Şimdi Ara

PRATİK YÖNTEMLER (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
8
Favori
9.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mutualizm Mutlu yaşamdan aklınıza gelsin (Her iki tarafta fayda sağlar)
  • Bakteriler tek başına ekosistemdir.
  • bulunsun
  • Hücre zarı canlıdır, Atp üretebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhitEagleCarsi

Kan ile taşınan maddeler Gliserol A,d,e,k Yag asidi :)

yanlış bilgi

yağda çözünen vitaminler ve yağ asitleri + gliserol lenf sistemindeki lenf sıvısında taşınır
  • Mesajım bulunsun güzel konu :)
  • Bir bölümde emin olduğunuz her şeyi doldurduktan sonra 4-5 boşunuz varsa şıklarınızı sayın belli bir tanesi 4-5 taneyken diğerleri 7-8 tane işaretliyse boşlarınızın hepsini o az olan şıkka işaretleyin. Emin olduğunuz sorularda büyük bir yanılgınız çıkmazsa net kaybetme şansınız çok düşük.

Bir sorunun çözümüne girişmeden önce cevabın hangi sayının katı olacağına KESİNLİKLE eminseniz uymayan şıkları kafadan eleyin bazen çözmenize bile gerek kalmıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitin

quote:

Orijinalden alıntı: WhitEagleCarsi

Kan ile taşınan maddeler Gliserol A,d,e,k Yag asidi :)

yanlış bilgi

yağda çözünen vitaminler ve yağ asitleri + gliserol lenf sistemindeki lenf sıvısında taşınır

haklısın kardeş ben de öyle biliyordum fakat dalgınlıkla öyle yazmışım
  • bulunsun
  • Canlıların sınıflandırması konularında genellikle diyafram soruları ile karşılaşırız. KASLI diyafram sadece memelilerde vardır.
    Başkalaşımı görürseniz direk kurbağayı aklınıza getirin.(Omurgalılarda)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jaraxxus -- 26 Şubat 2012; 16:18:39 >
  • mesajım bulunsun
  • Sadeleştirme sorularında hiç bişey yapamazsanız 2-3 gibi değer verip şıklardan deneyin soruda çıkan soru ile doğru cevap da yerine koyduğunuzda kesin çıkacaktır.
  • kimya:
    atomun çapı iyonlaşma enerjisi ile ters orantılıdır.
    kimyasal degişim olması için maddenin elektron alıp vermesi yeterlidir yapısı degişir.
    iyonlaşma enerjisi genellikle grup artıkça artar;genellikte olmasının sebebi küresel simetri olayının olması.
    atom numarası 24 ve 29 olan elementi gördünüzmü küresel simetriyi yapıştırın, atom uyarılmamıştır.
  • matematıkte problemlerle ilgili paylaşımlar beklıyoruzzz
  • Ortalama hız problemlerin çoğunda aslında harmonik ortalama alırız.
    Kesir sorularında 3/4 5/6 gibi bir çok kesir verildiyse paydalarını çarpıp ana para olarak kabul edin ve özellikle ''Kalan'' ifadesine çok dikkat edin.
  • DEPO havuz sorularında cevap kaç saat gibi litre ile ilgili değilse muslukların akış hızına göre litre verin.Örn: 1.Musluk havuzu 5 saatte 2.Musluk 10 saatte dolduruyor.1.açılıp 2 saat sonra 2.musluk açılırsa havuz kaç saatte dolar????
    Çözüm : ilk havuzun litresini uyduralım muslukların dolum sayısını çarpın =5x10=50

Havuz 50 Litredir.1musluk 5 saatte dolduruyorsa Saatte 10 litre su akıtıyordur.
    2.Musluk 10 satte dolduruyor ise saatte 5 litre su akıtıyordur...

1 Musluk 2 saatte 20 litre doldurur geriye 30 litre boşluk kalır iki musluk birlikte 15 er litre doldurdukları için 2 saatte birlikte açık kalırlarsa havuz dolar toplamda 4 saatte dolarlar..Bu şekilde saat istiyorsa verilenleri çarpıp rahat bulursunuz...

Para sorularında parasının önce 5/4 ünü sonra kalanın 7/2 sini harcamıştır tarzı sorularda paydaları çarpın örneğin bu soruda 8 çıktı. 8k olarak alın ona göre işlem yapın en son k yı bulursunuz ve 8 ile çarpınca ilk parasının ne kadar olduğunu bulursunuz....

Sadeleştirme sorularında x-1/x+2 . x-4/ 3x+6 tarzı sorularda x yerine 2 koyun sonra karşınıza bir sonuç çıkcak örneğin 7/4 gibi sonra şıklardaki formüllerde x yerine 2 koyun mutlaka 1 şık 7/4 çıkacaktır....

Daha önce paylaşıldımı bilmiyorum....Önceki mesajların hepsini okuma fırsatım olmadı...

• quote:

Orijinalden alıntı: ViCt0R

Hücre zarı canlıdır, Atp üretebilir.

Kac zamandir biyoloji calisiyorum ozel ders falan akitiyorum canli oldugunu biliyodumda ilk defa atp urettigini duydum ozel bi yayindamj gordun meb kitabindami bazen ozel yayinlar bokunu cikartiyo oss icin verilmemesi gerekn seyleri yaziyolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olasilik sorularinda ne yapiyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: baturalppppp

quote:

Orijinalden alıntı: ViCt0R

Hücre zarı canlıdır, Atp üretebilir.

Kac zamandir biyoloji calisiyorum ozel ders falan akitiyorum canli oldugunu biliyodumda ilk defa atp urettigini duydum ozel bi yayindamj gordun meb kitabindami bazen ozel yayinlar bokunu cikartiyo oss icin verilmemesi gerekn seyleri yaziyolar

Bunu sağlam bir kaynaktan duymuştum ama ben size şöyle açıklayım. Sizce canlı olan ve ATP üretmeyen bir yapı var mıdır?
  • Doğrudur aktivasyon enerjileri için eser miktarda da olsa her canlı yapı enerji sentezler... Ama ATP olması şart mıdır bu enerjinin onu bilemem. Neticede organizmanın kullandığı tek enerji çeşidi ATP değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Homo juridicus -- 27 Şubat 2012; 20:04:03 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.