Şimdi Ara

PİLLİ ARABA PERFORMANS MODİFİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 hafta evvel 75 liraya pilli araba aldım ilk başlarda hızı ve motor gücü yeterli geliyordu ama şimdi daha performanslı olmasını istiyorum
    araç 9.6 volt 600 mah.(8 tane 1.2 voltluk kalem pil) bir batarya ile çalışıyor
    şimdi ben 9.6 volt 3000 mahlık bir batarya yapsam ve taksam performansta nasıl bir değişme olur
    yoksa mah değerinin yükselmesi sadece kullanım süresinimi yükseltir
    voltajı yükseltsem(12 tane 1.2 volt kalem pil) nasıl bir etki yapar
    voltaj veya mah değerini yükseltmek aracın devrelerine(RC) zarar verirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servo48 -- 9 Mart 2009; 13:04:25 >

• mAh değerini yükseltmek kullanım sürenizi etkiler.Aracınız daha hızlı gitmez.
    9.6v batarya ile çalışıyorsa farklı birşey kullanmanızı önermiyorum.Devreleri yakabilirsiniz sonuçta bu bir model değil oyuncak ve belirli sınırları var :)
  • cevabınız için teşekkürler
    ben voltajı yükseltip deneyeceğim yanarsa artık kadermiş deriz geçeriz
  • az biraz elektirik elektronikten anlıyosan devreleri güçlendir sonra pili o şekilde güçlendir çok zor değil basit ama en ufak hata bazen bütün araca mal olabiliyo tes ettik onayladık durumu tavsiyem devreleri güçlendirdikten sonra motoruda göçlendir normalden fazla devir yapmasını istiyosan tabi buda aşırı ısınma demek olur

tüm bu masraflardan sonra astarı kılıfından pahallı gelebilir yüksek mAh uzun süre kullanmak için iyi olur 15 dakka daha uzun kullanım gibi
  • bugun voltajı 12 v çıkardım ahım şahım bi fark olmadı ama 9.6 volt tan daha iyi şimdiye kadar bir yanık kokusu almadım yavaş yavaş yükseltecem birazdan 2 pil daha alıp monte edecem 14.4 bakalım ne değişecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: servo48

bugun voltajı 12 v çıkardım ahım şahım bi fark olmadı ama 9.6 volt tan daha iyi şimdiye kadar bir yanık kokusu almadım yavaş yavaş yükseltecem birazdan 2 pil daha alıp monte edecem 14.4 bakalım ne değişecek

mAh sı yüksek piller dene kullananlar memnunmuş şarjlı 1500 falan olanlardan yada şimdilik duracell dene eğer artış olursa şarjlı pill alırsın

ama işe mAh arttırmak pratikte işe yarıyormuş
  • mAh kullanım süreni arttırır, ayrıca bir miktarda performans artışı sağlayabilir. Benim araç 2500lük pillerle 1500lük pillerden daha yüksek performans gösteriyor, 1500mah'Lik tam dolu olsa bile.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.