Şimdi Ara

PRATİK YÖNTEMLER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
8
Favori
9.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Permütasyonda eğer atıyorum özdeş bilyeler verirse, bunların kendi arasında yer değiştirmeleri önemsizdir.
  • Etki ile elektriklenmede (Yaklaştırmada) Yarıçaplar önemsizdir aman deyim Q1=Q2 dir tekrar söylüyorum Yarı çaplar önemsizdir.
  • Glikoliz tepkimesi substrat düzeyinde fosforilasyonla 4 ATP üretilir 2 tanesi aktivasyon için harcanır. Bu yüzden tüm canlılar Glikoliz tepkimesi gerçekleştirdiğinden ATP üretir. Ayrıca glikoliz tepkimesi evrimin bir kanıtı olarak gösterilmektedir. Hepimiz aynı ortak genlerden geldik diye glikoliz öne sürülmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ViCt0R

quote:

Orijinalden alıntı: baturalppppp

quote:

Hücre zarı canlıdır, Atp üretebilir.

Kac zamandir biyoloji calisiyorum ozel ders falan akitiyorum canli oldugunu biliyodumda ilk defa atp urettigini duydum ozel bi yayindamj gordun meb kitabindami bazen ozel yayinlar bokunu cikartiyo oss icin verilmemesi gerekn seyleri yaziyolar

Bunu sağlam bir kaynaktan duymuştum ama ben size şöyle açıklayım. Sizce canlı olan ve ATP üretmeyen bir yapı var mıdır?

bugün etütte hocam anlattı her canlı yapı ATP üretir ve sadece kendi için kullanabilir.mitokondri hariç

• Fizik de fizik. Biraz matematik lütfen
  • Ix-2I=c x in alabilecegi deg.toplamı soruldugunda - li ,+lı eşitlemek yerine x-2 nin icini sıfır yapan degerin 2 katı cevaptır yani x-2=0 x=2 2.2=4 c her hangi bi sayı olabilir farketmez

3x+4y=144 gibi sorularda kac x,y ikilisi vardır diye sorulursa deger vermekle ugrasmayın ve x,y dogal sayısıdır diyorsa cevap 144/okek(3,4)+1 dir yani x le y nin baskatsayılarının okekini al eşitlikteki sayıya böl 1 ekle
  • Biyoloji için kullanışlı bir kodlama başta burun kıvırır gibi oldum hoca söyledikten sonra ama malum LYS'de çok fazla ezber olunca işe yarıyormuş :D

Kan dolaşımı

Karıncıktan kulakçığa doğru olur

Büyük Kan Dolaşımı

Sol karıncıktan sağ kulakçığa

(Türkçe soldan sağa yazılır)

Küçük kan dolaşımı

Sağ karıncıktan sol kulakçığa

(Arapça sağdan sola doğru yazılır)

Büyük Kan D. => Türkçe

Küçük Kan D. => Arapça
  • quote:

Prokaryotlardan mı bahsediyorsun? Mezozom hücre zarı çıkıntısı ya oraya istinaden mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -GaFFe-

quote:

Prokaryotlardan mı bahsediyorsun? Mezozom hücre zarı çıkıntısı ya oraya istinaden mi?

Bir şeye istinaden değil veya bir aleme bağlı olarak değişen bir şey değil yukarıda da yazdım her canlı substrat düzeyinde fosforilasyonla ATP üretir. İlla belli bir yapıda üretecek diye bir kaide de yok

*Fosfolipitlerin hücre zarındaki temel görevi hücre içindeki maddelerin konsantrasyonlarını sabit tutmaktır.

• Konu için teşekkürler, geçen sene de vardı böyle bir konu.
    YGS Fizik ile ilgili her türlü pratik yöntem kabul edilir.
  • çok güzel şeyler yazılmış keşke devam edilseydi. bende yok maalesef.
  • 2 + 2 de
    2 x 2 de
    4 sayısına eşittir ve 4 bir çift sayı olup 8 in de yarısına eşittir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi İnsan

2 + 2 de
    2 x 2 de

Sen aşmışin hocam bu isi harcsniyon buralarda

• quote:

Orijinalden alıntı: BabyFace57

quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi İnsan

2 + 2 de
    2 x 2 de

Sen aşmışin hocam bu isi harcsniyon buralarda

Tesekkurler dostum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.