Şimdi Ara

Pioneer VSX-LX70 Vs. Yamaha RX-V3800 ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu iki amfide çok hoşuma gitti ikisi arasında kaldım dizayn olarak pioneer daha çok hoşuma gitti ama yamaha daha kaliteli diyorlar genelde.acaba hangisini alsam türkiyede bulabilirmiyiz bir de bunları bulamazsan yurtdışından getirtmek zorunda kalıcam.bir de bunlar için hangi hoparlörleri almam gerek ps3 + bilgisayar kullanıcam bir de lcd tv bana yardımcı olursanız çok sevinirim acemi sayılırım bu işte amfilerin linklerini veriyorum arkadaşlar aşağıdadır bir de hoparlör önerisi yapacak arkadaşlar siyah renktekileri tavsiye ederse sevinirim sırıtmasın sonra acaba Yamaha YSP-4000 işimi görür mü yoksa daha profesyonel birşey mi alsam hoparlörde hoparlör limitim yamaha YSP-4000(bunun fiyatını bilmiyorum fakat kablo ve kalabalığı engellediği için hoşuma gitti) olmazsa en fazla 2000 YTLdir.yardımcı olan arkadaşlara sonsuz teşekkürler...

Yamaha YSP-4000 Hoparlör http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=556966&CTID=5001100

Yamaha RX-V3800 Amfi http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=558316

Pioneer VSX-LX70 Amfi http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/VSX-LX70/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi percussionist -- 7 Ekim 2007; 23:58:47 >

• Selam,

Yamaha YSP -4000 amfisi içinde olan ve tek bir kasa ile surround etkisi yaratmaya çalışan aynı zamanda kullanacağın odanın şekliyle orantılı performans gösteren bir cihaz. PS3 veya DVD baglıyorsun o kadar.Bass performansı yok denecek kadar az olan bu sisteme Subwoofer bağlamak şart. Sadece kablo kalabalığı için bu sistemi almak yerine bir reciever ve speaker takımı alınabilir.

Yamaha RX-V3800 süper bir reciever Türkiye'ye muhtemelen Şubatta falan gelir. Tahmini satış fiyatı da 2.300 €-2.500 € civarında olacaktır.Bu amfinin hakkını verebilmek ve performansını duyabilmek için muhtemelen min .2.500 € civarında da speaker takımına harcaman gerekir.
  • valla her 2 cihazında 5-6 ay içerisinde buralarda kullanıcısı olacağını pek sanmıyorum...dolayısıyla bu cihazlarla ilgili forum sitelerindeki bilgilere ve test yapan dergi bilgilerine bakabileceğiz.Fakat iki cihazında çok kuvvetli olduğu kesin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hi-def-man

Selam,

Yamaha YSP -4000 amfisi içinde olan ve tek bir kasa ile surround etkisi yaratmaya çalışan aynı zamanda kullanacağın odanın şekliyle orantılı performans gösteren bir cihaz. PS3 veya DVD baglıyorsun o kadar.Bass performansı yok denecek kadar az olan bu sisteme Subwoofer bağlamak şart. Sadece kablo kalabalığı için bu sistemi almak yerine bir reciever ve speaker takımı alınabilir.

Yamaha RX-V3800 süper bir reciever Türkiye'ye muhtemelen Şubatta falan gelir. Tahmini satış fiyatı da 2.300 €-2.500 € civarında olacaktır.Bu amfinin hakkını verebilmek ve performansını duyabilmek için muhtemelen min .2.500 € civarında da speaker takımına harcaman gerekir.

evet ysp-4000 den vazgeçtim şimdilik bu amfiyi koydum kafaya almam gerek de 2000 euroyu aşamam umarım bu fiyata bulurum bir de kolon önerisi yaparsanız kolonu sonra almayı planlıyorum bütçe çok zorlanacak çünkü

• quote:

Orjinalden alıntı: zapatero

valla her 2 cihazında 5-6 ay içerisinde buralarda kullanıcısı olacağını pek sanmıyorum...dolayısıyla bu cihazlarla ilgili forum sitelerindeki bilgilere ve test yapan dergi bilgilerine bakabileceğiz.Fakat iki cihazında çok kuvvetli olduğu kesin.

evet bende çok merak ediyorum incelemesini çok tuttum bu amfileri çünkü
  • ben teknolojik olarak aynı olan yanlız 1080p upscaling yapamayan ve HDMI girişi 3 adet olan (3800 de 4adet) ve Dolby TrueHD çözemeyen RX-V 2700 kullanıyorum.

İmzanda yer alan Definitive paket ile kullandığım sistemden son derece memnunum yukarıdaki özellikler için ekstra fark vermek istemezsen DoğuBankta 1.400 € civarında 2700 bulabilirsin. Bence bu fiyat farkına değecek gelişmeler yapılmadı bu amfide. iki amfide şu anda piyasada olsa 1.000 € fark vermezdim.

Ben gene Definitive Technology speaker takımı öneririm . Eğer parasal yönden sıkıntı yoksa Mhytos serisi ve PowerCube I subwoofer hem stil hemde ses olarak tatmin eder. Yoksa BP6 ön + CLR 2XXX Center + BPX surround +Super Cube I sistem de aşarılı olacaktır.

Definitive Yamahanın derin sesini parlatacak ve süper bir film deneyimi yaşatacaktır.
  • quote:

ben teknolojik olarak aynı olan yanlız 1080p upscaling yapamayan ve HDMI girişi 3 adet olan (3800 de 4adet) ve Dolby TrueHD çözemeyen RX-V 2700 kullanıyorum.

İmzanda yer alan Definitive paket ile kullandığım sistemden son derece memnunum yukarıdaki özellikler için ekstra fark vermek istemezsen DoğuBankta 1.400 € civarında 2700 bulabilirsin. Bence bu fiyat farkına değecek gelişmeler yapılmadı bu amfide. iki amfide şu anda piyasada olsa 1.000 € fark vermezdim.

Ben gene Definitive Technology speaker takımı öneririm . Eğer parasal yönden sıkıntı yoksa Mhytos serisi ve PowerCube I subwoofer hem stil hemde ses olarak tatmin eder. Yoksa BP6 ön + CLR 2XXX Center + BPX surround +Super Cube I sistem de aşarılı olacaktır.

Definitive Yamahanın derin sesini parlatacak ve süper bir film deneyimi yaşatacaktır.

ya aslında dediğin de haklısın ama ben bir kere alayım tam alayım diyorum true hd çözmesi gerek yoksa dediğin gibi düşüş modellerden alırdım ama önemli bir kıstas 2 milyar verip te sonra niye ben öbürünü almadım diye vahlamıyayım sonra.söylediğin hoparlörlerin linklerini verirsen bir de bunlar true hd verir mi onu merak ediyorum yoksa amfi mi bu işi görecek bunu çok merak ediyorum sıradan bir hoparlör de açar mı acaba true hdyi definitive bakıcam bakalım amfiyi halledeyim de kolon sonra artık para durumu güç ilk önce amfi bakıcam

• www.definitivetech.com

Speakerların Dolby True HD ile alakası yoktur. İş HD-DVD veya BluRay playerda ve amfide biter.

Eğer Sony BD-P1 veya Toshiba HD-Ex1 alırsan zaten onboard True HD çözüyorlar ve hangi amfiye bağlarsan bağla True HD dinlersin.
  • quote:

www.definitivetech.com

Speakerların Dolby True HD ile alakası yoktur. İş HD-DVD veya BluRay playerda ve amfide biter.

Eğer Sony BD-P1 veya Toshiba HD-Ex1 alırsan zaten onboard True HD çözüyorlar ve hangi amfiye bağlarsan bağla True HD dinlersin.

hımmm bunu duyduğum iyi oldu çok merak ediyordum peki bu playerlardan birini alırsam amfisiz herhangi bir 5.1 hopalör sistemi ile true hd çözer mi çözerse hemen almayı düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: percussionist
    hımmm bunu duyduğum iyi oldu çok merak ediyordum peki bu playerlardan birini alırsam amfisiz herhangi bir 5.1 hopalör sistemi ile true hd çözer mi çözerse hemen almayı düşünüyorum

Hd-player'ların hemen hepsinde yeni nesil ses formatlarına ait decoder'lar mevcut. Ancak AV reciever olmadan dvd player'ın ile hoparlör setini kullanamazsın sorun burda percussionist. Yani yeni nesil ses formatları ile hoparlör setinin bir bağlantısı yok.
    İleriye dönük yatırım olması amacı ile Hi-def-man bu elit AV receiver'lar konusunda bilgilendirme yapmış sana.
    Sen şimdilik hangi AV receiver'ı alacağına karar ver. Hoparlör seti ve hd-player seçimi için sonra tekrar yazarsın.
    Kolay gelsin, selamlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75

quote:

Hd-player'ların hemen hepsinde yeni nesil ses formatlarına ait decoder'lar mevcut. Ancak AV reciever olmadan dvd player'ın ile hoparlör setini kullanamazsın sorun burda percussionist. Yani yeni nesil ses formatları ile hoparlör setinin bir bağlantısı yok.
    İleriye dönük yatırım olması amacı ile Hi-def-man bu elit AV receiver'lar konusunda bilgilendirme yapmış sana.
    Sen şimdilik hangi AV receiver'ı alacağına karar ver. Hoparlör seti ve hd-player seçimi için sonra tekrar yazarsın.
    Kolay gelsin, selamlar...

peki bu hoparlörleri alsam sonra da amfi ile true hd alabilir miyim bu hoparlörden hoparlörün tipi çok hoşuma gitti ya.SAMSUNG HT-P1200http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17744&productid=evsamhtp1200

• quote:

peki bu hoparlörleri alsam sonra da amfi ile true hd alabilir miyim bu hoparlörden hoparlörün tipi çok hoşuma gitti ya.SAMSUNG HT-P1200http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17744&productid=evsamhtp1200

Linkteki sistem komple bir sistemdir, ayrıyeten AV receiver'a ihtiyaç duymaz. Tekrar ediyorum, hoparlör setinin yeni nesil ses formatları ile hiç bir alakası yoktur. Yeni nesil ses formatlarını dinleyebilmen için önce bir hd-player(blu-ray player, hd-dvd player ya da PS3), sonra bir AV receiver(hdmi ya da 7.1 analog girişe sahip olmalı) ve de bu sesi dinleyebilmek için hoparlör seti.
    İyi bayramlar, selamlar...

• quote:

quote:

Linkteki sistem komple bir sistemdir, ayrıyeten AV receiver'a ihtiyaç duymaz. Tekrar ediyorum, hoparlör setinin yeni nesil ses formatları ile hiç bir alakası yoktur. Yeni nesil ses formatlarını dinleyebilmen için önce bir hd-player(blu-ray player, hd-dvd player ya da PS3), sonra bir AV receiver(hdmi ya da 7.1 analog girişe sahip olmalı) ve de bu sesi dinleyebilmek için hoparlör seti.
    İyi bayramlar, selamlar...

anladım ben diyorum ki ilk bu hoparlörleri alayım ardından receiver ve player alayım ne dersiniz önerirmisiniz bu hoparlörleri?? bu arada oğlunuz olmuş allah analı babalı büyütsün inşallah.umarım evinizin neşe kaynağı olur.

• quote:

...anladım ben diyorum ki ilk bu hoparlörleri alayım ardından receiver ve player alayım ne dersiniz önerirmisiniz bu hoparlörleri?? bu arada oğlunuz olmuş allah analı babalı büyütsün inşallah.umarım evinizin neşe kaynağı olur.

Sevgili percussionist,
    Bahsettiğin hoparlör takımı değil, komple bir sistem. Yani ampli-player'ı var ve hoparlörleri, yani komple bir sistem. Yani bahsettiğin sistem elma ise, almak istediğin AV reciever'lar armut. Farklı katagoriler yani. Üstelik topicte sorduğun AV receiver'ları alıp bu sistemin hoparlörlerini kullanmaya kalkarsan, mercedes alıp bisiklet lastiği takmışsın gibi olur Bilmiyorum daha net nasıl açıklayabilirim. Senin amacın yeni nesil ses formatlarını dinleyebileceğin sağlam bir hi-fi sistem kurmak ise yapman gereken;
    1. Yukarılarda örnek verilen AV receiver'lardan birini alacaksın,
    2. Bir hd-player alacaksın,
    3. Hi-fi bir hoparlör sistemi alacaksın.

Bu arada güzel dileklerin için teşekkür ederim,
    Darısı başına ya da bil-mukabele.
    Kal sağlıcakla, selamlar...

Düzenleme: Ekleme yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursad_75 -- 13 Ekim 2007; 11:17:00 >

• quote:

quote:

...anladım ben diyorum ki ilk bu hoparlörleri alayım ardından receiver ve player alayım ne dersiniz önerirmisiniz bu hoparlörleri?? bu arada oğlunuz olmuş allah analı babalı büyütsün inşallah.umarım evinizin neşe kaynağı olur.

Sevgili percussionist,
    Bahsettiğin hoparlör takımı değil, komple bir sistem. Yani ampli-player'ı var ve hoparlörleri, yani komple bir sistem. Yani bahsettiğin sistem elma ise, almak istediğin AV reciever'lar armut. Farklı katagoriler yani. Üstelik topicte sorduğun AV receiver'ları alıp bu sistemin hoparlörlerini kullanmaya kalkarsan, mercedes alıp bisiklet lastiği takmışsın gibi olur Bilmiyorum daha net nasıl açıklayabilirim. Senin amacın yeni nesil ses formatlarını dinleyebileceğin sağlam bir hi-fi sistem kurmak ise yapman gereken;
    1. Yukarılarda örnek verilen AV receiver'lardan birini alacaksın,
    2. Bir hd-player alacaksın,
    3. Hi-fi bir hoparlör sistemi alacaksın.

Bu arada güzel dileklerin için teşekkür ederim,
    Darısı başına ya da bil-mukabele.
    Kal sağlıcakla, selamlar...

Düzenleme: Ekleme yapıldı.

hımmm şimdi daha iyi anladım kursad_75 hoparlör dizayn olarak hoşuma gitmişti de neyse başka bir tane şık bir hi-fi bulacağız demek ki sağolasın yardımın için sağlıcakla kal

• ben amfi receiver bluray dvd ve hoparlör alıcam 3000- 5000 ytl toplamda . öncelikle görüntü önemli ne önerirsiniz selamlar
  • ya kusura bakmayın buraya mesaj atıyorum ama admin arkadaşlar görür diye belki bu kullanıcı adı aslında benim kardeşim ne yapmışsa bilmiyorum iki kullanıcı adıma da sınırsız ban yedirmiş eğer bunu düzeltebilirseniz şifresini felan değiştirip tekrar kullanmak istiyorum özellikle xxxwampire kullanıcı adı olanı admin arkadaşların yardımını bekliyorum xxxwampire ve percussionist nicklerim munzur kardeşim yüzünden sınırsız ban yedi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.