Şimdi Ara

PS3 slim akılalmaz HDMI sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
11.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Çok tuhaf bir sorunum var. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Playstation 3 120 gb slim makinem var. yaklaşık 4 ay önce aldım. Olay şu.

Kendi evimde 32" beko marka televizyonda sürekli kullanıyorum. Arada kardeşimin evine çıkarıyorum orada oynuyorum. onunda televizyonu beko 32" ama daha yeni model. Bazen Annemlerin evinde olan yine 32" toshiba televizyna bağlayıp oynuyoruz. Tüm bağlantıları her zaman hdmi ile yapıyoruz.
    Yine birgün Toshiba da oynadıktan sonra aşağı benim beko televizyona bağladığımda görüntü alamadım. Ama AV'dan alabiliyordum. Televizyonun HDMI girişi bozuk sandım ama çalışıyordu. başka ne bağlasam çalışıyor. Geri toshibaya bağladığımda toshibada da görüntü alamadım. En yukarı kardeşimin televizyonuna çıkardım ama onda görüntü vardı.
    Şimdi 3 televizyonunda HMDI girişi çalışıyor. 3 HDMI kablosu denedim hepsi sağlam. O düğmeye 5 sn basılı tutma muhabbetinden tutunda reset atmaktan format atmaya kadar hepsini denedim. Sanki Benim televizyona özel gıcıklığı varmış gibi görüntü vermiyor. Menüye girip HDMI ayarlıyorum ama HDMI açtığımda görüntü gelmiyor.

Her televizyon da sorunsuz çalışır iken, ne oldu da şimdi sadece bir televizyon da görüntü vermeye başladı anlamadım. Üstelik televizyonun ve PS3 ün HDMI çıkışları sağlam. Kablo zaten sağlam ki 3 tane denedim. Neden olabilir bileniniz varmı acaba.

• Yapay Zekanın Yanıtı

PS3 HDMI Sinyal Yok Sorunu: Nedenleri ve Çözümleri

PS3 kullanıcıları olarak, sıklıkla HDMI sinyal yok sorunu yaşayabilirsiniz. Bu sorun, çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir ve oyun deneyiminizi büyük ölçüde etkileyebilir. Bu metinde, PS3 HDMI sinyal yok sorununu çözmek için kapsamlı bir yol haritası sunacağız.

Sorunun Nedenleri:

• Hasarlı HDMI kablosu: HDMI kablosu zamanla yıpranabilir veya hasar görebilir ve bu da sinyal iletim sorunlarına neden olabilir.
    • Arızalı HDMI bağlantı noktası: PS3'ünüzün veya TV'nizin HDMI bağlantı noktası arızalı olabilir, bu da sinyal alamama sorunlarına yol açabilir.
    • Yanlış giriş kaynağı: TV'nizin yanlış giriş kaynağına ayarlanmış olması, HDMI sinyalinin görünmemesine neden olabilir.
    • Sistem yazılımı hataları: PS3'ünüzün sistem yazılımındaki hatalar, HDMI sinyal sorunlarına neden olabilir.
    • Donanım sorunları: Nadir durumlarda, PS3'ünüzün anakartı veya grafik işlemcisiyle ilgili donanım sorunları HDMI sinyal yok sorununa neden olabilir.

• HDMI kablosunu kontrol edin ve değiştirin: Hasarlı veya gevşek HDMI kabloları, sinyal sorunlarına yol açabilir. Kabloyu kontrol edin ve gerekirse yeni bir kablo ile değiştirin.
    • HDMI bağlantı noktalarını kontrol edin: PS3'ünüzün ve TV'nizin HDMI bağlantı noktalarını kontrol edin. Toz veya hasar olup olmadığını inceleyin ve gerekirse temizleyin veya değiştirin.
    • Giriş kaynağını kontrol edin: TV'nizin doğru HDMI giriş kaynağına ayarlandığından emin olun. PS3'ünüzü bağladığınız HDMI bağlantı noktasına karşılık gelen kaynağa geçin.
    • Sistem yazılımını güncelleyin: PS3'ünüzün sistem yazılımının en son sürüme güncellendiğinden emin olun. Güncellemeler, HDMI sinyal sorunlarını gideren hataları düzeltmeyi içerebilir.
    • Fabrika ayarlarına sıfırlama gerçekleştirin: Tüm diğer çözümler başarısız olursa, PS3'ünüzü fabrika ayarlarına sıfırlamak son çare olabilir. Ancak, bu işlemin tüm kullanıcı verilerini sileceğini unutmayın.

Donanım sorunları: Donanım sorunları nadir olmakla birlikte, HDMI sinyal yok sorununa neden olabilir. Bu durumda, PS3'ünüzü onarım için yetkili bir servis merkezine götürmeniz gerekebilir.

Yukarıdaki çözümleri uygulayarak, PS3 HDMI sinyal yok sorununu çözebilir ve oyun deneyiminizi sorunsuz bir şekilde sürdürebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • görüntü gelen tv de manuel olarak hdmı ayarında 1080p işaretini kaldır acceptle bide öyle dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: You_Suf

görüntü gelen tv de manuel olarak hdmı ayarında 1080p işaretini kaldır acceptle bide öyle dene
    Bir evde 3 TV mi o_O
  • quote:

Orijinalden alıntı: You_Suf

görüntü gelen tv de manuel olarak hdmı ayarında 1080p işaretini kaldır acceptle bide öyle dene
    ''O düğmeye 5 sn basılı tutma muhabbetinden'' diye bahsettiğiniz olay görüntü ve ses resetleme olayıdır. Tam doğru yapabildiğinize eminmisiniz ?

PS3 kapalı ve içerisinde cd olmadan bağlantılarınızı yapın.
    Cd çıkarma tuşuna basın ve basılı tutun.
    Bir parmağınız o tuşun üzerinde basılı iken 1-2 saniye sonra açma-kapama tuşuna basın ve basılı tutun.
    İki tuşa da basılı vaziyette beklediğinizde PS3 ten iki kere bip sesi geldiğinde parmaklarınızı kaldırıp Ps3 cihazınızı açın.

Bu şekilde tekrar denermisiniz lütfen...
  • Televizyonlarda daha önce takıp çalıştırdığınız aynı girişlere mi takıyorsunuz yoksa kullandığınız girişleri değiştirdiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: matmma

Televizyonlarda daha önce takıp çalıştırdığınız aynı girişlere mi takıyorsunuz yoksa kullandığınız girişleri değiştirdiniz mi?
    Bendede bi zamanlar olmuştu bu sorun.. Eğer sık sık full hd tv ile tüplü tv ye bağlarsanız ps3 ü bi süre sonra görüntü gelmiyor tek çözümü görüntü ve ses resetleme ve sürekli full hd tv de kullanma :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: JP_Pino10

Bendede bi zamanlar olmuştu bu sorun.. Eğer sık sık full hd tv ile tüplü tv ye bağlarsanız ps3 ü bi süre sonra görüntü gelmiyor tek çözümü görüntü ve ses resetleme ve sürekli full hd tv de kullanma :))

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar tüm söylediklerinizi tek tek yaptım. Ama sonuç aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bankoskor

Arkadaşlar tüm söylediklerinizi tek tek yaptım. Ama sonuç aynı.

Alıntıları Göster
    dsiplay ayarlarına gel çözünürlüğü 720p altında 500lü olanı yap sonra tak öbür tv ye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byakman

''O düğmeye 5 sn basılı tutma muhabbetinden'' diye bahsettiğiniz olay görüntü ve ses resetleme olayıdır. Tam doğru yapabildiğinize eminmisiniz ?

Bir parmağınız o tuşun üzerinde basılı iken 1-2 saniye sonra açma-kapama tuşuna basın ve basılı tutun.
    İki tuşa da basılı vaziyette beklediğinizde PS3 ten iki kere bip sesi geldiğinde parmaklarınızı kaldırıp Ps3 cihazınızı açın.

Dostum bin kere sağol millet her yerde ama heryerde bu olayı direk sadece power düğmesine basarak yapıldığını yazmış. Birtek sende duydum cd düğmesinede basılacağını ve oldu. Bu kadar basit birşeyden başım ağrıdı diğerlerine hala küfrediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: R-JeFF

quote:

Dostum bin kere sağol millet her yerde ama heryerde bu olayı direk sadece power düğmesine basarak yapıldığını yazmış. Birtek sende duydum cd düğmesinede basılacağını ve oldu. Bu kadar basit birşeyden başım ağrıdı diğerlerine hala küfrediyorum.

Bende hep açma kapama tuşu diye biliyordum . Kenara Köse'ye not aldım . İlla bir gün lazım olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Atakan_TR

quote:

Orijinalden alıntı: R-JeFF

quote:

Bende hep açma kapama tuşu diye biliyordum . Kenara Köse'ye not aldım . İlla bir gün lazım olur

Alıntıları Göster
    abi aynı sorun bende var her şeyi denedim yine olmuyor..yardım edermisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: tifosy

Burda soylenen her seyı yaptıysan yapacak bır sey yok. PS3'u aldıgın yere gotur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atakan_TR

quote:

Burda soylenen her seyı yaptıysan yapacak bır sey yok. PS3'u aldıgın yere gotur

Alıntıları Göster
    forumlara bakıyorum da bu sorunu yaşayan cok fazla kişi var bazıları senn dediğini yaparak cozmuş bazıları cozememiş farklı onerileri uygulayan kimse yok mu??
  • quote:

forumlara bakıyorum da bu sorunu yaşayan cok fazla kişi var bazıları senn dediğini yaparak cozmuş bazıları cozememiş farklı onerileri uygulayan kimse yok mu??

Alıntıları Göster
    Zamanında kuzene aldığımız slim makinada benzer sorunlar yaşamıştık. Tvler aynıydı fakat kuzende 32" vardı. Yaşadığımız soruna gelirsek; benim tvye onun makinayı ve GT5'i takınca çalışıyordu onun tvye takınca oyun menüsüne girerken siyah ekran veriyordu yada hiç açmıyordu, cihazları değiştirdik, kablo değiştirdik hatta gidip orjinal Sony kablo aldık olmadı tam ümidi kestiğimiz anda Philips marka altın uçlu 7 metrelik (modelini hatırlamıyorum) bir kablo aldık ve sorunu çözdük...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mefisto-TR

Zamanında kuzene aldığımız slim makinada benzer sorunlar yaşamıştık. Tvler aynıydı fakat kuzende 32" vardı. Yaşadığımız soruna gelirsek; benim tvye onun makinayı ve GT5'i takınca çalışıyordu onun tvye takınca oyun menüsüne girerken siyah ekran veriyordu yada hiç açmıyordu, cihazları değiştirdik, kablo değiştirdik hatta gidip orjinal Sony kablo aldık olmadı tam ümidi kestiğimiz anda Philips marka altın uçlu 7 metrelik (modelini hatırlamıyorum) bir kablo aldık ve sorunu çözdük...

Alıntıları Göster
    hocam hdmı da calıştırdınız dimi..

• quote:

hocam hdmı da calıştırdınız dimi..

Alıntıları Göster
    Evet bütün işlemler Hdmi kablo ile yapılmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mefisto-TR

Evet bütün işlemler Hdmi kablo ile yapılmıştı.

Alıntıları Göster
    bende hdmı kablo bakır iyisinden olsun diye 40 liraya almıştım 1 metre:S
    dijitürke takıyorum sorun yok ama ps de hdmı da sinyal yok diyo direk..bazı arkadaşlarda soruyomuş hdmı a gecilsin mi diye bende oda yok
  • quote:

bende hdmı kablo bakır iyisinden olsun diye 40 liraya almıştım 1 metre:S
    dijitürke takıyorum sorun yok ama ps de hdmı da sinyal yok diyo direk..bazı arkadaşlarda soruyomuş hdmı a gecilsin mi diye bende oda yok

Hocam bır arkadasa daha olmustu. PS3u aldıgı yere goturdu. Degıstırdıler. Sorunu halloldu
  • quote:

bu yöntemi ben de bilmiyordum hocam teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: aecgfb
    bu yöntemi ben de bilmiyordum hocam teşekkürler

Rica ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.