Şimdi Ara

Polo , jazz , corsa (hangisi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: permanganat26

telafuz edilen rakamlara C sınıfı hyundai i30 dizelin team donanımlısı rahatlıkla alınır.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: permanganat26

telafuz edilen rakamlara C sınıfı hyundai i30 dizelin team donanımlısı rahatlıkla alınır.

ne alaka ya. dacia duster jeep de alınıyor ona bakarsan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

quote:

Orijinalden alıntı: calipsodarkgreen

Honda jazz+ fun otomatik : 36.800 tl full
    Polo comfortline 1.4 tiptr.dsg : 36.500 tl (sadece iki hava yastığı var ve esp yok)

Polo CL ile jazz fun arasında sadece HY ve ESP farkı yok, başka pekçok farklar da var. Bunları gözönüne alınca VWnin yakında vazgeçecği eski nesil standart 16V 1.4 motora göre i-vtec makinesiyle çok ucuz kalıyor diyebilirim. Tam rakamları bilmiyorum ama jazzın daha ekonomik olacağını tahmin ediyorum.

Ben yaklaşık 16 aydır jazz kullanıyorum daha ESPyi devreye sokamadım. Ama traction control maaşallah bol bol çalışıyor.

- Bir kere Jazzın garantisi 6 yıl, polonun 2 olmalı
    - Jazzda alaşım jant, sis farları, dig. klima, cam tavan, far ve yağmur sensörü , USB ve aux girişli mp3 çalabilen direksiyondan kumandalı CD çalar var. Poloda direksiyondan kumanda olmaması çok kötü
    - Ayrıca jazz çok daha ferah çok daha pratik, çok daha geniş bagajlı.
    - Ayrıca jazzın motoru rölantide polonunkinden çok çok daha sessiz . Fakat yol sesinde polo biraz daha iyi olabilir (jazzdaki standart bridgestonelardan olabilir)

Jazzla ilgili 2 sıkıntı söyleyebilirm.
    - Bakımlar biraz pahalı : 350 TL gibi (10bin veya yılda bir). Ben KN hava filtresi taktım (kendi filtresi 35 TL , polen filtresini parçacılardan yan sanayi alıp takıyorum ve bakımda standart yapıp 35 TL kestikleri balans ayarını yaptırtmıyorum (rot hariç sadece balansa 35 TL alıyorlar) . Böylece 250 gibi ödüyorum.

- Jazz funda kullanılan 185/60-15 miydi ne ebatta pek lastik yok. Sadece bridgestone ER370 diye bir model var o da pek bulunmuyor. Kış lastiği hemen hiç bulunmuyor.

Bende yaklaşık 4 aydır 2011 Polo 1.4 16v comfortline-dsg kullanıyorum.

-Polo'nun garantisi 2 yıl, ama ben 4'e çıkarttırdım (pahalı tabi ancak 2+2 gibi bir seçeneğiniz var demek istiyorum)
    - alaşım jant, sis farları, dijital klima, cam tavan, far ve yağmur sensörü, usb girişi, direksiyondan kumanda vb. hepsi opsiyonel, yani istenildiği takdirde alınabilen donanımlar tabi gel gör ki 5-6 milyarlık donanım saydık, bana göre hiçbiri çok gerekli olmadıgı icin sipariş etmedim. (aux girişi zaten var bu arada, klima da yarı otomatik)
    -Jazz ın pratikliği ve iç mekan genişliği üst segmenti bile zorluyor zaten.
    -Rölantide çok fark oldugunu düşünmüyorum, yol sesi olarak Polo bariz daha sessiz ve de konforlu diye düşünüyorum. Tabi bunda Polo'nun 7. vitesinin de etkisi var bu arada, motor sesi neredeyse yok.

Jazz'ı bizde çok düşünmüştük ama bakım ücretlerinin vede aracın fiyatının(donanım farkı yüzünden biliorum) VW ile aynı olması, iç mekanın kalitesizliği, AMT şanzımanın sıkıntılarından dolayı vazgeçmiştik. Polo bize metalik boyayla 35.200 e gelmişti, son derece memnununz.

Güle güle kullanınız Polo asla kötü bir araba değil. 1.2 tsi ve ESP olsaydı dediğim gibi benim direk tercihim olurdu.

Bilmiyorum garanti uzatma ile ilgili başına bir şey gelen tanıdığınız oldu mu? Garanti uzatma kandırmacadan başka bişey değil. Hemen hiç bir şey kabul etmiyorlar her şeyi kullanıcı hatasına bağlıyorlar. Amortisör debriyaj ön düzen şu bu genelde girmiyor anca kapı kilidiniz bozulursa falan uzatılmış garanti işe yarıyor.

• Corsa'yı çıkarıpp listeye i20 ekleyin bu 3 'üne bakın.
  • quote:

Arkadaşlar ,daha önce Yaris ve jazz arasında kalmıştık fakat yaris tamamen listeden çıktı.Şimdi bu üçü arasında özellikle polo öncelikli duruyor fakat hava yastığının az olması ve esp nin olmaması kafayı kurcalıyor.Sizler ne dersiniz?

Yeni Corsa 5 Kapı 1.4 i Twinport Otomatik Şanzıman Enjoy : 35.000 tl + 1300 tl esp paketi
    Honda jazz+ fun otomatik : 36.800 tl full
    Polo comfortline 1.4 tiptr.dsg : 36.500 tl (sadece iki hava yastığı var ve esp yok)

çok tanıdık bir kıyaslama geldi bana ama hocam selamlar.
    bunların hiçbirisini çok beğenmedim doğrusu.
    ben baktığımız ibiza 1,2tsi dsgyi çok beğendim.
    ama şu an tek favorim var polo gti 1,4tsi 180ps dsg.esp de var hy da her şey var.Ama fiyatı 44bintl.
    performans beklentisi olmayana ibizayı öneriyorum.
    dizel otomatik ceed alınabilir 38-39bintl gibi rakamlara
    8hava yastığı yokuş kalkış desteği hız sabitleyici c segment araba vs.

Ekleme:özellikle corsa çok yakar,polo da hiç az yakmıyor polo forumuna göz atmanızı öneririm.honda jazz gerçekten sınıfında en az yakıt tüketenlerden(otomatik)
    mitsu colt ile birlikte.
    ibiza 1,2 tsi dsgnin tüketiminden umutluyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omurkadir -- 25 Mart 2011; 20:57:39 >

• Hayırlı uğurlu olsun, bende jazz diyecektim.
  • poloya o parayı verenlere acıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: HITM@N

poloya o parayı verenlere acıyorum

+1907

35.000 + 3.000 TL ekleseniz rahat sıfır C sınıfı araba alırsınız. Hiç mantıklı gelmiyor benzinli araba almak hem de b sınıfı küçük araba olacak dünyanın parası.
    3 ünün arasında tercih etmek gerekirse Jazz çok daha mantıklı.
  • Arkadaşlar,hepinize değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.Yorumlarınız çok faydalı oldu.Arabayı ,arkadaşım eşi için bakıyordu.Bugün Honda jazz+fun aldı. Sağolun...
  • quote:

Arkadaşlar,hepinize değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.Yorumlarınız çok faydalı oldu.Arabayı ,arkadaşım eşi için bakıyordu.Bugün Honda jazz+fun aldı. Sağolun...

hayırlı uğurlu olsun.güzel araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HITM@N

poloya o parayı verenlere acıyorum

adamda para var veriyor. sanane.
  • Hayırlı olsun arkadaşım Jazz en iyi ve mantıklı seçim olmuş.

Güvenlikten 5 yıldızlı.

6 ileri vitesiyle uzun yolda çok az yakar.

i-shift olması sayesinde şehir içinde de az yakar.

Hill holder sayesinde yokuşlarda geri kaçırmaz.

Hız sabitleme, ESP(VSA), cam tavan gibi özellikleriyle dopdolu bir araç.

Haluk
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.