Şimdi Ara

Ps3 için LCD Monitör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Ps3 için uygun fiyatlı HD Ready ve HDCP desteği olan 20" veya 22" monitör arıyorum.Yalnız kafamı kurcalayan birçok soru var ve bu konuda bilgili arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Öncelikle merak ettiğim problemlerden biri native çözünürlük meselesiyle ilgili. Standart LCD monitör kullanıcıları iyi bileceklerdir,eğer monitörünüzü Native çözünürülüğün dışında kullanırsanız kumlanma olur ve o berrak görüntü bozulmaya uğrar.Örnek vermek gerekirse 17" LCD monitörlerin native çözünürlüğü 1280*1024'tür,bu çözünürlüğün dışına çıktığızda mutlak netliği kaybedersiniz.

Şimdi 22" monitörlerin native çözünürlüğünün 1680*1050 olduğunu düşünerek Ps3'ümüzün de Hd Ready çözünürlükte yani 1280*720 görüntü verdiğini varsayalım.Şu halde bu görüntü bir şekilde interpolasyona uğrayacak ve tahminimce iğrenç ve kumlu bir görüntü ortaya çıkacak.Yahut Ps3'müzün Full HD görüntü(1920*1080) verdiğini varsayalım.Bu seferde görüntünün downscale edilmesi gerekicek yine görüntü kayıpları oluşacaktır.Bu konuda yanılıyor muyum,ne dersiniz?

Diğer bir mesele ise çoğu monitörlerde HDMI çıkışı yok Ps3 için spesifik olarak tavsiye edilen bir ürün var mı?

• Samsungun Tserisine bak gine samsungun 226 bw falan o modellerine bak dvi olması yeter hdmi dvi dönüştürücü alırsın bir tanede yeter.
    Ben su an 19" 940bw kullanıom direk 1920*1080e odaklıyor yani fazla anlamam o teknik terimlerden ama görüntü gerçekten güzel bunu birde 20(bence gereksiz bir boyut) veya 22"al keyfine bak hatta bütcen yetiyorsa t240 al 24" ve ps3e bağla keyfine bak..
  • samsungun t serısıne bak derım bende hem pıyasada cok yenı hemde cok ıyı gercekten . ayrıca 20 '' yetersız gelır. 22 yada 24 al butçene gore.
  • Yahu bu modeller ne kadar pahalıymış böyle yurtdışında çok çok daha ucuz bu modeller.
    Gören de başka bişey satıyorlar zannedecek

Piyasadaki en ucuz HDCP destekli monitörü bulmam lazım sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R2.ZephyR -- 16 Eylül 2008; 1:05:27 >
  • Hala satılıyormu bilmiyorum ama Samsung 940bw bak bakalım bulabilcenmi? Ben bunu kullanıyorum..
  • bzim evde benq marka 24" hdmi girişli bir lcd monitör var. arkadaş ps3 getirdi bağladık, görüntü gerçekten harikaydı. bütçen ne kadar bilmiyorum ama bence kendini biraz zorlayıp benq monitörü almalısın. vatanda kampanya vardı bi ara 490 lira gibi bir fiyata aldık. piyasayı bi araştır istersen...

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=31007

kolay gelsin...
  • Merhaba arkadaşlar,
    Ps3 için display almayı planlayan biri olarak çeşitli konuları okuyarak kendimce bir değerlendirme yapıp bir karara vardım ama sizin de fikirlerinizi almak istiyorum.

Öncelikle Full HD görüntüyü tam anlamıyla görebilmemiz için minimum 24" bir ekrana ihtiyac duyuyoruz.Full HD 1920*1080 çözünürlük anlamına geldiği için native çözünürlüğü 1650*1050 olan 22" monitörler işimizi görmüyor.Şu şartlar altında Full HD meselesi bütçe olarak beni aşıyor,HD Ready ile yetinmem gerekiyor.

Ben monitörü hem PC'de hem Ps3'te kullanmak istiyorum.Bu yüzden şu an için 19"CRT monitör kullanan bir kişi olarak daha büyük bir monitöre ihtiyacım teorik olarak yok.
    Başlangıçta CRT monitörüme Ps3'ü bağlamak için XCM VGA Box almayı planlıyordum ama bunun maliyeti yaklaşık 110YTL'yi buluyordu ve buna bu kadar para dökmek çok makul gelmedi bana.Bu nedenle öğrenci olduğum gerçeğini de göz önünde bulundurarak bir 100YTL daha bütçemi genişleterek HDCP desteği olan 19" veya 20" 2.el bir monitör almamın mantıklı olacağını düşündüm ve Samsung940BW almaya karar verdim.

Ps3'te sadece PES oynayan ve çok yüksek beklentileri olmayan bir kişi olarak ayrıca PC kullandığımı da düşünürsek bu monitörü yaklaşık 220YTL'ye almak sizce mantıklı mı?

• samsung 2253 LW ya da 2232 GW hiç düşünme ikisinden birisini al öyle uçuk fiyatları da yokkkkk...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.