Şimdi Ara

Prototip PCB basımı için şirket tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
8.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Birkaç mikron.
    Batchpcb, sparkfun'un şirketi bildiğim kadarı ile. İşlerinin methini duymuştum.
  • metaşa 10 tane kadar yaptırdım, pek memlun kalmadım. Üstteki silk top falan kayık basılmış her kartta farklıydı. Delikler düzgün delinmemiş. Ayrıca di elektrik kaplama altında bakır kopukluğu olan bir yer buldum sonra zaten vazgeçtim kartlara montaj yapmaktan.
  • @amboleos, Sanırım metaş el ile deliyormuş, megasistem cnc ile deliyormuş. Bu arada senin okul bitti mi, yl falan yapıyor musun?

Sanırım tercih şimdilik megasistem olacak.

Başka önerisi, fikri ve tecrübesi olan var mı? Diğer arkadaşlar için de, özellikle seri üretim pozisyonunda olan arkadaşlar için, odak, baskıdevre gibi orta ve yüksek seviyeli firmaları da önermek isteyen varsa dinlemekten memnun oluruz.
  • Bitti çalışmaya da başladım, bir yandan yüksek devam edecek. Benimde sana bir sorum var tektronix den 3012 ve Power Analysis tool almayı düşünüyoruz, ne dersin? Araştırmıştın sen bu osiloskop işlerini
  • Power mower boşver ya, network analizör sor sen bana.

Tektronix iyi bir marka ama fiyata da bakmak lazım.

Ekleme: Hatırladım bu cihazı, 60 Mhz'lik 4 kanallı birşeyler arıyordun sen, ben de Rigol'e baktın mı demiştim 4 kanal şart demiştin; o cihazlar değil mi? DS 1064B, DS1204B, DS1104B var mesela 4 kanal, daha da ucuzunu falan bulman mümkün olur. Yurtiçinden distribütörlerden alacaksan, o biraz karışık konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspci -- 1 Eylül 2010; 19:22:52 >
  • Megasisteme yaptırdığım kartlardan bir örneğin resmini incelemek isteyen arkadaşlar için yayınlıyorum.
    Bu kartı prototip için 25 adet bastırmıştım ancak beraberinde başka işlerde gönderdiğim için ne kadara yaptırdığımı hatırlamıyorum. Ne yazık ki tek hatırladığım bu müşteriden yediğim kazık

Prototip PCB basımı için şirket tavsiyesi
  • Kart güzel gözüküyor.
    Bir de Fr2, Fr4 gibi farklı kart türleri var. Seçerken neye göre seçmeliyim, frekans cevaplarını göremedim bu plaket türlerinin.
  • Merhabalar,

Numune pcb konusunda uygun fiyatlarım vardır. Pcb ler profesyonel üretimdir. Benden fiyat almanızda fayda var.
    Tel. 541 692 86 01

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MErhaba arkadaşlar. Benwww.pcbgogo.com'dan Honkong Post'u kullanarak sipariş veriyorum üretim süresi dahil 2 haftada Türkiye'de oluyorlar. 1 Haftada Ptt'nin bana getirmesi sürüyor. :D pcbway ile pcbgogo aynı fabrikaymış zaten. Hem ucuz hem kaliteli. 10cmx10cm 5 adet kargo dahil 25$. Müşteri hizmetlerininde sohbeti iyi. Birde skype'ınız varsa samimi bir ortam oluyor.(makul seviyede ingilizce gerektirir :) ) Kafanıza takılan her soruyu yanıtlıyorlar. Örnek olması açısından en son ürettirdiğim kartımı koyuyorum. Rahatça ile pcblerinizi ürettirebilirsiniz.

Prototip PCB basımı için şirket tavsiyesi Prototip PCB basımı için şirket tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirzalp -- 14 Mayıs 2016; 15:58:47 >

• aspci A kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar, printronics'den pcb çok kez yaptırdım ancak e-test raporlarını genelde sunmuyorlar yanında. Sıkıntı çıktı mı dersen çıkmadı ancak az sayıda prototip için pcb pedlerini lehim kaplı göndermiyorlar. Bilginiz olsun.
  • Yahu bizim yollar bir şekilde kesişiyor ilginç bir şekilde her olayda

Benim de benzer ihtiyacım oluyor, ama 50'den de az adetlerde. Aslında ben Çinliler nasıl yapıyor, o şekilde anlaşabilsem Türk bir firmayla çok rahat edeceğim. Olay şu: bir panel'i (atıyorum 1 metrekare gibi birşey) istediğimiz gibi kullanabiliyoruz, panelizasyon mantığıyla istediğimiz projeden istediğimiz adet yerleştirebiliyoruz. Mantıklı bir yerleşim yaparak çok verimli olarak PCB'leri elde etmek mümkün. Fakat Türk firmalar bu işe yanaşmıyor. Çünkü 5x10 bir PCB için de 100$ setup alıyor, 1 metrekare için de.. İşine gelmiyor ucuza iş yapmak yani.

Ben yanlış hatırlamıyorsam megasistemle konuşmuştum. Hiç ilgili gözükmediler, fiyat alabilmem için biraz uğraştım, aldığım fiyat da baştan savmak için verilmişti. Emaille ciddi iş yapılmıyor bu bir gerçek. Bu tarz yerlerle gidip konuşmak lazım ama her yere de gitmem mümkün değil.

Konuyu karıştırmış gibi oldum ama, sonuç olarak ben de ilgilendim biraz, bulamadım adam gibi birşey. Gold Phoenix ile bir panel denemeyi düşünüyordum, belki siz birşeyler bulursunuz da memleket içinde hallederiz. (Unutmadan, çift yüzlü delik içi kaplamalı işlerim var, tek yüzlü de var ama daha az - besleme tarzı şeyler).

• Selam arkadaşlar. PCB üretimi için ben PCBway üretimlerini öneriyorum. Bütün üretimi kalite standartlarına uygun, ucuz ve hızlıdır. size taaa Shenzen'den Printronics veya özdePCB gibi şirketlerle aynı zamanda ve çok daha iyi kalitede pcb ulaştırabilir. Şu anda iki katlı 100x100mm den küçük pcb üretimlerini 10 dolara yapıyor. Mastercard veya Visa gibi ödeme seçenekleri de mevcut. Hatta size benim kendi yaptığım bir tasarımın birkaç fotoğrafını atıyım.

Prototip PCB basımı için şirket tavsiyesi Prototip PCB basımı için şirket tavsiyesi

Size PCBway ile ilgili birkaç bilgi daha vermek istiyorum. İlki, ister 10 bin dolarlık sipariş verin ister 10 dolarlık sipariş verin sizinle veya çok pahalı bir müşteriyle ayırt etmeden çok kibar şekilde her türlü yardımcı olarak ilgilenirler, buradaki kendini beğenmiş şirketler gibi eğer ucuz sipariş verdiyseniz size kaba davranmazlar. İkincisi, eğer ürettikleri pcbler hakkında yorumlarınızı atarsanız onlara fotoğraflarını paylaşırsanız size indirim kuponları verirler. Hatta bilinen büyük sitelerde paylaşıp onları önerirseniz daha büyük indirim kuponları verirler. Ayrıca bence en önemlisi de şu, eğer öğrenciyseniz ve bir proje, bilimsel çalışma veya yarışma dahilinde pcb ürettirecekseniz bunu danışman öğretim görevliniz vasıtasyıla PCBway ile paylaşırsanız size sponsor oluyorlar. Yani her türlü çok kibar, hızlı ve kaliteli bir şirket.

• Merhabalar, Prototip PCB üretiminde PCBWay fiyat olarak çok iyi ancak içinde bulunduğunuz yıl içerisinde bir seferden fazla bu tarz Çin'de yer alan firmalardan az adetli prototip baskı devre kartı satın alarak getirtiyor ve ithalat yapıyorsanız hem DHL Ekspres ile hem Çin postası ile getirttiğimiz 5, 10, 15, 20 adetlik PCB'lerin İstanbul gümrüğünde gümrük vergisine takılma olasılığı çok yüksek.

Örnek bir gelen kargo vergilendirmesi yapacak olursak:

100*100 mm çift taraflı bir PCB baskı devre kartı: 5.00$

DHL Ekspres: 28.00$

Toplam: 33.00$

TL Karşılığı: 180.00 TL (*02.11.2018 kuru ile)

Bu gönderi 02.11.2018 tarhinde istanbul DHL'de gümrük vergisine takıldığı zaman ödenecek olan ücretler.

%25 kdv ve gümrük vergisi dahil

45.00 TL

firma olarak getiriyorsanız buna bir de DHL Ekspres ardiye depolama ücreti eklenecektir.

Gümrük Müşaviri ücretleri de 390.00 TL civarında tutacaktır.

Yani kısacası PcbWay üzerinden üretimini gerçekleştirdiğiniz prototip PCB ürünleri şahıs olarak getiriliyorsa ortalama :615.00 TL'ye bir firma yani şahıs firması, ltd şirket veya anonim şirket olarak getiriliyorsa, 615.00 TL + ardiye depolama ücreti ile ortlama 800.00 TL gibi rakamları bulacaktır.

Buda demek oluyor ki şahıs olarak bu ithalatı yapanlara ve gümrük vergisine tabi tutulan profesyonel veya hobi amaçlı elektronik devre geliştiricisi için bir adet baskı devre kartının maliyeti: 123,00 TL'dir.

ama tabi ki bu en kötü senaryodur.

bir yıl içerisinde bir iki defa bu yolu izleyen hobiciler ve amatör baskı devre kartı geliştirenler için
    bu ürünlerin gümrük vergisine takılma şansı çok azdır. yani 5 adet pcb'yi adet bazında 36,00 TL'den satın alabilirler.

PCBWay üzerinde adet miktarları özellikle 10 adet prototip pcb miktarını geçtikten sonra gümrük vergisine takılma oranı şahıs olarak yani işin ticaretini yapmayanlar için çok fazla oranda yükselecektir.

Şirketler ve bu işin ticaretini yapanlar için yani orta hacimli ve yüksek adetli pcb siparişleri ve ithalatları için gümrük vergisi KDV, ardiye ücreti, gümrük müşaviri ücretleri PCB baskı devre maliyetlere eklenen temel giderlerdir.

PCB prototiplendirme projeniz için ithalat yaparak gümrük vergisi riski almak istemiyorsanız ve prototiplerinizin hızlı bir şekilde elinize geçmesini istiyorsanız PCBWay gibi firmalar yerine Türkiye'de hizmet veren firmaları tercih edebilirsiniz. Biz baskı devre kartı projelerimizde İzmir'de ERKAR Elektronik İzmir PCB ile çalışıyoruz. tek yüzlü, çift yüzlü ve delik içi kaplamalı PCB'lerimizi sipariş yoğunluklarına göre kazıma yani CNC ile 1/3 gün arasında üreterek teslim alabiliyoruz.

Artı Yönleri:
    hızlı pcb prototipleme ve teslimat hassas yol aralıklarına ve yollara sahip tasarımlarda 0,15mm/6 Mil yol aralığı ve genişliğine düşebilmeleri.
    *iki katman pcb ler de delik içi kaplama uygulamaları

Eksi Yönleri:
    *Düz bakır olarak teslim ediyorlar, boya ve malzeme baskı seçenekleri yok.
    *maksimum bir adet sipariş kabul etmeleri, (adet sayısı katladıkça pcb fiyatı maalesef düşmüyor.)
    *minimum delik çapı: 0.4mm olması bu delik çapından daha aşağıya düşemiyorlar.
    *Ölçü büyüdükçe fiyatların da artması

Firmanın hızlı PCB prototiplemenin yanında klasik üretim seçeneği de bulunuyor.
    Klasik üretimde ise siparişler şöyle işliyor.

Renkli ve Malzeme Baskılı Klasik PCB
    *Minimum 5 adet
    *Delik içi kaplamalı
    *Fiyatlar tasarıma ve adet miktarına göre değişiyor genelde uygun
    *Teslim süreleri : 7-12 gün arası değişiyor
    *PCB'lerin pedleri ve delik çeperleri kalay kaplamalı
    *PCB'lerin delik çeperleri ve pedlerini isterseniz OSP kaplı yani bakır kaplı olarak yaptırabilirsiniz, (*hatta bu seçenek teslim süresini 3 gün kadar kısaltıyor, bir çok projemizi hızlı teslim olması bakımından OSP kaplı teslim aldık.)

Eksi Yönleri:
    *iki yol arası mesafe 0.25mm yol kalınlığı 0,30 mm
    *Bu ölçülerin daha altındaki hassas PCB tasarımlarını üretememeleri.
    *Uzun pcb teslimat bekleme süreleri, bir haftayı geçen teslimat seçenekleri.

Firma bilgileri.

Teknik detaylar ve pcb üretim becerileri hakkında bilgi alabileceğiniz web sitesi sayfası:
    Hızlı Prototip PCB ve Baskı Devre Kartı İmalatı
    PCB SİPARİS FİYATLANDIRMA
    http://www.izmirnumunepcb.com/numune-pcb-teklif-ve-siparis-formu

Firma web sitesi
    http://www.izmirpcb.com/

Firmanın tek yüzlü PCB, çift yüzlü PCB ve 4 katmandan 16 katmana kadar çok katmanlı PCB ithalat hizmetleri de bulunuyor.

Az adetli veya çok adetli baskı devre kartı projeleriniz için PCB'lerinizi yurt dışından Çin'den bayilikleri üzerinden online fiyat hesaplayarak yaptırmak isterseniz, ithal pcb web site adresi.
    http://www.pcbfiyathesaplama.com/

Firma Adresi: İzmir Halkapınar Gıda Çarşısı HATFON Elektronik karşısında.

Telefon: 0232 449 23 53

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Banjax -- 2 Kasım 2018; 19:23:27 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.