Şimdi Ara

pir sensor ile projektör devresi hakkında yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Resimdeki gibi hazır bir pir sensor aldım. Devre üzerinde ayrıca iki adet pot var birisi zaman diğeri de algılama mesafesi yapmak için. Sinyal bacağı hareket gördüğü her durumda 3.2V veriyor. Fakat ben bu sinyal bacağı ile ne bcp56 nede bd243c npn transistörlerini bayaslayıpta 12V luk röleyi yada tic226 tristörü tetikleyip çalıştıramadım. Çıkış akımı birkaç mili amper seviyelerinde. İki transistörü darlington bağlayıpta denedim ama yine olmadı. Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxmetalizm -- 15 Aralık 2014; 17:31:06 >

• maxmetalizm M kullanıcısına yanıt
    Transistorun Base ine yaklaşık 220R direnç bağlayıp dene olmadı 4n25 optocoupler ile sure bilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maxmetalizm M kullanıcısına yanıt
    Ekte verdiğim devreyi yapar isen devren çalışır ,

7805 in çıkışına koyduğum diyotlar kafanı karıştırmasın 3.5 volt elde etmek için koydum genelde 3.5 v ihtiyacı olanlarda faydalansın diye, sen devrede sadece transistörlü kısmı yapacaksın.

Isıs de çalıştırdım sorunsuz çalışıyor dene ve çalışması ile ilgili sonuç u bildir.

Kolay Gelsin
     pir sensor ile projektör devresi hakkında yardım... pir sensor ile projektör devresi hakkında yardım...

• N channel mosfet ile sürerseniz olur. Ben bs108 ile sıkıntısız kullanıyorum.
  • Merhaba arkadaşlar.

Sorunu hallettim. Ben yükü yanlışlıkla transistörün emiterine bağlamışım. Buda Re gibi görev görmesini sağlıyor ve akım sınırlanıp devre çalışmıyor. Yükü kolektör ile besleme arasına verince herşey çözüldü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.