Şimdi Ara

Projeksiyon tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güle güle kullan.eğer bir şeyi aldığında için rahatsa mutlu isen o makina paranın sonuna kadar değmiş demektir.
    gerçekten film sahnesi güzel görüküyo.sanki sinema projeksiyonu gibi.renkler görüntü tam o kıvamda.makinan dlp mi.ekranda öle piksel filan yok dimi.pürüzlülük yada dikey çizgiler filan yok dimi?

dlp lerde böle şeyler oluyomuş da ondan dedim aklına bir şey gelmesin makinan hakkında gerçekten güzel.

bu arada odan süper söliyim.tam aradığım özellikte pencere yok ışık yok eşya yok tam sinema için ideal.
    yalıtım mı yaptın tavanda sanki cam yünü gördüm gibi o yumurta kutularına benzeyen şeylerden.yalnız ışığı daha yumuşak hale getirsen daha güzel olcak.hatta sinemalarda kullanılan küçük küçük lambalar var ya tavana gömmeli onlar daha yumuşak bir ışık veriyor.

• DLP de ölü pixel olmaz
    LCD de olabilir

bu projeksiyon LCD 1280x720p
  • görüntüler güzel dimi arkadaşın oda da güzel.dvdlerimi getiriyim oraya akşama kadar sinema
  • Görüntü gayet güzel. Fotoğrafları çok iyi çekemedim yalnızca. Tavanda gördüğünüz akustik panel. Ayrıca odaya ses izolasyonuda yaptırdım.
  • abicim ben bi topik açmıştım yalıtımla ilgili pek bi sonuç alamadım.sen yaptırmışsın o zaman sen iyi bilirsin.
    yalıtımı nasıl yaptın hangi malzemeler kullandın.duvarın içinde de yani iki duvar arasında da yalıtım var mı?
    gerçekten sese etki ediyor mu.sinemadaki salonlardaki gibi sesi yutuyor mu
    bir de bunun maliyeti ne kadar?
  • pilto66 hocam tekrar hayırlı olsun..
    ben bişi sorcam..
    daha önceki makinen HP yanılmıyorsam DLP teknoljisi, şimdiki ise LCD..
    ikisi arasında normalde çok fark var ama senin gözünle hangisini görüntüsü daha doğal ve canlı..
    bide DLP lerdeki göz yorulması vs. LCD cihazlarda yok..
    sen bunları fark ettin mi?
    kısaca belirgin bi fark varmı DLP ve LCD arasında..
  • bu arada "kurander" arkadaş seninde benq mp610 yorumlarını bekliyoruz..
    unuttuk sanma
  • İki duvar arasında yalıtım yok. Ben tavan taban ve duvarlara yaptırdım. Duvarlarda Taşyününe benzer ses yalıtım yünü ve alçıpanı 2 defa aralarında boşluk bırakarak; tavanda 1 kat ses yalıtım yünü ve alçıpan tabanda ise sadece ses yalıtım yünü kullandım. şu ana kadar sesle ilgili diğer dairelerden şikayet almadım. Ama odam duvarlardan 20 şer santim tavan ve tabandanda yaklaşık 10 santim daraldı. Odamın boyutu 6*3.5 m malzeme 1700 ytl işcilik 300 ytl ye halloldu.
  • Dlp ile Lcd arasında ben çok büyük farklılıklar göremedim. Ama lcd'nin görüntüsü daha doğal ve canlı.
  • fazla bişey tutmamış yaw.bi de dediler sen bırak bu işleri çok para o git dağın başında bi gecekondu kirala diyenler oldu.al işte bak yapılabiliyormuş diyorum burdan onlara

sinemadaki etkiyi veriyormu yalıtımın.yani sesi full açıp diğer odalardan veya apartman içersinde bir uğultu veya ses oluyo mu.

çünkü sinemada dahi o sesler bazen duyulabiliyoda ondan sordum .

malzemeleri dekorasyoncudan mı aldın işçiliğini onlar mı yapıyor bu işte profesyoneller mi yoksa inşaat tarzı şeyler yapan ustalar mı yaptı.?
  • quote:

Orjinalden alıntı: soho

bu arada "kurander" arkadaş seninde benq mp610 yorumlarını bekliyoruz..
    unuttuk sanma

Makineyi dün akşam eve götürebildim. İlk izlenim flouresan ışığında normal modda hem digiturk tv(composit ile) hemde dvd başarılı. Işık kapalı iken tabiiki daha iyi. Ekonomik modda da fena değil. Az önce uzunca bir s-video kablo aldım. Bu gün birde dvd görüntüsünü bununla deneyeceğim. Maalesef componentden vgaya kablo bulunamadığından,s-videolu testden sonra gerekirse forumdaki şemaya göre karaköyde component>vga kablo yaptıracağım.
    Kutu içinden çıkan vga kablo ile ve mevcut yarım metrelik s-video kablo ile laptoptan divx ve hd clip denedim. 1024*768*59hz olarak vga performansı ile s-video arasında doğrusu fark göremedim. Fotoğraf video ve sunum için ayrı ayrı modları olduğunu tüm bunları denedikten sonra geç vakitte gördüm. Bu nedenle daha geniş zamanda kılavuzunuda inceleyerek test edip fotoğraflı görüşlerimi bildirebilirim. Bu arada perdeyi açmaya üşendiğimden şimdilik şampanya rengi duvarda deneme yaptım. Herhalde perde ilede görüntü biraz farkedecektir.

• hayırlı olsun.bişey sorucam projeksiyonda optik çıkış yokmu
  • Sesi full açmadım ama gümbür gümbür seyrediyorum filmleri. odamın kapısını değiştirmediğimden ses çıkıyor evimde biraz uğultu oluyor ama dediğim gibi daha komşulardan herhangi bir şikayet gelmedi. İzolasyon işini yalıtımcı olan arkadaşım yaptı. bu yüzden yaklaşık %30 daha ucuza maloldu bana.
  • cihazla ilgigli edindiğim yeni izlenimler detaylar var mı?
  • Arkadaşlar elyapımı projeksiyon makinalarıyla ilgili bir site var hesaplı ve güzel çalışmalar ilgilenirseniz.
    http://www.elyapimiprojeksiyon.com/
  • mp610'u dvdden komposit ve s-video bağlantı ile seyrettiğimde çok ayırt edici farklar seçemedim. Henüz komponent vga dönüşümlü kablo edinemedim. Ancak aynı filmi laptoptan vga ile projeksiyona aktardığımda özellikle karanlık sahnelerde görüntü daha net gibi geldi. Bu yüzden en kısa sürede selanik pasajına gidip komponentden vgaya kablo yaptırmalıyım.

Herne kadar gereksiz ve pahalı bir yöntem isede 100 küsür inçlik bir ekranda tv seyretmekde hiç fena olmuyor.

Özellikle çok bahsi geçen rainbow effect sadece hareketsiz parlak dvd menülerle çok dikkat ettiğimde tv görüntülerinde var gibiydi. Ekonomik modda hiç gözüme çarpmadı ki, bu kuzguna yavrusu misali bana özgü bir göz yanılmasıda olabilir. Tvde olduğu gibi tavsiyeden çok alacak olanların test ederek projektör seçmesi uygun olacaktır.

Hala alet evdeki gerçek yerini bulamadığı için bölük pörçük incelemeler yapabiliyorum. Daha oturup tam bir film dahi izleyecek zamanım olmadı. Bu nedenle keyif kısmından çok deneme öğrenme bölümündeyim. Ama genel olarak verdiğim parayı hakettğini söyleyebilirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: kurander

mp610'u dvdden komposit ve s-video bağlantı ile seyrettiğimde çok ayırt edici farklar seçemedim. Henüz komponent vga dönüşümlü kablo edinemedim. Ancak aynı filmi laptoptan vga ile projeksiyona aktardığımda özellikle karanlık sahnelerde görüntü daha net gibi geldi. Bu yüzden en kısa sürede selanik pasajına gidip komponentden vgaya kablo yaptırmalıyım.

Herne kadar gereksiz ve pahalı bir yöntem isede 100 küsür inçlik bir ekranda tv seyretmekde hiç fena olmuyor.

Özellikle çok bahsi geçen rainbow effect sadece hareketsiz parlak dvd menülerle çok dikkat ettiğimde tv görüntülerinde var gibiydi. Ekonomik modda hiç gözüme çarpmadı ki, bu kuzguna yavrusu misali bana özgü bir göz yanılmasıda olabilir. Tvde olduğu gibi tavsiyeden çok alacak olanların test ederek projektör seçmesi uygun olacaktır.

Hala alet evdeki gerçek yerini bulamadığı için bölük pörçük incelemeler yapabiliyorum. Daha oturup tam bir film dahi izleyecek zamanım olmadı. Bu nedenle keyif kısmından çok deneme öğrenme bölümündeyim. Ama genel olarak verdiğim parayı hakettğini söyleyebilirim.

komposit ile s-video arasındaki abartı fark yok..sadece s-videoda biras daha parlak ve biras daha renkler canlı çıkıyo..
    farkı görmek istersen dvd playerın s-video ve kompozit çıkışından ayrı ayrı projektöre giriş yap..sonra projektörün kaynak "source" ayarından görüntülerine bakabilrisin..
    ama komponent ile s-video ve komposit arasında çok çok fark varmış..
    benim dvd de komponent çıkış yok malesef o yüzden komponent bağlantı yapamıyorum..

• allah rızası için, birisi scarttan itibaren bağlantı çeşitlerini şekil ile anlatsın yaw...
  • hocam bir de oyun performansını denermisin (pc için)
  • ya arkadaşlar en iyi projeksiyonun lamab süresi 3000 saat öle sürekli kullanırsanız 1 yılda biter ve lamba fiyatları 500 -600 ytl civarında her yıl oparayı vermek ne kadar mantıklı tabi ki çok paranız yoksa..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.