Şimdi Ara

Plakadan isim ve tel no bulma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
1
Favori
61.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nasil bulabiliriz. Adreste olabilir. Onemli bir mevzu telden yaziyorum.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Plaka Sorgulama: Plakadan İsim ve Telefon Numarası Bulma

Plaka sorgulama hizmeti, plaka numarası üzerinden araç sahibi hakkında bilgi edinmeni sağlar. Bu bilgi, araç sahibinin adı, soyadı ve telefon numarasını içerebilir.

Plakanın Kayıtlı Olması Gerekiyor

Plaka sorgulama işleminin başarılı olabilmesi için sorgulanan plakanın ilgili kurumlara kayıtlı olması gerekir. Türkiye'de bu kayıt işlemi Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülür.

Bilgiler Resmi Kaynaklardan Gelir

Edinilen isim ve telefon numarası bilgileri resmi kaynaklardan, yani Emniyet Genel Müdürlüğü'nden alınır. Bu nedenle, bilgiler genellikle güvenilir ve doğrudur.

Yasal Mevzuat Gereğince Kısıtlamalar Var

Yasal mevzuat gereğince, sadece belirli kişiler ve kurumlar plaka sorgulama işlemi yapabilir. Bunlar arasında kolluk kuvvetleri, resmi kurumlar ve sigorta şirketleri gibi kuruluşlar bulunur.

Özel Kişiler İçin Plaka Sorgulama Hizmetleri

Özel kişilerin plaka sorgulama işlemi yapmaları yasal değildir. Ancak, bazı özel şirketler ücret karşılığında bu hizmeti sunabilir. Bu şirketlerin güvenilirliğini mutlaka kontrol etmen ve yasalara uygun hareket ettiklerinden emin olman gerekir.

Plakanın Kullanım Amacı Önemli

Plaka sorgulama hizmeti kullanırken, plakanın kullanım amacına dikkat etmen gerekir. Bu bilgiyi yalnızca yasal amaçlar doğrultusunda kullanmalısın. Kişisel verilerin korunmasıyla ilgili düzenlemeler kapsamında, bilgileri izinsiz olarak başkalarıyla paylaşmak veya kötüye kullanmak suçtur.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • savcılığa başvur
  • Online internetten bakamazmiyiz
  • Normal yollarla bulamazsınız savcılık yada karakol a başvurmanız gerekir.
  • plakayı söle kım olduğuna bakyım
  • plaka ile sadece aracın markasını falanını filanını bulursun.birde çalıntımı değilmi onu anlarsın
    odahttp://sorgu.trafik.gov.tr/tbssorgular/aracsorgulama.aspx burdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *RoyalBlue* -- 21 Ağustos 2009; 18:12:01 >
  • aracın plakasi ve sigorta şirketini tahmin ederek tüm sahipleri bulunabiliyor ama şu an nasıl yapıldığını hatırlamıyorum
  • Artık bulamıyorum pm atmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin.K -- 12 Temmuz 2011; 11:37:52 >
  • benimde arkadaşlar motosikletin sahibini bulamadım ankara plakalı ruhsatı almak için neler lazım
  • Herhangi bir sigortacıdan da öğrenebilme şansın var çünkü sigortacılar bildiğim kadarıyla ortak bir sistemden araç kullananları görebiliyor. Bu sistem bankacılıkta da kullanılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin.K

Plakayı pm,leyin ayrıca hangi ilde ilçede oldugunu olabilecegini yani ne kadar ildiginiz ayrıntı varsa yollaın bakalım

BEN PM ATTIM SANA...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abrek Cestav

plakayı söle kım olduğuna bakyım

SANA DA PM ATTIM. YARDI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
  • Polis veya savcılıkla görüşüp öğrenebilirsin. İnternet üzeri vs yerlerden öğrenme olasydı ohoooo
  • BİRİSİ YARDIMCI OLMADAN BULAMAZMIYIZ BANADA ÇOK ACELE LAZIM PLAKADAN İSİM BULMA
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.