Şimdi Ara

Porsche Carrera 2000 model alınır mı? tavsiyeler... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
6.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: angelusavril

Arkadaşlar Selam,

Bu haftada bir M6 Cabrio denedim. Görüüşü zaten feci çok agresif, performansı gayet iyidi, ki konfor seviyesi de yüksek.

Ancak açıkçası Porsche'dan sonra kesinlikle insana heyecan vermiyor, o yüzden bunu eledim diyebilirim.

Ya 2010 bir 3 coupe alıp yepyeni ve konforu çok yüksek bir araba tercih edeceğim, ya gerçekten spor hevesi takip edersem Porsche ile devam edeceğim, 2005 model bir 6 serisi benim için çok arada bir model olarak kaldı.

Şimdi geriye Z4 kaldı, şartları zorlayıp yeni kasa alabilirim o yüzden yeni kasa bir Z4 deneyeceğim.

Ancak hala Porsche'un tadı damağımda cidden insanın kanına girince çıkmıyor.

Her zamanki gibi yorumlarınızı beklerim.

Sen zaten en güzelini yapıyorsun... Aklındaki araçları test edip ona göre karar veriyorsun. Buradakilerin çoğu sefil, bu arabalarla ilgili herhangi bir tecrübeleri yok dolayısıyla yapılan yorumlar yanlış yönlendirici olur.

Sen kendi bildiğini yap, içine hangisi sinerse onu keyifle al, başkalarının yorumlarını boşver.

Tam nasıl bişey istiyorsun bilmiyorum ama son olarak benim tavsiyem Corvette c6'yı denemeden karar verme...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vanity Fair -- 17 Ekim 2011; 4:33:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: angelusavril

Arkadaşlar Selam,

Bu haftada bir M6 Cabrio denedim. Görüüşü zaten feci çok agresif, performansı gayet iyidi, ki konfor seviyesi de yüksek.

Ancak açıkçası Porsche'dan sonra kesinlikle insana heyecan vermiyor, o yüzden bunu eledim diyebilirim.

Ya 2010 bir 3 coupe alıp yepyeni ve konforu çok yüksek bir araba tercih edeceğim, ya gerçekten spor hevesi takip edersem Porsche ile devam edeceğim, 2005 model bir 6 serisi benim için çok arada bir model olarak kaldı.

Şimdi geriye Z4 kaldı, şartları zorlayıp yeni kasa alabilirim o yüzden yeni kasa bir Z4 deneyeceğim.

Ancak hala Porsche'un tadı damağımda cidden insanın kanına girince çıkmıyor.

Her zamanki gibi yorumlarınızı beklerim.

Imkan bulursaniz eski kasa Z4u de deneyin. Ben 1.5 yil kullandim, bu kadar zevkli araba kullanmamaistim daha once. Kullanim hissini go kart kullaniyormussunuz gibi tarif edebilirim sanirim. Yeni kasasini kullanma firsatim olmadi ama genel kani yeni kasadaki metal tavanin aracin spor surusunu negatif etkiledigi yonunde. Ayrica eski kasaya gore daha cok konfora yonelik oldugu soyleniyor.

Z4m`lerin fiyatlari sizin butceye uyuyor mu bilmiyorum (makyajli 3.0da olabilir onlarinda gucu gayet yeterli.) ama bana gore 4-5 yasinda bir Bmw, 10 yillik Porscheden daha mantikli bir tercih olacaktir. Surus keyfi de yakin olacaktir. Tabi sizin gonlunuz Porsche dan yanaysa alin binin sonra istemediginiz bir sey alip da pisman olmayin.

• Aylık gelirin 10binden azsa yürütmede oldukça zorlanırsın. Benzini geçtim servisi, parçaıs en tuzlu araçlardan biridir audiye falan benzemez. Bu tarz bir aracı sınırlı bütçeyle almak ya da daha sonrasında satışı nasıl olur diye düşünmek mantık işi değil. Ciddi değer kaybın olacak. Dediğim gibi gelirin sabit vede yüksekse neden olmasın. En oturmuş spor araçlardan birisi.

Ha, ben o kadar bütçem olsa pontiac trans am gibi bir şey alırdım 40-50'ye. Son derece karizmatik ve güçlü bir araç. Hem param cebimde kalırdı, hem çıkabilecek sorunlara ve benzinine hazırda param olurdu. Hem de zaten bu saatten sonra değeri çok düşecek bir araç değil. Şimdi o daha çok benzin yakar demeyin. Porsche gibi bir araba olunca asılmadan sürecek adamın alnından öperim dolayısıyla o da eşşek gibi yakacaktır.

Bunun dışında o fiyatlara rs6, mercedes cl, m5 gibi ekstrem ama günlük de kullanılabilen araçlar da var bildiğin gibi. Bir cl alık torununa bırakırsın derdim ama bu ülkenin gidişatına yalan olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Sparhawk -- 17 Ekim 2011; 10:39:50 >

• Slam beyler bir sorum var porsche carrera yada carrera 2
    2000 model almak istiyorum ama trafik police nekadar tutar ?
    Vergisi az sade police kasko lazimi ?
    Gerek yok bence neyse ssde trafik policesini sormak istiyorum
    Yardimi olsanis cok tesekür ederim...
  • angelusavril A kullanıcısına yanıt
    şu kadarını söyleyeyim yaklaşık bir 15-20 sene olmuştur. bir müşterimin 911'i vardı. ta o zamanlar iki lastiği o zamanın parasıyla 500 milyon tl idi. şimdiye nasıl çevrilir bilmiyorum ama çok yüksek bir rakamdı. ve de her 20.000'de bir değişiyordu bu lastikler. ancak bizim yollardan dolayı o kadar da dayanmıyordu. bir çukura düşüyor ve ince yanak yüzünden lastik yarılıyordu, bi çift lastik değişiyordu. motoru görme imkanı yoktu. sadece yağ ve su delikleri açıktaydı.

eski model bile olsa bizim gibi insanların başa çıkabileceği araçlar değil bunlar. parça fiyatları filan aklını alır adamın.

edit: pardon birisi konuyu hortlatmış. ben de sazan gibi direk cevap yazdım. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 24 Mayıs 2016; 9:59:41 >
  • Dogru diyorsun pahli bir hobi cok negadiv seyler duydum neyse sagol yine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 90-100.000TL civarına Porsche gayet mantıklıdır.

Bence alın gitsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne aldınız ne yaptınız merak ettim
  • Son kararı doğan görünümlü şahin olmuş 96 model almis alırken Porsche gibi hissedip doğan gibi görünüp şahin gibi uçmak istiyormuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an hangi aracı kullanıyorsunuz? Bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalciadam335 -- 23 Kasım 2020; 1:15:40 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.