok. Vardiyalar için bitiş-başlangıç yaparak toplam çalışma süresini hesaplattım. Bu şekilde de doğru sonuca ulaştığım için problem kalmadı. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.