Şimdi Ara

PS3 HDMI sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, 1.5 yıl önce 2 el olarak çok karakterli bir insandan aldığım 80 gb makinamın hdmi çıkışı çalışmıyor. Ne şaklabanlıklar yapsam da fayda etmedi. Hdmi kablosunu değiştirdim format attım, tv yi dğeiştirdim yok. İstanbulda bunu anlıyan yerlerden birine götürdüm. Ama o da fayda etmedi, adam komple dağıttı ve dediği şey şu an yapabilceğimiz bi şey yok bekliceksin. Yok işte board un komple dğeişmesi lazımmış filan. Direk local müdahele edimyormuş. Ama hdmi girişinde bi sıkıntı yok. Nasıl bi problem böyle..

Bana yardım lütfen yoksa cidden verip bi ps2 alayım yani..

Not : Başlık değiştirilmiştir. (rds)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Diğer girişi ile idare et bir süre.

Tek verebileceğim tavsiye bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cannibalz

Diğer girişi ile idare et bir süre.

Tek verebileceğim tavsiye bu.
    Bir süreden kastın? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkin

Bir süreden kastın? :)

Alıntıları Göster
    hocam hiç kafaya takılacak bir durum değil .eğer kullandığın lcd de component çıkış varsa aynen hdmı çıkışından aldığın hd görüntü kalitesini alabilirsin.
    tek yapman gereken component çıkış varmı ona bakmak ve gidip bir 1080p destekli component kablo alıp takmak. ben ps3 ün hdmı çıkışı çalışmadığı için 1,5 sene bu şekilde kullandım.emin ol hdmı çıkıştan hemen hemen hiç bi fark yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _2FAST4U_ -- 13 Ağustos 2009; 11:16:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _2FAST4U_

hocam hiç kafaya takılacak bir durum değil .eğer kullandığın lcd de component çıkış varsa aynen hdmı çıkışından aldığın hd görüntü kalitesini alabilirsin.
    tek yapman gereken component çıkış varmı ona bakmak ve gidip bir 1080p destekli component kablo alıp takmak. ben ps3 ün hdmı çıkışı çalışmadığı için 1,5 sene bu şekilde kullandım.emin ol hdmı çıkıştan hemen hemen hiç bi fark yok.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun.Anakart konusunu bilemem ancak _2FAST4U_ dostumun dediği gibi component girişten HD görüntü alabilirsin.

HDMi daha iyi tabiki ama en azından PS3 ten alacağın görüntüyü almayı düşündüğün PS2 den daha iyidir

• quote:

Alıntıları Göster
    Component HDMI dan daha canlı renk kalitesi sağlar. Component kullanırsanız daha iyi olur bence.

• Yalnız komponentle bağlandığı zaman özellikle parlaklık bariz az oluyor. HDMI'ın yerini kesinlikle tutmuyor.

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: Erkka

Geçmiş olsun.Anakart konusunu bilemem ancak _2FAST4U_ dostumun dediği gibi component girişten HD görüntü alabilirsin.

HDMi daha iyi tabiki ama en azından PS3 ten alacağın görüntüyü almayı düşündüğün PS2 den daha iyidir

Alıntıları Göster
    Lütfen başlığı konu içeriğine göre uygun şekilde değiştiriniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: furtem

Yalnız komponentle bağlandığı zaman özellikle parlaklık bariz az oluyor. HDMI'ın yerini kesinlikle tutmuyor.

quote:

senin tv de bi sorun vardır hocam yada parlaklığını açınca düzelecektir ,belkide tv den tv ye değişiyodur bilemiycem.
    ben 1,5 sene kullandım bu dediğim şekilde sonra hdmı çıkışı arızalı olan ps3 ü yeğenime verip yeni bir ps3 aldım ve hdmı ile bağladım hiç öyle bahsedilenler gibi fark yok ilk başta onu belirtiym.sonra gidip xbox360 aldım tv de tek hdmı girişi olduğu için xbox,ı 1080p destekli bi component kablo ile bağladım.bunları yaparken her 2 bağlantıyıda her 2 makine için değiştirerek denedim. hiç bi fark yok arkadaşımm görüntü kalitesinde .biraz uzun oldu ama umarım anlatabilmişimdir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: furtem

Yalnız komponentle bağlandığı zaman özellikle parlaklık bariz az oluyor. HDMI'ın yerini kesinlikle tutmuyor.

quote:

senin tv de bi sorun vardır hocam yada parlaklığını açınca düzelecektir ,belkide tv den tv ye değişiyodur bilemiycem.
    ben 1,5 sene kullandım bu dediğim şekilde sonra hdmı çıkışı arızalı olan ps3 ü yeğenime verip yeni bir ps3 aldım ve hdmı ile bağladım hiç öyle bahsedilenler gibi fark yok ilk başta onu belirtiym.sonra gidip xbox360 aldım tv de tek hdmı girişi olduğu için xbox,ı 1080p destekli bi component kablo ile bağladım.bunları yaparken her 2 bağlantıyıda her 2 makine için değiştirerek denedim. hiç bi fark yok arkadaşımm görüntü kalitesinde .biraz uzun oldu ama umarım anlatabilmişimdir

Alıntıları Göster
    geçmiş olsun, ilk aldığındada mı çalışmıyodu yoksa sonradan mı çalışmamaya başladı?

• quote:

Orijinalden alıntı: westblood

geçmiş olsun, ilk aldığındada mı çalışmıyodu yoksa sonradan mı çalışmamaya başladı?

2. el aldığım için aldığımdan beri çalışmıyor..
  • quote:

Walla içime su serptiniz..

Hiç kimse böyle bi tavsiyede bulunmamıştı..Çok teşekkürler. Denicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkin

quote:

2. el aldığım için aldığımdan beri çalışmıyor..

Alıntıları Göster
    geçmiş olsun da 1.5 senedir nasıl oynuyorsun peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

geçmiş olsun da 1.5 senedir nasıl oynuyorsun peki ?

Alıntıları Göster
    dostum elektronik aleti denemeden alman hata bence

_2FAST4U_nun dediği gibi kullanabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mj 23

dostum elektronik aleti denemeden alman hata bence

_2FAST4U_nun dediği gibi kullanabilirsin

Alıntıları Göster
    1,5 Sene önce 2. el aldığın aletin hdmisı çalışmıyorsa şimdiye kadar nasıl oynadın hocam!
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesilormancini

1,5 Sene önce 2. el aldığın aletin hdmisı çalışmıyorsa şimdiye kadar nasıl oynadın hocam!

aynen, adam bozuk malı satmış sana, sende birine satabiliyosan sat
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yesilormancini

aynen, adam bozuk malı satmış sana, sende birine satabiliyosan sat

Alıntıları Göster
    Bende merak ettim.Aldığından beri çalışmıyorsa nasıl 1.5 yıl oynadın

• quote:

Orijinalden alıntı: mgssnake

Alıntıları Göster
    Sakın çöpe atma bana ver, ben senin yerine atarım çöpe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.c.i -- 13 Ağustos 2009; 17:34:12 >
  • quote:

Belki adam aldığından beri türlü tv de oynuyodur ve yakınlarda bi lcd tv alıp hdmı bağlantıyı denemiştir yaw.
    panik yapmayın
  • quote:

quote:

Belki adam aldığından beri türlü tv de oynuyodur ve yakınlarda bi lcd tv alıp hdmı bağlantıyı denemiştir yaw.
    panik yapmayın

Alıntıları Göster
    tüplü tv de oynuyorsa menu den hdmi 'ı seçip ondan sonra hdtv ye bağladımı acaba arkadaş ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.