Şimdi Ara

Programcılığa Giriş Hakkında Tavsiyeleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu sene Bilgisayar Mühendisliği 1.sınıfa başlıcam . PRogramlama hakkında çok az bir bilgim var. Bİraz algoritma , biraz htm ve css l , biraz python. Fakat hala tam olarak ne yapıcağıma karar veremedim . Şöyle söyliyim üniversitede java ile başlatıcaklar ve ben 1.sınıfta üniversitenin bana vericeği eğitimin çok üstünde ilerleme kaydetmek istiyorum çünkü lisede programlamayla ilgilenecek vakiti bulamadım.

Üniversite açılıp dersler başlayana kadar hangi programlama diliyle uğraşmayalım? Javaya başlıyım mı yoksa javadan başka daha kolay olan pythona devam mı ediyim ?

Bu konu veya diğer konular hakkında ki tüm tavsiyelerinizi bekliyorum

Şimdiden teşekkürler

• önce algoritma mantığı sonra java
  • quote:

Orijinalden alıntı: guardmi16

önce algoritma mantığı sonra java

Algoritma için ne tavsiye edersiniz?
    Eğitimim süresince javanın yanına ek olarak hangi dile yönelmemi tavsiye edersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremsen1

quote:

Orijinalden alıntı: guardmi16

önce algoritma mantığı sonra java

Algoritma için ne tavsiye edersiniz?
    Eğitimim süresince javanın yanına ek olarak hangi dile yönelmemi tavsiye edersiniz ?

Algoritma mantığı için flowchart
    Önce bir dilde uzman olup sonra öteki dillere geçmeniz daha mantıklı , java çok yönlü bir dil her platformda çalışır en idealidir.

• ilk sene dersler diğer bölümlerle ortak olacağı için keyfini çıkar bırak böyle en iyisi olacağım falan tavırlarını, sonra çok çekersin bak baştan uyarayım
  • Merhabalar, konuyu açalı bayağı olmuş ama algoritma konusunda kitap olarak vasif nabiyev'in algoritmalar kitabını kullanabilirsin. Kendisi hocam olur. Mükemmel bir insandır. İnternette de biraz araştırırsan kitabın ne kadar iyi olduğunu görürsün zaten yapılan yorumlardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi common man -- 11 Ağustos 2014; 13:55:44 >
  • vasıf hoca hey gidi :), kendisi alanında iyidir ancak kitabı başlangıç için algoritma kitabını yazmamıştır daha çok akademik amaçlıdır, başlangıç için ağır bir kitap
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.