Şimdi Ara

Pioneer 717 -Q Acoustics Concept 20 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güle güle kullanın Concept20 oldukça iyi bir hoparlör.. Edindiğiniz Pioneer A-717 de zaten kendini ispat etmiş referans seviyesinde bir cihaz.. Eğer a-717 temiz ve kurcalanmamış ise benden tavsiye elden çıkarmayın.
  • atalayalper kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Alper abi. Çok yardımcı oldun bu konuda bana.

Ufak bir video da çektim. Kötü kablolama dac sız ve standsız lg g3 kamerasından.

https://www.youtube.com/watch?v=8GewrwCWKkk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tony Tony -- 5 Nisan 2016; 23:18:03 >
  • Tony Tony kullanıcısına yanıt
    Video olmasına rağmen ses oldukça iyi geliyor.. Bir tavsiyem daha olacak hoparlörleri çok fazla duvara dayamayın. En az 15-20 cm mesafe olmalı arkada Çünkü hava portu arkada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hoparlörler yakın dinleme monitörü olmuş...nefes alması lazım...hakkını verebilmek için iyi bir stand ile kullanın... Performansının 3te1 ini bile duymazsınız...
    Hep bu şekilde mi kullanacaksanız eğer evet ise keşke aktif bir yakın dinleme monitörü alsaydınız . Adam Audio F5 gibi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de q accustics 3020 alıp bu şekilde dinlemeyi düşünüyordum, bu hoparlörler yakın dinlemeye uygun degil mi diyorsunuz? Önerdiğiniz hoparlörün tweter'i farklı ses karakteristiği acısından farklılık oluşturur mu bu? Bu hoparlörü dinleme şansınız oldu mu q accustics 3020'ye göre daha mı iyi bir tercih olur?

• metalmilita kullanıcısına yanıt
    Dinlenmez diye birşey yok sadece amaç farklı ...yakın alan dinleme monitörleri de ortalıkta açıkta durursa dinlenmez diye birşey yok ama bu kadar yakından sahne oluşturmak zordur. Monitörünüzün ortasında imajı yakalamanız lazım ...burada sadece hoparlörün kendisi değil içerisindeki amfinin de etkisi büyüktür. Süper detaylı bass ve tiz için tamamen ayrılmış çökmeyen yıklmayan güçlü amfiler kullanırlar.
    Ben olsam kesinlikle aktif monitör tercih ederdim. Focal in monitörünü dinledim ayrıca adam audio ve dynaudio monitörler harika...

Teşekkür ederim hocam bir de jbl lsr305 var daha uygun fiyatlı bunun hakkinda bilginiz var mı?

Dinlemedim ama testlerini okudum. Başarılıymış fiyatına göre...Özellikle müzik yapmak ile ilgileniyorsanız veya elektronik müzik dinliyorsanız oldukça tatmin edici çalabilir.

Hocam elektronik muzik dinlemiyorum muzik de yapmıyorum su anda 2.1 creative t3 kullaniyorum ama bas cok fazla geliyor sterio bir sisteme geçmek niyetindeyim müzikleri bilgisayardan flac formatında dinleyecem, Rock, metal, etnik, jazz tarzında müzikler dinliyorum bütçe 3-4 bin civarı bu şartlarda bana öneriniz ne olur? Bir ara b&w 685 s2'ye niyetlendim sonra q Acustics'e niyetlendim, şimdi siz ne oneririrsiniz bana?

• Masa başında dinlemek neden?

Hocam elimdeki müzikler hep flac, cd yada plak yok, ondan dolayı bilgisayardan dinliyorum o yüzden masa bası oluyor ama sizin önerileniz nedir epeydir karar veremiyorum.

Hocam size zahmet olmazsa Liquid Tension Experiment grubunun acid rain parçasını calarken bir video cekip yükleyebilirseniz cok sevinirim.

Masadan kurtul güzellikle çözülsün bu iş

Masadan kurtulduk diyelim öneriniz ne olacak hocam bu durumda?

Amfi var mı?

Marantz 6005 almayı düşünüyorum hocam

O zaman hoparlöre 3.000 tl ayırabiliyorsun değil mi?
    Seçenek çok oda da büyük değil anladığım kadarıyla ...
    Sonus Faber Chameleon B
    B&W 685
    Monitor Audio Silver 2
    DALI IKON 2 mkII

• Bu şekilde kullanmayacağım geçici olarak bu şekilde duruyor. İyi bir stand ile kullanmak istiyorum ama ürünün kendi standı el yakıyor. Sizin tavsiye ettiğiniz f/p oranında ve benim speaker'lara gidebilecek bir stand var mıdır?

@metalmilita

Tabii ki en yakın zamanda yükleyip koyacağım inşallah.
  • Hocam alsana bir takım sonorous sp 100 sepha 80 tl yanınada black rohidium jive kablo al sana mis gibi ikinci el sitesinde var

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Dinlenmez diye birşey yok sadece amaç farklı ...yakın alan dinleme monitörleri de ortalıkta açıkta durursa dinlenmez diye birşey yok ama bu kadar yakından sahne oluşturmak zordur. Monitörünüzün ortasında imajı yakalamanız lazım ...burada sadece hoparlörün kendisi değil içerisindeki amfinin de etkisi büyüktür. Süper detaylı bass ve tiz için tamamen ayrılmış çökmeyen yıklmayan güçlü amfiler kullanırlar.
    Ben olsam kesinlikle aktif monitör tercih ederdim. Focal in monitörünü dinledim ayrıca adam audio ve dynaudio monitörler harika...

Geçenlerde Dikmen Müzik Cem Beyin yanına uğramıştım Heco Monitor vardı bayada güzel çalıyordu Heconun monitörünü ilk kez gördüm bana fena gelmedi ama hatırladığım kadarıyla 700-800€ üzeri fiyatı vardı...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.